Як поміняти дозвіл екрану в Windows 10: кілька простих методів

21 0 Новини високих технологій

Дозвіл екрану багато в чому відноситься до тих параметрів, які забезпечують комфортну роботу за комп'ютером. Адже важливо не тільки налаштувати оптимальний вид значків або панелей з певною чіткістю відображення, але і зробити це таким чином, щоб очі не втомлювалися, і розширені вікна програм містилися у відведене для них простір монітора. Спочатку необхідно вирішити проблему того, як поміняти дозвіл екрану в Windows 10. Зробити це можна декількома способами, які ви знайдете в нашій статті. Окремо буде сказано, чому іноді не виходить змінити дозвіл екрана (Windows 10 як вже зрозуміло, беремо за основу операційної системи). Відповідно, будуть запропоновані рішення щодо усунення таких проблем.


Як поміняти дозвіл екрану в Windows 10 стандартним способом?

На відміну від своїх попередниць, десята версія системи обзавелася новим інструментарієм, в якому зосереджені основні параметри та налаштування. І це не «Панель управління», а меню «Параметри», хоча доступ до налаштувань можна здійснити і без безпосереднього входу в цей розділ. Як поміняти дозвіл екрану в Windows 10 в цьому випадку?
Як поміняти дозвіл екрану в Windows 10: кілька простих методів
Як і раніше, спочатку на вільному просторі робочого столу потрібно зробити ПКМ, а в меню вибрати рядок параметрів екрана (а не персоналізації). Після цього з'явиться відповідний розділ налаштувань, в якому необхідно просто встановити потрібний режим.
Як поміняти дозвіл екрану в Windows 10: кілька простих методів
Якщо для системи не були встановлені апдейти начебто Anniversary Update або Creators Update, то для доступу до налаштувань необхідно використовувати рядок додаткових параметрів. У новому розділі можна запустити виявлення підтримуваних режимів, якщо бажаний в списку не відображається, але це малоймовірно.


Як змінити дозвіл екрана Windows 10 через панель управління?

Також в системах без апгрейда до вищевказаних оновлень збірок можна застосувати і класичний метод, який полягає у використанні панелі управління, яка незрозуміло чому прихована від очей користувача подалі.
Як поміняти дозвіл екрану в Windows 10: кілька простих методів
Викликати найпростішим способом її можна через консоль «Виконати» (Win+R), вписавши в полі команду control. Як поміняти дозвіл екрану в Windows 10 використовуючи цей інструментарій? Теж просто. У списку виберіть розділ «Екран» перейдіть за посиланням «Налаштування дозволу», після чого виберіть потрібні параметри і збережіть зроблені зміни. Однак варто повторитися: такий метод застосовується виключно до «чистих» систем, а при наявності встановлених апгрейдів даний розділ в панелі управління відсутня.

Використання утиліт для адаптерів AMD Radeon

Для найбільш відомих типів відеокарт питання про те, як поміняти дозвіл екрану в Windows 10 вирішується за рахунок застосування керуючих утиліт. Для графічних адаптерів Radeon краще всього використовувати утиліту AMD Catalyst. Принаймні, налаштувань у ній набагато більше, ніж у самій системі.
Як поміняти дозвіл екрану в Windows 10: кілька простих методів
Оскільки програма вбудовує свої команди в контекстне меню системи, викликати його можна через меню ПКМ на робочому столі. Тут необхідно використовувати спочатку рядок керування робочим столом, а потім перейти до властивостей робочого столу. В налаштуваннях області будуть показані всі доступні дозволу. Виберіть бажане і зберегти налаштування.

Програми управління відеокартами NVIDIA

Для відеоадаптерів цього виробника можна використовувати контрольну панель NVIDIA. Тут теж проблем бути не повинно.
Як поміняти дозвіл екрану в Windows 10: кілька простих методів
В меню зліва вибирається зміна дозволу, після чого у списку доступних встановлюється потрібний режим, а застосовувані опції зберігаються.

Що робити, якщо дозвіл змінити неможливо?

Але що робити, якщо не вдається змінити дозвіл екрана Windows 10 ніякими засобами? В основному причина криється виключно у відсутності або некоректної установки драйверів графічних адаптерів. Незважаючи на те, що здебільшого це відноситься до інтегрованих картками, іноді такі ситуації можуть спостерігатися і з дискретними адаптерами. Висновок щодо виправлення ситуації тільки один – оновлення або повна переустановка відповідного програмного забезпечення. В найпростішому випадку можна скористатися «Диспетчер пристроїв», де через ПКМ на зазначеному об'єкті вибирається відповідний пункт оновлення. Також через властивості карту можна взагалі видалити з системи, а після виявлення адаптера системою драйвери будуть встановлені автоматично. Але краще використовувати оригінальні диски з драйверами або програмні пакети, завантажені з сайтів виробників. Буває, що не можна поміняти дозвіл екрану в Windows 10 тільки тому, що обладнання є нестандартним, а вибраний системою драйвер (на її думку, найбільш підходящий) не працює. У цьому випадку скористайтеся вкладкою відомостей, де у списку властивостей виберіть ІД обладнання, скопіюйте найдовшу рядок, що містить значення ідентифікаторів DEV і VEN, задайте по ній пошук в інтернеті, після чого завантажте драйвер і встановити його самостійно.

Замість післямови

Як видно з усього вищевикладеного, питання зміни дозволу екрану досить простий. У випадку з інтегрованими адаптерами можна використовувати тільки налаштування самої системи. Зате при наявності дискретних відеокарт можливостей по налаштуванню куди більше, не кажучи вже про деяких розширених можливостях. Проблеми усуваються виключно за рахунок описаних дій, що стосуються драйверів або супутнього програмного забезпечення. Можливо, хоча і не завжди, знадобиться провести оновлення відповідних платформ. Зокрема, це може стосуватися установки апдейтів для Directх у вигляді останньої версії та її самих свіжих оновлень, але це, як кажуть, на всяк випадок.