Запит MySQL SELECT. Опис, застосування та функції

27 0 Новини високих технологій

MySQL select найбільш затребувана конструкція мови SQL у всіх його діалектах на всіх обчислювальних платформах та операційних системах. Вміння правильно формулювати думки на SQL спрощує мислення, надає йому системність і логічність.

Запит MySQL SELECT. Опис, застосування та функції
MySQL select – це не обов'язково реальний запит. Це може бути обчислення арифметичного виразу або формування значення змінної. MySQL не обмежує розробника в тому, як використовувати конструкції мови SQL. Він пропонує тільки синтаксис і функціонал.


Формальний синтаксис конструкції SELECT

Практично всі джерела про MySQL select декларують офіційний синтаксис. Прийнято всі ключові слова мови SQL писати великими літерами, але це не є загальним правилом. Кому як подобається, але дуже важливо розуміти: рідко суміш рядкових і прописних літер приводить до правильного результату.
Запит MySQL SELECT. Опис, застосування та функції
Чіткість і суворе дотримання синтаксису (1) – найважливіша умова правильного, безпечного і надійного програмування, стабільна працездатність коду. Щодо MySQL, який допускає (2) використання будь-якого регістру букв, важливо розуміти:
 • select distinct `first_name` from `ex_workers` where `first_name` like '%ярмо%'"
 • select distinct `first_name` from `ex_workers` where `First_name` like '%ярмо%'"
 • – це не одне і те ж. Якщо ключові слова можна писати так, як заманеться, то вольності у зміні імен таблиць і змінних в одному запиті можуть створити серйозні проблеми.

  Практичний синтаксис, прості таблиці

  Варіант синтаксису (2) – це реальна практика, яка оформляє будь-який запит у вигляді процедури, в яку надходить тільки:
 • що потрібно вибрати;
 • звідки вибрати;
 • на якому умови.
 • Результат процедури (в даному випадку: iLineSel) – звичайний масив всіх вибраних рядків. Цей синтаксис – частковість, але далеко не завжди потрібні групування, сортування і складні об'єднання по join.


  Чим простіше таблиці в базі даних, тим простіше і швидше працює MySQL query select. Чим частіше використовується join, чим більше умов в одному запиті, тим гірше. Ситуація особливо ускладнюється, якщо запит спрямований на кілька великих таблиць. Якщо запит сформульований правильно, MySQL select спрацює як треба. Але скільки це займе часу? Відвідувач сайту може не дочекатися результату. Потрібно не тільки знати, що сказати, але й оцінити,3 скільки часу займе відповідь!

  Правильний запит і облік кодування

  Перш ніж сказати, що MySQL поганий і виявлений черговий баг, слід перевірити формулювання запиту, правильність алгоритму кодування символів.
  Запит MySQL SELECT. Опис, застосування та функції
  Історія і блискуча практика показує, що MySQL в 99% випадків – це ідеальний інструмент для успішної роботи з інформацією. Якщо щось не дає потрібного результату, значить десь допущена помилка. Уважно перевіривши зміст запиту, переконавшись у тому, що кодування сторінки правильна, можна спробувати переформулювати запит. При роботі з MySQL ніколи не слід забувати, що кодування, локалізація та умови хостингу можуть бути різні. Хороша практика: завжди перевіряти робочу середу перед тим, як приступати до роботи.

  Найпростіші конструкції SQL

  Рідко, коли розробник вирішить використовувати MySQL як арифмометр, але загальна логіка програмування дотримана: PHP & MySQL select однаково виконають вираз:
 • 1 + 2 * 3.
 • Значення result буде 7. Пріоритети операцій і логіка операцій мови MySQL виконана за загальними правилами програмування. Це стосується і виразів, і умов.
  Запит MySQL SELECT. Опис, застосування та функції
  В даному прикладі в секції 1 наведено арифметичне вираження в конструкції MySQL select, а в секції 2 три масиву, з яких випадковим чином побудована таблиця співробітників компанії:
  Запит MySQL SELECT. Опис, застосування та функції
  Ім'я, прізвище і посада співробітника формувалися випадковим чином з масивів доступних імен, прізвищ і посад. Час прийняття на роботу і час приходу на роботу навмисне записано з помилками:
 • синтаксичними;
 • смисловими.
 • На даному наборі записів допустимі найпростіші запити:
 • select `first_name`, `last_name`, `w_status` from `ex_workers`;
 • select distinct `w_status` from `ex_workers`;
 • select distinct `start_timestamp` from `ex_workers` where `start_timestamp`!= '0000-00-0000:00:00';
 • select distinct `start_timestamp` from `ex_workers` where`start_timestamp`!= '0000-00-0000:00:00') and start_timestamp > '2017-12-0509:00:00'.
 • Перший запит формує список всіх співробітників компанії. Природно, результат цього запиту буде містити всі кількість записів таблиці.
  Другий запит вибирає всі діючі посади на підприємстві, використовуючи ключове слово 'різні', щоб у вибірці не було дублікатів. Третій запит вибирає всі правильні дати про прийом на роботу, тобто такі, які містять реальну інформацію, а не нулі. Четвертий запит дозволяє визначити, що тільки два записи в таблиці мають сенс, тобто в них міститься інформація, заповнена у робочий час. Але в даному конкретному четвертому запиті цей сенс не враховує кількості задовольняють йому працівників: насправді правильних записів чотири.

  Побудова правильних запитів

  Логіка побудови запитів розвивається в процесі їх розробки. Важко відразу сформулювати правильне рішення. Зокрема, таблиця може містити записи про співробітників, але якщо дата прийому на роботу не вірна, то, швидше за все, вона була внесена некоректно.
  Якщо дата прийняття людини на роботу – це нічний час, вихідний день або, в загальному випадку, вона була створена у позаробочий час, то вона помилкова або таблиця була схильна до вірусної атаки. На підставі сказаного правильно було б скласти такий запит:
  Запит MySQL SELECT. Опис, застосування та функції
  Цей запит також не ідеал, можна передбачити час обіду відділу кадрів, час закінчення робочого дня. Але важлива тут зовсім не правильність запиту на вибірку поточного стану штатного розкладу, а функціонал його формування. В даному випадку помилки на етапі проектування таблиці штатного розкладу змушують розробника складати складні і незрозумілі запити. В реальній практиці вкрай рідко конструкція MySQL query select # from * where & міститиме в позиції "#" посаду, у позиції "*" тільки одну таблицю, а в умови "&" перевірку робочого часу. Все це нонсенс, такого принципово бути не повинно. Усі посади – це окрема таблиця, записи завжди містять правильну дату прийому на роботу.

  Правильна база даних, правильні запити

  Конструкція select може бути використана для визначення використовуваної бази даних. В результаті виконання запиту MySQL "select database () буде отримано ім'я поточної бази даних.
  Запит MySQL SELECT. Опис, застосування та функції
  Звичайна практика – база даних проектується таким чином, щоб:
 • забезпечити безпечне зберігання та ефективне використання даних;
 • сформувати систематизоване уявлення про структуру інформації;
 • забезпечити простий доступ до даних, універсальну конструкцію по всім запитам.
 • Це не єдині критерії, але навіть їх дотримання дасть змогу побудувати гарне додаток, стабільно працюючий веб-ресурс. Гарне правило: перш ніж починати роботу, перевірити робоче середовище і стан бази даних. При використанні систем управління сайтами це важливо. Наприклад, можна очистити кеш або переглянути, скільки користувачів вже працюють з сайтом і перебудувати запити з метою їх оптимізації. Цікавим рішенням може бути динаміка запиту, коли в MySQL select table – це змінна. У будь-якому випадку query – це рядок символів. Але немає жодної причини робити цю рядок статичною. Якщо структура запиту формується в процесі роботи веб-ресурсу, це дозволяє динамічно змінювати таблиці. Наприклад, відвідувачі сайту роботу починають з одним комплектом таблиць бази даних, а після реєстрації продовжують на іншому. Динаміка запиту дозволяє оптимізувати роботу сервера MySQL.

  Запити з сортуванням записів

  Сортування сортування ворожнечу, особливо, коли мова йде про російською мовою. Але іноді зручно використовувати функціонал мови PHP над MySQL select order by. Ідеально, коли в результаті запиту виходить фінальний результат, що не потребує доопрацювання конструкціями PHP, але зазвичай основна вибірка супроводжується оформленням сторінки, яке змушує розробника уточнювати вміст керуючих елементів.
  Запит MySQL SELECT. Опис, застосування та функції
  Наприклад, вибравши штатний розклад, сайт повинен надати адміністратору ресурсу один функціонал, працівнику відділу кадрів інший, а самому працівнику третій. У першому випадку, адміністратор аналізує і контролює компанію в частині її соціальної складової, у другому випадку допускаються тільки операції зміни і додавання записів (співробітників). У третьому випадку співробітник працює зі своїм планом: зазначає сповнене і планує, що робити далі. Основний запит вимагає адекватного виконання допоміжних запитів в контексті того, з якої причини він був виконаний. У всіх випадках сортування order by дозволяє тримати всі записи в конкретному порядку. Це важливо завжди, оскільки прискорює процес орієнтації співробітників, у завданнях, дати виконання робіт.
  Запит MySQL SELECT. Опис, застосування та функції
  Зазвичай найменування посад дуже рідко змінюються, і їх можна записати в сортированном порядку спочатку. При зміні списку посад можна одноразово пересортировать його і внести зміни в штатний розклад, оскільки зміниться порядок ключів.
  Запит MySQL SELECT. Опис, застосування та функції
  У цьому контексті потреба сортування залишається тільки на тих таблицях, які динамічно змінюються в процесі роботи.

  Запити з угрупованням записів

  Групування записів часто не менш важлива, ніж сортування, але іноді це взаємовиключні операції.
  Запит MySQL SELECT. Опис, застосування та функції
  Угруповання вигідно використовувати для цілей підрахунку записів, їх систематизації, аналізу. Наприклад, можна використовувати конструкцію group by для запитів типу MySQL select users, clients, visits, open pages. Це може працювати в цілях безпеки для запобігання несанкціонованого підключення або моніторингу робочих процесів компанії.

  Умова запиту: ідеально, коли його немає

  Так вже склалося, конструкція MySQL select & where – єдине ціле. Хоча при використанні різних варіантів об'єднання таблиць за допомогою join його може і не бути. Але до того, що where – незмінна складова всіх MySQL select, початківець розробник починає звикати з самого початку. Приклади вчать, потрібно знати:
 • що обирається;
 • з якої таблиці;
 • за яким критерієм.
 • Тільки після цього починається навчання новобранця основ лівого і правого об'єднання таблиць, логіці складного сленгу: ця таблиця сидить на ось цій, а дані вибирає взагалі з третього джерела. Практика – це завжди просто. Якщо база даних побудована так, що без об'єднання (join) таблиць ніяк не виходить скласти запит, щось в базі зроблено не так. Якщо потрібні умови за межами task = 'value' або var > 0 тобто необхідні більш складні умовні конструкції – це привід переглянути концепцію бази і логіку необхідного спектру запитів до неї.
  Запит MySQL SELECT. Опис, застосування та функції
  Не можна розглядати будівництво бази даних поза запитів до неї. База даних – це інформаційна структура, турбота якої відповідати на питання (запити) максимально швидко і просто.

  Об'єкти бази даних та запити до неї

  Реляційні відносини – це цілком конкретна структура бази даних і уявлення про запити до неї. Якщо цей звичний концепт трохи змінити: є об'єкти (таблиць) і є методи об'єктів (властивості, а не запити), то реляційні відносини і власне запити зникають в тілах об'єктів.
  Запит MySQL SELECT. Опис, застосування та функції
  Так, штатний розклад – об'єкт, який взаємодіє з об'єктами:
 • співробітник;
 • посаду;
 • робоче завдання.
 • Співробітник може бути директором, адміністратором, працівником. Для штатного розпису це має значення, але в межах відповідного примірника об'єкта співробітник. Аналогічно, об'єкт посаду може бути абсолютно будь-яким. Але у вибірці штатного розкладу він буде рядком символів, а в контексті роботи адміністратора він буде селектором для вибірки потрібної посади з числа доступних.
  Запит MySQL SELECT. Опис, застосування та функції
  Суворе дотримання правил синтаксису MySQL select – хороше правило: практично, безпечно, ефективно. Але якщо обмежитися його застосуванням на рівні кожного об'єкта бази даних, а працювати безпосередньо з цими об'єктами за їх методів (їх правилами) ефективність зросте у багато разів.