Iphone: блокування активації. Як перевірити і зняти блокування?

1580 0 Новини високих технологій

Смартфон – поліфункціональне пристрій, що зберігає велику кількість інформації, такої важливої для його власника. Ці дані неодмінно повинні перебувати під суворим захистом сучасних методів шифрування.

Iphone: блокування активації. Як перевірити і зняти блокування?
Безпека даних користувачів і захист пристроїв від зловмисників завжди були основною метою Apple. Це головний принцип компанії, що є наріжним каменем у її фундаменті, що корпорації вдалося зберегти донині, впроваджуючи все більше захисних інструментів. Рівень захищеності в iOS вийшов на безпрецедентний рівень, аж до того, що крадіжка телефону стала практично безглуздою.


Що таке блокування активації в iPhone?

Блокування активації – це захисний інструмент, який став розширенням для раніше введеної опції "Знайти iPhone". Блокування активації була впроваджена в операційну систему iOS в 2013 році разом з релізом сьомого покоління програмного забезпечення і описана компанією як ідеальний інструмент проти злодіїв. Дійсно, каліфорнійської корпорації вже вдалося відзвітувати в тому, що кількість крадіжок iPhone значно скоротилося, а ті, що продовжують відбуватися, більше не супроводжуються втратою даних і потраплянням їх у чужі руки.
Iphone: блокування активації. Як перевірити і зняти блокування?
Виникає питання про те, чи може така, здавалося б, ідеальна система захисту нашкодити законному власникові iPhone? Блокування активації, на жаль, була миттєво вивчена зловмисниками і нерідко використовується для вимагання та шантажу.

Принцип роботи

Якщо на одному з пристроїв Apple активована функція "Знайти iPhone", а також використовується операційна система сьомого покоління і новіше, всі дані, включаючи інформацію про активації, переміщуються на сервери Apple і зберігаються там до тих пір, поки функція "Знайти iPhone" не буде відключена власником пристрою. За фактом пристрій повністю прив'язується до однієї єдиної облікового запису Apple ID. Лише істинний власник апарата зможе активувати його після прошивки і повністю контролювати всі дані, що зберігаються на ньому і в цифровому хмарі. Жодні ключі при цьому не зберігаються, тому отримати доступ до даних не зможуть навіть співробітники Apple, що говорить про максимальну безпеку даної технології.


Перевірка блокування активації iPhone

Навіщо це може знадобитися? В першу чергу це важливо для тих, хто віддає/продає свій гаджет сторонній особі, і, природно, для тих, хто купує пристрій, що називається, з рук. У включеному стані дана функція може доставити масу проблем як старому власнику пристрою, так і нового. Тому варто упевнитися в тому, включена блокування активації iPhone. Перевірити це можна на сайті iCloud, ввівши серійний номер гаджета чи номер IMEI.
Iphone: блокування активації. Як перевірити і зняти блокування?
Також статус блокування можна перевірити, спробувавши включити гаджет. На певному етапі заблокований телефон попросить ввести пароль до Apple ID (який заздалегідь був активований на цьому смартфоні).

Блокування активації iPhone: як зняти захист?

Суть в тому, що блокування активації безпосередньо пов'язана з функцією "Знайти iPhone", тому відключати потрібно саме її. Для цього необхідно:
 • Перейти в налаштування пристрою.
 • Знайти і вибрати підпункт iCloud.
 • Прокрутити вниз і вибрати підменю "Знайти iPhone".
 • Перемкнути тумблер у вимкнене положення.
 • Ввести дані облікового запису для підтвердження.
 • От і все, в кілька простих кроків можна відв'язати апарат від облікового запису. При необхідності цю процедуру можна проробити і віддалено, використовуючи веб-сайт iCloud.com. Для цього необхідно:
 • Перейти на веб-сайт iCloud.com.
 • Вибрати пункт "Знайти iPhone".
 • У списку пристроїв відшукати необхідний гаджет і видалити його зі списку.
 • Ввести дані облікового запису для підтвердження.
 • Підводні камені системи

  Як не дивно, але настільки просунутий механізм захисту може вийти боком кінцевому користувачу, причому як з його власної вини, так і з-за шахраїв. Про все по порядку. Важливо розуміти, що безуспішні спроби увійти в обліковий запис можуть запустити механізми захисту в iPhone. Блокування активації не змусить себе чекати незалежно від того, чи ви забули пароль або це хтось інший вводив його неправильно. Apple обмежить доступ до пристрою до тих пір, поки пароль не буде скинутий.
  Iphone: блокування активації. Як перевірити і зняти блокування?
  Друга проблема, пов'язана з шахраями, дещо складніше. Початківці вимагачі під різними приводами змушують недбайливого користувачі ввести запропоновані зловмисником дані Apple ID на своєму смартфоні, після чого моментально переводить його в режим крадіжки і просять користувача перевести енну суму грошей, якщо той знову хоче користуватися пристроєм. Природно, платити нікому не потрібно, оскільки є як мінімум два варіанти вирішення проблеми.

  Обхід захисту допомогою злому (Jailbreak)

  Якщо так вийшло, що був вкрадений доступ до iPhone 4 із встановленою на ньому iOS 7 то можна скористатися утилітою JB iOS, яка дозволить повернути доступ до пристрою, правда, в обмеженому вигляді. Телефон перестане працювати з сім-картою і, по суті, буде представляти щось схоже на iPod touch. Даний підхід не працює з іншими моделями, наприклад iPhone 5. Блокування активації в цьому випадку не буде знята.

  Повернення доступу до пристрою за допомогою техпідтримки Apple

  Самий дієвий, чесний і легальний спосіб повернути собі гаджет – це дзвінок у службу підтримки компанії Apple. Можна звернутися в російську службу підтримки (замовити дзвінок можна на офіційному сайті), але їм необхідні докази того, що пристрій було куплено офіційно. Крім цього, потрібен товарний чек. Якщо такий відсутній, необхідно звернутися у магазин, де був куплений гаджет (чек повинен зберігатися в базі даних до 4-х років).
  Iphone: блокування активації. Як перевірити і зняти блокування?
  При відсутності чека можна спробувати щастя і звернутися в американську службу підтримки. До них можна дістатися", зателефонувавши в Skype 1-800-MY IPHONE. Для підтвердження того факту, що ви є власником пристрою, необхідно буде надати IMEI, серійний номер, відповісти на секретні питання (дуже важливо), знати, які покупки здійснювалися в AppStore і iTunes Store. У більшості випадків фахівці із США йдуть назустріч недосвідченим користувачам і протягом півгодини повертають доступ до пристрою. Російська техпідтримка такою лояльністю похвалитися, на жаль, не може.

  Замість висновку

  Незалежно від просунутості захисних механізмів гаджета завжди слід двічі подумати, перш ніж робити які-небудь підозрілі маніпуляції, і в першу чергу покладатися на себе, а не на комп'ютер.

  Популярі новини
  Загрузка...