Домашній медіа-сервер для Windows 10: налаштування, особливості та вимоги

48 0 Новини високих технологій

Ще не так давно про створення розважального центру на основі домашньої мережі, до якої були б підключені користувальницькі пристрої у вигляді комп'ютерів, ноутбуків, телевізійних панелей та мобільних девайсів, можна було навіть не мріяти. Проте сьогодні такі дії вже не здаються чимось з області фантастики, оскільки для об'єднання всіх пристроїв в єдину мережу, коли для доступу, трансляції і відтворення мультимедіа використовується домашній медіа-сервер для Windows 10 можна застосовувати спеціальну технологію DLNA (UPnP, HTTP). Про те, як самостійно створити такий центр, далі і піде мова. Нічого особливо складного в цьому немає, проте на деяких стадіях потрібно буде звернути увагу на спеціалізовані налаштування, без застосування яких створюється центр працювати не буде.


Що таке домашній медіа-сервер для Windows 10?

Для початку розглянемо, що собою являє така організація доступу до мультимедіа і відтворення контенту. Відразу варто відзначити, що домашній медіа-сервер для Windows в плані встановлення та налаштування базується на використанні бездротового підключення.
Домашній медіа-сервер для Windows 10: налаштування, особливості та вимоги
В якості поточного з'єднання може використовуватися з'єднання через маршрутизатор (роутер) або кошти Wi-Fi Direct, якщо така технологія входять до мережі пристроями підтримується. Особливо часто такі питання стосуються телевізійних панелей ранніх поколінь. А ось практично на всіх сучасних телевізорах така підтримка є, тільки називатися вона може по-різному.

Найпростіший метод доступу до файлів

Перш ніж приступати до створення медіа-сервера і його налаштування, зверніть увагу на той момент, що іноді для спрощення виконуваних дій робити це зовсім не обов'язково.


Досить просто «розшарити» папки з мультимедіа контентом шляхом встановлення для них загального доступу. У даному випадку в обов'язковому порядку потрібно включити можливість ідентифікації комп'ютерів в мережі. Якщо цього не зробити, папки навіть при встановленому загальному доступі так і залишаться невидимими. У разі наявності телевізійних приставок начебто Mag проблема спрощується ще більше, оскільки в них вже є встановлена налаштування для DLNA (UPnP), при активації якої можна отримати негайний доступ до потрібних файлів і папок.
Домашній медіа-сервер для Windows 10: налаштування, особливості та вимоги
Також якщо пристрої в мережі визначаються, можна просто використовувати меню ПКМ на вибраному файлі з використанням рядка «Привести до пристрою», після чого вибрати активний девайс, підключений до мережі. Після цього відтворення вибраного об'єкта відразу ж почнеться в плеєрі Windows Media (за замовчуванням) з передачею трансляції на підключений термінал або мобільний гаджет.

DLNA-сервер Windows 10: налаштування, висновок контенту для відтворення

Тепер безпосередньо про методику створення та активації розважального мережевого центру. Налаштування домашнього медіа-сервера для Windows 10 починається з використання розділу мережі та інтернету, що знаходиться в «Панелі управління» (якщо в меню виду включено відображення категорій), де потрібно перейти до параметрів домашньої групи.
Домашній медіа-сервер для Windows 10: налаштування, особливості та вимоги
Тепер питання того, як налаштувати DLNA-медіа-сервер Windows 10 (818 або 7), полягає в тому, щоб створити нову групу і включити в неї тільки ті пристрої для користувачів, яким буде дозволено доступ. Для цього натискається відповідна кнопка внизу вікна, після чого вибираються типи файлів мультимедіа, до яких передбачається відкрити доступ.
Домашній медіа-сервер для Windows 10: налаштування, особливості та вимоги
Після цього використовується кнопка продовження і здійснюється перехід до розділу автоматичного генерування паролів. Видану системою комбінацію потрібно записати або запам'ятати, оскільки без неї підключити гаджети до сервера буде неможливо. Потім залишається натиснути кнопку «Готово» і перейти до редагування параметрів. У новому вікні можна змінити спочатку створений пароль, який буде використовувати домашній медіа-сервер для Windows 10 усунути проблеми з підключенням і т. д. Однак обов'язковою умовою є активація пункту потокової передачі файлів з роздільною здатністю відтворення мультимедіа-контенту (зазначений вище) для всіх пристроїв, підключених до мережі.

Потокове передавання медіаданих

Тепер створений медіа-сервер для домашньої мережі в Windows 10 вимагає твору однією важливою налаштування. Щоб довго не шукати її в різних меню, просто задайте в пошуку «Параметри потокової передачі мультимедіа» (без лапок), а в новому вікні натисніть відповідну кнопку включення.
Домашній медіа-сервер для Windows 10: налаштування, особливості та вимоги
Далі потрібно присвоїти назву папці мультимедіа, яка встановлюється за замовчуванням. Також можна додати або виключити зі списку пристрою в мережі і в обов'язковому порядок натиснути кнопку «Дозволити все».
Домашній медіа-сервер для Windows 10: налаштування, особливості та вимоги
Якщо використовувати додаткові налаштування, як і на перших етапах, можна вибрати тип вмісту. Якщо активовані всі типи, пристрої в мережі отримають доступ до папок «Зображення», «Музика» і «Відео» на батьківському терміналі, який використовується в якості основного сервера. До речі, настройка саме цих параметрів має перевагу, що створювати домашню групу не потрібно. Тут головною умовою є реєстрація пристроїв у мережі, щоб вони були видимими. Примітка: при установці таких опцій обов'язково потрібно змінити тип мережі з загальнодоступній на приватну та включити для неї виявлення пристроїв.

Додавання файлів і папок

Отже, домашній медіа-сервер для Windows 10 створений. Тепер необхідно додати папки з мультимедіа, щоб їх вміст можна було відтворити на всіх девайсах в мережі. Для цього запускаємо стандартний програвач Windows Media, вибираємо тип мультимедіа, в меню ПКМ використовуємо управління відеотекою (фонотекою або галереєю) і додаємо потрібні каталоги. Тепер їх вміст зможе програватися (відтворюватися) на всіх девайсах, що мають підтримку DLNA.

Спеціалізована програма для Windows 10

Однак можна спростити собі роботу і використовувати спеціально розроблені для таких цілей утиліти. Однією з найбільш простих для застосування виключно у Windows-системах можна назвати програмний домашній медіа-сервер Home Media Server (HMS). Завантажити його можна навіть на офіційному ресурсі корпорації Microsoft.
Домашній медіа-сервер для Windows 10: налаштування, особливості та вимоги
Програма для Windows 10 «Домашній медіа-сервер» рекомендується до використання тими користувачами, які не володіють необхідними знаннями для виконання налаштувань засобами операційної системи. Після старту основні утиліти налаштування та параметри, встановлені за умовчанням, можна не змінювати. Суть використання програми зводиться тільки до того, щоб додати пристрою і вибрати каталоги з мультимедіа контентом. Якщо з якихось причин девайси не видно, слід натиснути кнопку оновлення списку або перевірити їх підключення до віртуальної мережі. Але, по ідеї, проблем бути не повинно.

Додаток Serviio

Ще одна досить проста, але потужна утиліта, представлена у вигляді пакета Serviio. В установленому додатку після запуску аплета Serviiio Console необхідно відразу змінити мову на російську.
Домашній медіа-сервер для Windows 10: налаштування, особливості та вимоги
Після цього слід додати директорії, в яких є матеріал для відтворення, і все – сервер готовий до використання. Вимкнути його можна в будь-який момент, використовуючи для цього пункт стану в налаштуваннях. Ця програма, так само, як і попередній пакет, зміни базових налаштувань не передбачає. Все працює при використанні стандартних опцій.

Замість післямови

Залишається додати, що пересічному користувачеві для створення сервера краще використовувати вузькоспрямовані програми, а не засоби системи. А ось тим, хто не хоче встановлювати додаткове програмне забезпечення, цілком вистачить і інструментарію Windows. Втім, це вже питання уподобань самих юзерів. Що ж стосується можливих проблем при підключенні, створений сервер саме інструментами Windows можна перевірити, як було описано вище. У налаштуваннях засіб виправлення неполадок, після чого буде виданий список помилок і рекомендації по їх усуненню. У деяких випадках, якщо це не критичні збої, вони можуть бути виправлені автоматично. Загалом, нічого особливо складного тут немає. Нарешті, особливо можна відзначити і ще один момент. Справа в тому, що при створенні такого центру розваг можна використовувати і деякі додаткові можливості. Наприклад, завантажувати ті ж фільми великого обсягу на мобільний пристрій абсолютно не обов'язково. В якості кінцевої папки для скачування можна абсолютно елементарно встановити якийсь вибраний каталог на сервері (ПК або ноутбуці, на якому він створювався).