Як змінити текст в PDF-форматі: кілька простих методів

28 0 Новини високих технологій

Сьогодні формат PDF, розроблений свого часу компанією Adobe Systems, є практично універсальним, оскільки саме в такому електронному вигляді зберігаються практично всі інструкції, технічна документація та інша інформація. Але іноді у користувачів виникають питання з приводу того, як змінити текст у PDF-форматі. Зробити це можна кількома способами, які застосовуються в залежності від того, які саме дії необхідно провести.

Як змінити текст в PDF-форматі: напрями дій

Для початку кілька слів про можливих ситуаціях, оскільки саме від цього буде залежати вибір на користь того чи іншого нижче пропонованого методу. PDF-документ може поєднувати в собі і текстову і графічну інформацію, але сам формат відноситься більшою мірою відноситься саме до графіку, а не до текстового формату.


Як змінити текст в PDF-форматі: кілька простих методів
Проте питання про те, як редагувати текст у PDF-форматі, може мати кілька рішень:
 • редагування текстової частини безпосередньо в документі;
 • розпізнавання графічних об'єктів з текстом;
 • відкриття документа в різноманітних офісних додатках;
 • переведення до іншого читається формат.
 • Тепер про кожній методиці дещо детальніше. Після розгляду кожної з них будь-який користувач зможе визначитися, який метод є для нього найбільш підходящим і простим.

  Як редагувати текст у PDF-файлі?

  Почнемо з самого простого. Раніше, коли популярність новоствореного формату лише набирала силу, PDF-документи можна було лише переглядати. Ні про яке редагування і мови не було. Проте з часом ситуація докорінно змінилася, оскільки стали з'являтися спеціальні програми, які дозволяли змінювати текстову частину, як це робиться в будь-якому текстовому редакторі. На сьогоднішній день самими популярними програмами можна назвати Foxit Reader, PDFXEdit, PDF-XChange Editor і багато інших, не рахуючи власних розробок Adobe, які можна використовувати для проведення подібних дій.


  Як змінити текст в PDF-форматі: кілька простих методів
  Практично в будь-якому такому додатку проблема (як змінити текст в PDF-документі) вирішується зовсім елементарно. У більшості випадків для цього потрібно натиснути кнопку редагування вмісту і виділити необхідний текстовий діапазон, після чого почнеться розпізнавання тексту. По завершенні процесу можна виконати ті ж дії, які передбачені в звичайних текстових редакторах.

  Розпізнавання тексту для переведення в інший формат

  Але ж буває і так, що текст в документі може бути вставлений у вигляді графічного об'єкта (наприклад, відсканованого листа). Що робити в такій ситуації, адже такий фрагмент саме як текст утиліти для редагування не розпізнають?
  Як змінити текст в PDF-форматі: кілька простих методів
  Як перевести PDF в текст? Зробити це можна за допомогою спеціальних програм на зразок ABBYY Fine Reader, в яких потрібно задати сканування і вказати бажаний вихідний текстовий формат. До речі сказати, цей же програмний пакет стане в нагоді і в тому випадку, коли потрібно провести розпізнавання тексту в PDF-форматі, а вихідний PDF-файл захищений від редагування.

  Перетворення PDF в інші формати і пряме відкриття в офісних програмах

  Якщо під рукою програм для редагування немає, перетворити вихідний формат можна за допомогою спеціальних конвертерів, яких сьогодні розроблено і є в загальному доступі в інтернеті досить багато.
  Як змінити текст в PDF-форматі: кілька простих методів
  Тут зміна формату на будь-який смак. Можна перетворити документ в звичайне графічне зображення (наприклад, JPG), перекласти текст PDF в Word або Excel і т. д. Але якщо раніше програми, які входять в офісні пакети Microsoft, працювати з такими документами не вміли, зараз з цим проблем немає. Наприклад, в Word вам потрібно відкрити файл PDF.
  Як змінити текст в PDF-форматі: кілька простих методів
  Вказуєте тип документа, який відкривається потрібний формат, а потім шлях до документа. Інша справа, що документ може відкритися сукупності графічних зображень, а текст не буде доступний для редагування. Таке теж зустрічається. Однак в останніх версіях Word перед відкриттям виробляється перетворення вихідного документа в читабельний формат, після чого потрібно натиснути кнопку дозволу редагування, розташовану праворуч угорі. Потім вихідний текст можна буде змінювати на свій розсуд.

  Використання браузерів

  Самий довгий і незручний спосіб полягає в тому, щоб відкрити PDF-файл в будь-якому веб-браузері, зберегти сторінку в форматі HTML (або використовувати перегляд вихідного коду), після чого відкрити у тому ж редакторі Word або в звичайному Блокноті» і виконати редагування. Правда, в цьому випадку доведеться витратити досить багато часу, оскільки потрібно буде видаляти відповідні команди мови програмування. Як вже зрозуміло, метод не найкращий, але якщо під рукою немає абсолютно ніяких інших інструментів, використовувати його можна (хоча дуже сумнівно, що у користувача на комп'ютері немає того ж «Офісу»).

  Короткі підсумки

  Ось і все, що можна запропонувати у вирішенні вищезазначеного питання (як змінити текст у PDF-форматі). Що з цього всього віддати перевагу? Використовувати спеціалізовані редактори – далеко не найкраще рішення, не кажучи вже про спроби редагування після перекладу в HTML-формат. Краще всього звернутися до засобів Word, але версія самого редактора повинна бути не нижче 2010 року. І якщо потрібна саме зміна цілісного документа в абсолютно інший формат, тут без конверторів не обійтися. У більшості своїй вони поширюються абсолютно безкоштовно і після установки багато місця на жорсткому диску не займають, а для деяких з них можна знайти навіть портативні версії, які взагалі не вимагають інсталяції. Так що тут вибір за самим користувачем. Що для нього стане зручним інструментом, судити важко. Але хоча б одним із запропонованих рішень можна скористатися.