Управління часом функцією JavaScript setInterval ()

132 0 Новини високих технологій

Розвиток Інтернет-технологій призвело до того, що завантаження сторінки повністю відбувається тільки в момент приходу відвідувача або входу клієнта на веб-ресурс. Подальша робота здійснюється в середовищі AJAX або їй подібною.

[img]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2017-11/upravlnnya-chasom-funkcyeyu-javascript-setinterval-_581.jpeg[/img]
Всі браузери допускають подія onload, яке відбувається після того, як сторінка завантажена в браузер і всі об'єкти DOM зайняли в ньому свої місця. Призначити обробник цієї події - правильне рішення, а запустити у ньому таймер веб-ресурсу - природне початок роботи з клієнтом або клієнтом.


Синтаксис і зміст функції setInterval ()

У функції javascript setInterval () всього два параметри: код і час, через який цей код потрібно повторно виконувати. Результат функції - унікальне число, пославшись на яке можна зупинити виконання функції допомогою clearInterval (). До тих пір, поки не дана команда зупинитися, а також не закрита сторінка, з якої javascript setInterval () була запущена, виконуватися код буде через рівні проміжки часу. Проміжок часу визначається чисельним значенням в мілісекундах з розрахунку:
 • 1 секунда - це 1000 мілісекунд.
 • Зазвичай першим параметром вказують не рядок коду, а неименованную функцію. Таке правило загальноприйнято, хоча розробник може чинити так, як зручно для оптимального вирішення завдання тимчасового контролю процесів.

  Практичний приклад використання функції

  Сайт знаходиться в розробці. Область застосування - створення документів у форматі MS Word, оформлених за стандартами дипломних і курсових робіт, дисертацій або вимог електронного документообігу.


  [thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2017-11/upravlnnya-chasom-funkcyeyu-javascript-setinterval-_772.jpeg[/thumb]
  Сайт орієнтований на читання і перетворення невизначеного числа файлів, створених непрофесійними користувачами, а тому, що містять невизначені заздалегідь варіанти неправильного форматування. Облік часу розпізнавання має особливе значення, не вважаючи питання безпеки та контролю поведінки користувачів.
  [thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2017-11/upravlnnya-chasom-funkcyeyu-javascript-setinterval-_633.jpeg[/thumb]
  Тут в тегу (1): біжучий рядок в текстовому полі. javascript setInterval () безперервно, з частотою 1 секунда формує поточний час. У тегах (2) і (3) відображається код відвідувача і сесії, увійшло (зареєстрованого) клієнта і його сесії. Справа динамічно відображається стан основних змінних для цілей налагодження сторінки. Запуск функції javascript setInterval () відбувається у функції GoPage (), яку запускає подія onload, яке виникає після завантаження всієї сторінки. Даний сайт є односторінковим, всі його елементи формуються за часом в залежності від поведінки відвідувача (клієнта) по технології AJAX. Реалізація функції javascript setInterval () виконана шляхом отримання поточного часу, його форматування і виводу на дів dTimer.
  [thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2017-11/upravlnnya-chasom-funkcyeyu-javascript-setinterval-_114.jpeg[/thumb]
  Тут змінна nTimeID може використовуватися, щоб безперервний процес, запущений за допомогою javascript setInterval, зупинити можна було при необхідності. Змінна dTimer - це дів, який кожну секунду записується поточне значення часу.

  Логіка роботи таймера сторінки

  Звичайний посекундний розрахунок часу оптимальний у більшості випадків програмування універсального таймера сторінки через функцію javascript setInterval. Наведений приклад показує формування поточного часу, з нього виключено функціонал виконання інших дій.
  На практиці, маючи такий універсальний код, його можна доповнити змінними, що змінюються за іншим тимчасовим інтервалам, на які призначені конкретні дії.
  [thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2017-11/upravlnnya-chasom-funkcyeyu-javascript-setinterval-_315.jpeg[/thumb]
  Зокрема, якщо писати сайт, що працює з біржею електронних валют, то потрібно буде виконувати:
 • опитування біржі за останнім зведенням обмінів (раз в 2 хвилини);
 • перевірку позицій заявок клієнта на обмін (разів у 1 хвилину);
 • оцінювати динаміку курсів по кожній валюті (раз в 5 хвилин, годину, день).
 • Варіанти опитування і параметри інтервалів залежать від конкретної біржі і ідей замовника, але функція javascript setInterval по надійності і стабільності задовольнить самому вимогливому умові.