Вибір проксі-програми: що вибрати?

12 0 Новини високих технологій

Як відомо, для обходу блокування інтернет-ресурсів і для того, щоб залишитися невпізнаним у мережі, можуть використовуватися спеціальні проксі-програми, що змінюють зовнішні IP-адреси комп'ютерів. Але що віддати перевагу користувачам в різних ситуаціях? Про це та про багато іншого читайте далі. Розглянемо кілька основних варіантів.

Для чого потрібні проксі-програми різного типу?

Якщо підходити до питань, пов'язаних з використанням проксі в загальному сенсі, для початку варто відзначити кілька типових ситуацій, з якими можна зіткнутися.


Вибір проксі-програми: що вибрати?
Насамперед слід чітко розрізняти типи самих додатків. Наприклад, для системних адміністраторів набагато більш зручно спочатку встановити проксі-сервер, який зможе забезпечити одночасний вихід в інтернет з усіх терміналів, об'єднаних в єдину локальну або віртуальну мережу, не встановлюючи такі клієнтські аплети на кожній машині. Перевага таких пакетів ще і в тому, що системний адміністратор зможе елементарно аналізувати створені підключення, а також вихідний і вхідний трафік. У деяких випадках установка з'єднання через проксі-сервер може бути обов'язковою, а інтернет-підключення без задіяння таких параметрів працювати не буде.
Вибір проксі-програми: що вибрати?
Рядовим користувачам такі проксі-програми не потрібні, тому в якості найпростіших додатків чудово підійдуть відповідні клієнти, здатні шукати в інтернеті активні проксі-сервери, аналізувати їх працездатність, підключитися до них і у кінцевому підсумку змінювати IP окремо взятих комп'ютерів.


Вибір проксі-програми: що вибрати?
Те ж саме відноситься і до VPN-клієнтів. Адже їх принципи роботи дуже сильно схожі на використання анонімних проксі, тільки для з'єднання використовується тунелювання шифрування трафіку (на цьому зупинимося дещо пізніше).

Рейтинговий список проксі-програм

Для початку розглянемо програмні пакети, що представляють собою сервери. Їх список не такий вже й великий. Далі представлені безкоштовні проксі-програми російською мовою, які є найпопулярнішими і найбільш простими у використанні:
 • Eproxy Proxy Server;
 • OpenUp;
 • HandyCache RC4;
 • SmallProxy;
 • MyProxy;
 • Proxy Searcher;
 • Proxy Switcher;
 • UserGate;
 • Platinum Hide IP та ін.
 • В якості клієнтських додатків для звичайних користувачів можна порадити наступні аплети:
 • Hide My Ass;
 • CyberGhost VPN.
 • Перше програма є спеціальним розширення для браузерів, а друга являє собою окрему програму, яку можна використовувати не тільки для глядачів, але й абсолютно для всіх інших аплетів, які вимагають наявність підключення до інтернету.

  Proxy або VPN: що вибрати?

  Нарешті, окремо варто висвітлити питання того, які проксі-програми для зміни IP краще віддати перевагу пересічному користувачеві, який в налаштування серверів, м'яко кажучи, не розбирається.
  Вибір проксі-програми: що вибрати?
  Думається, можна використовувати стандартні проксі-клієнти або навіть звертатися до онлайн-ресурсів. Непоганим рішенням стане Tor браузер, який є додатком для обходу усіляких обмежень. Також можна встановити який-небудь простенький VPN-клієнт.
  Вибір проксі-програми: що вибрати?
  Зате в браузері Opera такі налаштування передбачено спочатку. Досить просто активувати цей компонент, після чого доступ до заборонених або заблокованим ресурсів за ознакою територіальної приналежності IP комп'ютера буде відкрито. Але у випадку з наявністю в системі інших користувальницьких додатків, які можуть у певний момент зажадати доступ до якогось заблокованого ресурсу (наприклад, для оновлення зламаних версій програм), краще всього використовувати аплет CyberGhost VPN. Це позбавить вас навіть від внесення адрес сайтів у списку блокування у файлі hosts при зворотному запиті до призначеного для користувача комп'ютера з боку ресурсу.

  Замість підсумку

  Як вже можна зрозуміти з усього вищевикладеного, вибір проксі-програми ґрунтується виключно на те, для яких саме цілей вона буде застосовуватися в тій чи іншій ситуації. І не завжди доцільно встановлювати складні серверні додатки (в більшості випадків вони використовуються для мереж). Звичайним користувачам вистачить і розширень для браузерів, і VPN-клієнтів, і навіть входу на певні сайти через анонімні служби онлайн-проксі. Що саме вибрати, радити досить складно. Однак VPN-клієнти все-таки виглядають набагато краще, ніж Tor браузер, який відрізняється не дуже високою швидкістю роботи. До речі, те ж саме стосується і вибору додатків для мобільних пристроїв. Для багатьох з них можна знайти відповідні версії.