Ультракороткофокусний проектор: огляд, види, характеристики і відгуки

316 0 Новини високих технологій

Ультракороткофокусные, короткофокусні і довгофокусні проектори - ось три основні категорії, на які можна розбити мультимедійні пристрої. Головна їхня відмінність один від одного - це розмір відстані між проектором і площиною зображення. Кожен вид має свою нішу і область застосування. Довгофокусні проектори - це класика, вони з'явилися першими, мають більш просте технологічне рішення і застосовуються сьогодні в основному у великих залах, кінотеатрах. Короткофокусні пристрої застосовуються частіше в офісах, на презентаціях, і нарешті ультракороткофокусные, про яких піде мова у цій статті, зручні в квартирах або в невеликих навчальних або офісних приміщеннях.

Ультракороткофокусний проектор: огляд, види, характеристики і відгукиУльтракороткофокусные проектори: види, переваги, сфера застосування

Чим же гарні ультра - і короткофокусні проектори?
 • Розташовані близько до екрану, за рахунок чого вдається позбутися від довгих кабелів і спрощується процес інсталяції (установки) проектора.
 • Дозволяє досягти широкоформатного зображення в маленькому приміщенні (ефект кінотеатру).
 • Під час демонстрації зображення світловий потік від проектора не сліпить глядачів і доповідача, не утворюються тіні від викладача або сидять в залі на екрані.
 • Відмінність ультракороткофокусного проектора від короткофокусного - у проекційному співвідношенні. Прекційне відношення (або проекційний коефіцієнт) - це відношення відстані між екраном і проектором до ширини екрана. Якщо у короткофокусного його величина дорівнює 05-15 то у другого - менше 05 що дозволяє отримати розмір зображення по діагоналі до двох метрів з відстані менше півметра.


  Ультракороткофокусний проектор: огляд, види, характеристики і відгуки
  Відгуки викладачів, доповідачів щодо експлуатації даних проекторів захоплені, так як процес установки проектора спростився, не потрібні спеціальні технічні навички або запрошені фахівці-монтажники, а проведення лекцій, доповідей стало набагато зручніше і ефективніше.

  Линзово-дзеркальні

  Ультракороткофокусные проектори, в свою чергу, діляться на два виду: лінзові і линзово-дзеркальні. Линзово-дзеркальні - це нове слово у розвитку проекційної техніки. Вони оснащені спеціальною оптичною системою, що складається з об'єктиву і дзеркала. Світловий потік з об'єктива спрямований не просто на екран, а на дзеркало, і звідти відбите зображення потрапляє на екран. Таким чином вдається зменшити проєкційна відстань до десятків сантиметрів. Класичні лінзові моделі мають меншу масу, але працюють з більшої відстані до екрану. Інсталювати такі проектори простіше, оскільки, як правило, вони йдуть вже з кріпильною штангою і кріпляться на ту ж стіну, що і екран. Теж плюс, так як часто виникають проблеми з кріпленням проектора до стелі в приміщеннях з великою висотою.
  Ультракороткофокусний проектор: огляд, види, характеристики і відгуки

  Особливості експлуатації линзово-дзеркальних проекторів

  Треба зазначити, що застосування ультракороткофокусных проекторів пред'являє підвищені вимоги до поверхні екрану. Так як світловий потік падає на поверхню, що відбиває під гострим кутом, то нерівності, шорсткості екрану створюють тіні, відблиски, що впливає на якість зображення. Тому треба використовувати екрани з білою або матовою рівною поверхнею. Треба віддати належне розробникам ультракороткофокусных проекторів, їм довелося зіткнутися з нерівномірною засвіченням екрана (з-за гострого кута падіння світлового потоку з меншою яскравістю висвітлювалися далекі від об'єктива краю екрану). Довелося застосовувати нестандартні програмні та апаратні рішення, аж до використання лінз об'єктива вільної форми, розрахованих за складним програмами. З появою проекторів з таким малим проекційним співвідношенням розширилася сфера їх застосування, в тому числі і в рекламних цілях. Наприклад, в магазинах і маркетах в умовах обмеженого простору стала можлива реклама послуг та товарів.

  Ультракороткофокусные лазерні проектори

  Лазерні проектори - нова гілка розвитку проекційної техніки. На відміну від класичних, джерелом світла в них є лазерний випромінювач, а не ртутна лампа або світлодіод. Перевагою цієї технології є відсутність будь-яких вимог до поверхні відбиття, немає втрати чіткості, разфокусировки навіть на нерівній поверхні. Принцип отримання картинки схожий на метод отримання зображення в старовинних електронно-променевих трубках. Лазерний промінь сканує поверхню 50 разів в секунду і формує зображення як єдине ціле.
  Ультракороткофокусний проектор: огляд, види, характеристики і відгуки

  Переваги і перспективи лазерного проектора

  Переваги лазерного проектора:
 • тривалий ресурс роботи лазерного джерела до 20000 годин проти 3000-5000 у лампи;
 • споживає мало енергії і тихо працює, так як не вимагає охолодження;
 • не вимагає часу на розігрівання й охолодження, миттєво включається і досягає максимальної яскравості і так само, в момент, вимикається;
 • може створювати зображення на величезних екранах в кілька десятків метрів;
 • висока контрастність, створює ідеально чорний колір, що неможливо в лампових проекторах;
 • так як в ньому немає лінзи, з 30-40 сантиметрів може видати велике зображення до двох метрів.
 • Недоліки лазерного проектора:
 • поки дуже висока вартість;
 • більшу вагу, ніж у лампових проекторів.
 • За відгуками фахівців, майбутнє - за лазерними проекторами, так як за рахунок технологічних переваг можна необмежено нарощувати яскравість світлового потоку і чіткість деталізації зображення.

  Інтерактивні проектори підвищують ефективність навчання

  Ультракороткофокусные інтерактивні проектори роблять процес навчання надзвичайно зручним, цікавим і продуктивним. Інтерактивні можливості пристроїв сьогодні зустрічаються в житті повсюдно - це в першу чергу наші смартфони, екрани в машинах, термінали по прийому платежів і т. д. Звичайно, і виробники проекторів не могли не надати їм інтерактивні можливості. Першими з'явилися комплекти проектора ультракороткофокусного з дошкою. Комплект складається з самого проектора, кріплення, інтерактивної дошки, визначає координати дотику до поверхні, і програмного забезпечення, керуючого інтерактивними функціями. Пристрій передає зображення з комп'ютера на дошку, та з допомогою вбудованих сенсорів передає місцерозташування стилуса або пальця назад на комп'ютер. Дошки розрізняються розмірами і типами сенсорів, від цього залежить їх ціна. Оптимальними по співвідношенню "ціна/якість" є оптичні дошки розміром 208 метри.
  Ультракороткофокусний проектор: огляд, види, характеристики і відгуки
  Більш сучасним і досконалим рішенням є інтерактивні короткофокусні проектори. У них вже вбудовані інтерактивні можливості. Вбудоване інфрачервоне випромінювання проектора робить інтерактивної будь-яку поверхню, і відпадає потреба в інтерактивній дошці. За відгуками викладачів, інтерактивний процес навчання надзвичайно зручний і для вчителя, і для школяра, студента. Все наочно, лекцію або урок потрапляє в ноутбуки учнів разом з позначками, зробленими на уроці.

  LED-проектори: переваги і недоліки

  Головна відмінність ультракороткофокусного проектора LED від інших в те, що в ньому джерелом світла служить не звичайна лампа, а світлодіоди. Світлодіоди випромінюють світло, а мікродзеркальна матриця DLP формує зображення. Так як матриця і світлодіоди мініатюрні, прилад виходить компактний і малої ваги.
  Ультракороткофокусний проектор: огляд, види, характеристики і відгуки
  Переваги ультракороткофокусного проектора LED:
 • мала вага і розміри. Є малопотужні проектори розміром з пачку сигарет;
 • мале енергоспоживання, так як світлодіоди споживають енергії в 7-8 разів менше ламп;
 • довгий термін служби світлодіодів, в 5-10 разів довше ламп.
 • Недолік один і дуже важливий - малий світловий потік не більше 2000 люмен, що передбачає використання його тільки в темних приміщеннях. Для домашнього користування такою проектор цілком підійде, але і для відряджень за мініатюрності і малої ваги використання його дуже заманливо.

  Проектори Epson - лідери світової індустрії мультимедіа

  Ультракороткофокусные проектори Epson - частина великої лінійки проекторів цієї японської корпорації. Компанія Seiko Epson перша в світі випустила пристрій в 1989 році. З 2001 року вона беззмінний лідер в цій індустрії. У неї найширший спектр проекторів серед конкурентів для будь-яких завдань і різних цінових категорій. Ультракороткофокусные проектори Epson в освіті використовуються для створення інтерактивних класів у вищих і середніх навчальних закладах. І в цьому сегменті Epson є законодавцем мод і лідером інновацій.
  Ультракороткофокусний проектор: огляд, види, характеристики і відгуки
  Сучасна лінійка ультракороткофокусных проекторів Epson включає в себе наступні моделі: Epson EB-595Wi, EB-675W, EB-675Wi, EB-680W, EB-680Wi, EB-696Ui та інші. Так як ці проектори використовуються в освіті, тобто, як правило, у світлих приміщеннях, однією з вимог є яскравість світлового потоку. Всі представлені моделі дуже потужні: 3200-3500 люмен. Молодша модель Epson EB-595Wi має наступні основні характеристики:
 • дуже коротку відстань проекції (44 см) на екран - 190 см;
 • висока контрастність - 14000:1;
 • яскравість світлового потоку - 3200 люмен;
 • дуже високий термін служби лампи - 10000 годин;
 • роздільна здатність WXGA (1280x800);
 • інтерактивне зображення на будь-якій поверхні.
 • По маркуванню моделі можна дізнатися деякі її характеристики. Наприклад, буква i говорить про те, що дана модель інтерактивна, буква W - це дозвіл WXGA (1280х800), U - WUXGA (1920x1200).

  Проектори LG - кращі серед ігрових і домашніх моделей

  Компанія LG в поданні не потребує. Серед різноманітності техніки, пропонованої фірмою на світовому ринку, виділяються ультракороткофокусные проектори LG. Компанія не є світовим лідером у виробництві даних апаратів, як корпорація Epson. Але вона захопила лідерство в сегменті домашніх та ігрових пристроїв, а також на ринку світлодіодних проекторів. Одна з новинок, модель цього сегмента - ультракороткофокусний проектор LG PH450UG-GL. Дивовижна модель володіє наступними характеристиками:
 • c відстані 33 см формується зображення 2 метри;
 • бездротове підключення - відео передається по Wi-Fi, звук через Bluetooth, 25 години можна працювати від акумуляторів;
 • вага - 11 кг;
 • яскравість - 450 люмен.
 • Full HD - необхідний стандарт якості зображення проектора

  Проектори, використовувані будинки в якості домашніх кінотеатрів, повинні виводити на екран якісний контент, а таким в найближчі роки буде стандарт Full HD з роздільною здатністю 1920х1080 пікселів. У зв'язку з цим ультракороткофокусные проектори Full HD почали виходити на ринок, хоча ціна поки ще зависока. Серед презентованих моделей можна навести такі проектори - вищенаведений у статті LG PH450UG-GL, LG PH1000U, Optoma EH319UST, Optoma EH320UST, Epson EH-LS100 і ін Перераховані різні моделі по ціні, характеристикам, способу отримання зображення. LG - найдешевші проектори LED, вони малопотужні, недорогі (трохи більше 40000 рублів), але вдома, де можна зменшити освітленість кімнати, вони цілком влаштують глядачів. Optoma середньої цінової категорії, лампові, досить потужні 3000 лм, ціна - 120000-150000 рублів. І нарешті Epson - найдорожча модель - 250000 рублів, лазерна, дуже потужна, яскравістю 4000 лм. Всі представлені проектори, особливо останній, - реальна альтернатива величезним телевізорів, і, за відгуками експертів і користувачів, за подібними пристроями - майбутнє.