Чим відрізняється Ростест від Евротеста? Що краще?

134 0 Новини високих технологій

При виборі тієї чи іншої електроніки, зокрема смартфона, іноді ми з подивом помічаємо, що одна і та ж модель може продаватися з істотною різницею в ціні. Продавець-консультант у відповідь на це непорозуміння заявляє: "Це ж Евротест!" Але не кожен з нас у курсі, який зміст закладено в це слово. Тому давайте розберемося, чим відрізняється Ростест від Евротеста. Спочатку визначимося, що ховається під цими визначеннями.

Що таке Ростест?

Ростест - найбільший центр випробувань та сертифікації РФ. Він акредитований урядом нашої країни на видачу сертифікатів. Щоб отримати такий документ, відповідно до законодавства, виріб повинен відповідати чималої кількості технорегламентов, приписів стандартів безпеки охорони навколишнього природи і здоров'я людей.
Чим відрізняється Ростест від Евротеста? Що краще?
Тому виробники, щоб знайти на своїх товарах позначку Ростеста, обов'язково повинні провести вироби через процедуру сертифікації. Якщо товари пройшли її, то підприємство має право поставити на них ростестовский логотип. Це буде означати, що, наприклад, смартфон відповідає російським стандартам якості та безпеки.


Рекомендуємо вам запам'ятати позначку Ростеста, так як на ринку існує безліч продавців нелегального, фальшивого, а тому і низькоякісного товару, який видається за оригінальний, фірмовий і збувається з немаленькою ціною. Природно, на його упаковці не буде логотипу цього великого російського центру сертифікації. А ми продовжуємо розбиратися, чим відрізняється Ростест від Евротеста.

Що таке Евротест?

В першу чергу нам потрібно знати, що ніякого Евротеста не існує! Термін був вигаданий продавцями за аналогією з Ростестом. Під нею найчастіше розуміється Conformit? Europ?enne - європейське відповідність, що має знак СЕ. Якщо розглядати Ростест або Евротест, в чому різниця? Останній термін може означати, що пристрій відповідає перед вами європейським вимогам стандартів захисту навколишнього середовища, безпеки і здоров'я людини.
Чим відрізняється Ростест від Евротеста? Що краще?
Однак ми все-таки радимо розпитати продавця про те, що він має на увазі під визначенням Евротест. Якщо це РЄ (європейська відповідність), то хвилюватися немає підстав. А іноді ж загадковим Евротестом метою обману покупця називають і контрафактні гаджети. Такий пристрій може прийти як з Азії чи Америки, так і з кустарного виробництва.

Ростест і Евротест: подібності

Ті, хто шукає, чим відрізняється Ростест від Евротеста, в першу чергу стурбовані якістю пристроїв. Але щодо цього параметра немає відмінностей - виробники намагаються випускати універсальну продукцію для всього спектру споживачів. Тому, приміром, телефон з сертифікатом Ростеста буде аналогічний по якості пристрою, що має знак європейського відповідності. Власники гаджетів з відміткою і Ростеста, і Евротеста можуть також однаково претендувати на повноцінне гарантійне обслуговування. Наявність того чи іншого сертифіката ніяк не впливає на повноваження талона гарантії. Неважливо, що там зазначено: Евротест або Ростест.
Чим відрізняється Ростест від Евротеста? Що краще?
В чому різниця? Багато хто думає, що відмінності в місцезнаходження виробника: товари, що мають маркування СЕ, випущені в європейській державі, а Ростест - в країнах третього світу. Але і це невірне твердження - гаджети в більшості випадків виготовлені на одному заводі.

Ростест і Евротест: відмінності

Так чим відрізняється Ростест від Евротеста? З усього сказаного можна виділити кілька пунктів:
 • Ростест - це російська сертифікація, а Евротест - вигадане поняття. Може означати як СЕ - європейське відповідність, так і "фантик", під яким приховують підроблений товар, що не має ніякого документа взагалі.
 • Як правило, ціни на продукцію з логотипом Ростеста повинні бути вище. Якщо під Евротестом ховається звичайна фальшивка, то її вартість, природно, буде істотно нижче ціни сертифікованого продукту.
 • Якщо ви купуєте гаджет з маркуванням СЕ, то є велика ймовірність, що його документи, інструкція не русифіковані, а зарядний пристрій до девайсу не підійде до російської розетки.
 • Ростест, Евротест, айфон

  Як визначити, Ростест або Евротест - сертифікат вашого айфона? "Яблучні" гаджети на вітчизняному ринку взагалі діляться на 4 категорії:
 • "Білі" - Ростест.
 • "Сірі" - Евротест.
 • Американські.
 • "Чорні" - підробки з Китаю і іже з ним.
 • Останні дві групи ми до придбання не радимо. "Чорні" - із зрозумілої причини. А американські - тому що пристрій може бути заблоковано на обслуговування тільки у конкретного оператора, а також з-за того, що досі офіційні центри обслуговування не скрізь згодні на безкоштовний його ремонт по гарантії.
  Чим відрізняється Ростест від Евротеста? Що краще?
  Самі "білі" - це айфони з сертифікацією Ростеста. Вони пройшли всі необхідні перевірки, відповідають приписам законодавства РФ, з їх гарантійним обслуговуванням не буде проблем. Не варто переживати, якщо замість знайомого знака РСТ буде ЕАС. Останній - це символ Євразійського відповідності (Росія, Казахстан і Білорусь). Він аналогічний Ростесту.

  "Сірі" - це всі інші айфони. Їх можуть називати і Евротестом. Головна їх відмінність - вони ввезені в обхід офіційних поставок з Європи. Чого і виділяються більш низькою ціною - перекупник помітно заощадив на митах, сертифікації, податки та ін. Гірше такий айфон ростестовского? Навряд чи. Одне але: пристрій може бути "заточене" під ту країну, для продажу в яку призначено. Звідси конфлікт з сім-картами російського оператора, неможливість відключити звук камери, обмеження на максимальну гучність музики та інші дрібні, але неприємні моменти. Так що краще - Ростест або Евротест? Все-таки перше. Купуючи гаджет з маркуванням РСТ, ви купує "біле пристрій. А Евротест може виявитися і контрафактною продукцією, і підробкою.