Як зайти в БІОС на Windows 10: інструкція

136 0 Новини високих технологій

Вихід кожної нової версії операційної системи Windows викликає у користувачів безліч питань. Адже деякі зміни настільки помітні, що дії, які раніше користувачі виконували для отримання якого-небудь результату, вже не спрацьовують. Один з таких популярних питань – як зайти в БІОС на Windows 10?

UEFI або БІОС?

Як зайти в БІОС на Windows 10: інструкція
Найчастіше під цим мається на увазі UEFI, який характеризується наявністю наочного графічного інтерфейсу для налаштувань. Це новий варіант програмного забезпечення для материнських плат, що прийшов на зміну стандартної системі вводу-виводу. Призначення UEFI точно таке ж, як у її попередника – налагодження роботи обладнання, функцій завантаження, а також отримання інформації про поточний стан всієї системи.


З тієї причини, що в новій операційній системі функціонує режим прискореної завантаження, який являє собою різновид сну, при включенні ноутбука або комп'ютера користувач може не побачити запрошення, вказує, на які клавіші потрібно натиснути. Часто можна почути таку скаргу: «Я не встигаю зайти в БІОС Windows 10». Проте зробити це зовсім не важко.

Вхід в налаштування UEFI

Як зайти в БІОС на Windows 10: інструкція
Отже, як зайти в БІОС в Windows 10? Для цього операційна система повинна бути обов'язково встановлена UEFI режимі. За замовчуванням саме так і є. Користувач повинен мати можливість увійти в ОС самостійно або ж потрапити на екран, на якому вводиться пароль для входу в систему. У першому випадку потрібно лише натиснути на піктограму сповіщень, а потім вибрати пункт під назвою «параметри». Відкриються налаштування, де потрібно буде вибрати «Оновлення та безпека», а потім перейти до «Відновлення». Тут є пункт з особливими варіантами завантаження, в якому треба натиснути на кнопку перезавантаження. Після того як відбудеться рестарт комп'ютера, користувач зможе бачити екран синього кольору з вибором дії.


На цьому екрані потрібний пункт «Діагностика», а в ньому – «Додаткові параметри», де вибираються параметри вбудованого програмного забезпечення UEFI. В кінці залишається лише підтвердити рішення, натиснувши кнопку перезавантаження. Після рестарту користувач зможе зайти в БІОС через Windows 10. Точніше, це будуть налаштування UEFI, але все за старою звичкою продовжую називати їх БІОС. Швидше за все, від неї ще дуже довго доведеться відвикати.

Особливий випадок

Як зайти в БІОС на Windows 10: інструкція
Буває так, що користувач не може увійти в операційну систему з тих чи інших причин, але у нього є можливість потрапити на екран введення пароля. Як зайти в БІОС на Windows 10 в цьому випадку? Для цього потрібно тут же натиснути на кнопку живлення, а потім, утримуючи затиснутою Shift, натиснути на виконання перезавантаження. Після цього відкриються особливі варіанти для завантаження, а подальші дії будуть точно такі ж, як було описано вище.

Як зайти в БІОС на Windows 10 в момент включення комп'ютера?

Як зайти в БІОС на Windows 10: інструкція
Існує також традиційний метод для входу в налаштування, який відомий всім. Підходить він і для UEFI. Для цього в момент включення потрібно натиснути клавішу Delete, яка виставлена за замовчуванням у більшої частини стаціонарних комп'ютерів. Для ноутбуків це частіше клавіша F2. Важливо встигнути натиснути її до того, як операційна система почне свою завантаження. Як правило, екран завантаження відображає напис, яка говорить про те, що потрібно натиснути певну клавішу для входу в налаштування. Якщо нічого подібного немає, користувач може переглянути документацію до ноутбука або материнській платі комп'ютера, де обов'язково повинна бути подібна інформація.

Вхід при швидкому завантаженні

При вході в БІОС в Windows 10 таким способом є складнощі, пов'язані з тим, що завантаження відбувається дуже швидко, і користувач не завжди встигає натиснути потрібну клавішу, навіть якщо вдається побачити напис про те, яку саме. Як зайти в БІОС на Windows 10 в такому випадку? Для того щоб вирішити проблему, можна просто відключити функцію миттєвого завантаження. Для цього необхідно клікнути правою кнопкою миші по іконці «Пуск», виберіть «Панель управління», а потім – пункт «Електроживлення». У лівій частині «Дії клавіш харчування», а далі можна змінити параметри, які зараз недоступні. В нижній частині, в розділі з параметрами завершення роботи, потрібно прибрати відмітку, що дозволяє увімкнути швидкий запуск, а потім зберегти зміни. Тепер можна вимкнути комп'ютер чи перезавантажити, а після – спробувати увійти в БІОС за допомогою потрібної клавіші. Потрібно зробити примітка: буває так, що монітор підключається до дискретного відеоадаптера, і користувач може не побачити екран налаштувань, а також повідомлення про клавіші для входу до них. Як зайти в БІОС на Windows 10 тоді? Допомогти може перепідключення монітора до інтегрованої відеокарти з виходом на материнській платі. Так як зараз століття мобільних пристроїв, користувачі «таблеток» з цієї ж операційною системою також цікавляться тим, як зайти в БІОС на планшеті. Windows 10 на них майже не відрізняється від комп'ютерної версії. Тому потрібно підключити USB-клавіатуру і виконати ті ж дії, що були описані вище.