KeyNote: що це таке?

25 0 Новини високих технологій

З кожним роком з'являються сотні нових програм і додатків. Встежити за всіма ними неможливо. Та й частина їх абсолютно даремна. Але не KeyNote. Що це за софт знають небагато. Причому можуть навіть виникнути спори між користувачами Windows і Mac. Чому і які? Дізнаємося далі.

Поняття

Швидше за все, ви могли пару раз чути про KeyNote. Що це, здогадатися непросто, оскільки воно практично не наштовхує своєю назвою на якісь думки. Ми розглянемо дві програми KeyNote. Одна працює з операційною системою Windows, другу можна запустити на «яблучних» пристроїв.

Додаток Windows

Що ж таке KeyNote для Windows? Це старий софт, який розрахований на роботу з текстовою інформацією. Її просто структурувати, відображати і зберігати. Програма реалізована за допомогою Delphi. Досі вона поширюється завдяки ліцензіями Open Source і Mozilla Public License. Ревізія програми 1.1.
KeyNote: що це таке?Дуже дивно, але однозначно важко сказати, ким була розроблена програма. За деякими даними над нею працював польський програміст.

Історія

Вперше софт випущений в 2001 році. Розробник підтримував його працездатність до 2005 року. Через два роки, став програмою займатися іспанська програміст. Він додав кілька нових опцій, а після змінив назву на KeyNote NF. Сказати, що за весь час додатком ніхто не користувався, не можна. Все-таки їм займалися і просували. Воно пару раз потрапляло в авторитетні видання, а також було нагороджено популярним форумом PowerTools.

Робота

KeyNote для Windows - корисна і проста програма. Часто її називають «записником». Інтерфейс представлений парою вкладок, за якими структуруються дані. Вся інформація показана, як ієрархічна деревоподібна структура. Текстові документи представлені у вигляді нотаток. Їх можна легко форматувати.


Функцій у програми предостатньо:
 • За запитом легко знайти потрібну інформацію. Є глобальний пошук по всьому вмісту.
 • Є настроювання елементів інтерфейсу і програмного сполучення клавіш.
 • Можна призначити іконку для кожної вкладки або нотатки. Графічних елементів в комплекті достатньо, але їх можна встановлювати додатково.
 • Шифрування даних і захист паролем всієї програми.
 • Стиснення інформації в KeyNote.
 • Робота з подібними програмами: спільний експорт і імпорт файлів різних форматів.
 • Використання макросів для повторюваних операцій.
 • Застосування плагінів, шаблонів і стилів.
 • Активація динамічних заміток, які зберігаються у файлах.
 • Оновлення

  Коли на зміну польському програмісту прийшов іспанський, були впроваджені нові функції для KeyNote. Що це за програма, знали вже багато. Тому були раді змінам.
  KeyNote: що це таке?
  Так, з нововведень можна виділити:
 • підтримку Unicode;
 • поява чекбокса, який приховував або відображав частина замітки;
 • сигнали повідомлень;
 • зміна механізму роботи з таблицями;
 • додавання нових мов інтерфейсу;
 • поява дзеркальних копій, які стали продовженням динамічних нотаток.
 • Додаток від Apple

  Досліджуване додаток Windows створює замітки і будь-оперативну інформацію. А ось однойменна програма для «яблучних» пристроїв створює і демонструє презентації.
  Apple KeyNote менш відомий софт, оскільки він може працювати тільки на одній операційній системі MacOS. До того ж, їм не часто користуються навіть самі власники Apple-гаджетів. Це може бути пов'язано з тим, що програма платна. 10 доларів деяким буде шкода віддати за інструмент, у якого є купа офлайн і онлайн-аналогів.
  KeyNote: що це таке?
  Тим не менше ті, хто скачав собі цю програму, залишають тільки позитивні відгуки. Вона має широкий набір інструментів для роботи з презентаціями, підтримує популярні формати. Використовувати KeyNote можна як на макбуке, так і на мобільних пристроях.

  Особливості Apple KeyNote

  Досліджувана програма, як і її аналог PowerPoint, що входить в набір програмного пакета. Ним став фірмовий «яблучний» софт iWork. Компонент потрібен для створення і відтворення презентацій і може працювати в парі з текстовим редактором Pages і програмою для таблиць Numbers. Над проектами легко працювати в швидкому режимі. Для цього є інтеграція з iCloud. Хмара допомагає на ходу створювати проект.

  Різниця між двома додатками

  Багато хто порівнює KeyNote з PowerPoint. Це справедливо, оскільки завдання обох програм ідентичні. Але от якщо всі інші компоненти iWork меркнуть перед елементами Microsoft Office, KeyNote навпаки виявився більш вдалим. Саме ця програма все частіше стає помічником для корпоративних завдань. У KeyNote і PowerPoint, безсумнівно, є загальні функції. Якщо ви хоч раз користувалися однією з програм, то однозначно зможете розібратися і в другій.
  KeyNote: що це таке?
  Звичайно, «яблучна» версія відрізняється інтерфейсом і додатковим набором інструментів. Вона більш лаконічна і сучасна. Напевно, тому стала для багатьох кращим інструментом.

  Інтерфейс

  Швидше за все, якщо ви помітите лаконічний дизайн і зрозумілу панель інструментів, ви відразу зрозумієте, що це KeyNote, а не PowerPoint. На основному екрані програми є відразу всі наявні опції: відкриття проекту, його редагування або видалення.
  Щоб почати роботу над презентацією, потрібно натиснути на «+». Зі списку можливостей вибираємо «Створити». У верхньому кутку екрану запропоновано основні інструменти для роботи. Форматирующая кисть змінює властивості тексту та інших об'єктів, працює над стилем шрифту, розміром, кольором і т. д. Кнопка вставки може додати різні елементи на слайд. Доповнити презентацію можна чим завгодно: скріншотами, зображення з камери або галереї, графікою та іншими об'єктами. Інструменти відіграють службову роль. Вони допомагають настроювати переходи до слайдів, а також ділиться презентаціями. Тут же можна додати коментар до слайду для інших учасників проекту. Кнопкою відтворення можна переглянути свою роботу.
  KeyNote: що це таке?
  Звичайно, це не всі наявні функції програми. Але описувати їх всі немає сенсу, оскільки ви їх точно зустрічали вже в інших подібних програмах для створення презентацій.

  Книга

  KeyNote виявився універсальним поняттям. Під ним ховається і програма для Windows, і додаток від Apple. Деякі зустрічають Keynote Upper-intermediate, але не знають що це. Так вийшло, що це навчальна книга, яка не має жодного стосунку до двох рассматрываемым програмами. Цей підручник випущений видавництвом National Geographic Learning. Він потрібний для вивчення англійської мови. Особливістю книги стала якісна підбірка навчальних відео від TED Talks.

  Висновок

  Намагаючись розібратися з тим, що таке KeyNote, частіше натрапляєш на програму від Apple. Про софт від Windows взагалі мало хто знає, адже у нього застарілий дизайн і примітивні функції. Зараз на ринку існує велика кількість аналогів, які мають багато можливостей для користувача.