SQL-запит - це що?

239 0 Новини високих технологій

Бази даних дозволяють не тільки зручно розміщувати великі обсяги даних, але і достатньо швидко отримувати бажану інформацію. Для цього використовується спеціальна команда, що називається запитом.

SQL-запит

Це спеціальне рядковий звернення до бази, в якому відображаються поля (частки), і умови, за якими цю інформацію необхідно надати.
SQL-запит - це що?
Логіка складання запиту даних з бази на більшості мов програмування максимальна проста. Для отримання інформації необхідно вказати системі управління, налаштованої для конкретного сховища, основні шість параметрів:


 • назви таблиць, з яких необхідно забрати дані;
 • поля, які потрібно повернути;
 • зв'язки між таблицями;
 • умови вибірки (при необхідності);
 • допоміжні (сортування, способи представлення, обмеження та інші).
 • Завдяки такій структурі, користувачам достатньо зрозуміти тільки структуру бажаного запиту, після чого реалізувати його "на папері" буде дуже легко. Працює і зворотна схема - для розуміння того, яка інформація виходить тією чи іншою командою, необхідно знати основи, щоб розібратися із запитом. Це зробило мову SQL-запитів дуже популярним як серед фахівців, так і серед бажаючих освоїти непросту науку програмування.

  Особливості запитів

  Мова SQL-програмування гнучкий, завдяки чому для різних цілей можна модифікувати запит. Це може бути пов'язано з особливістю архітектури бази, яка буде позначатися на час виконання запиту, запобіганням можливих проблем на певному етапі роботи, а також зручночитанням отриманого результату.


  SQL-запит - це що?
  У порівнянні з більшістю інших мов програмування, SQL-запити завжди повертають чітко структурований результат у вигляді таблиці. Тому при розробці інструментів, які потребують активну роботу з великими масивами даних, в код програми вбудовують спеціалізований модуль, який забезпечує швидкий і чіткий обмін інформацією з базою даних, що може збільшити швидкість роботи до декількох разів, особливо при роботі користувачів. Крім плюсів, є одна суттєва негативна риса в SQL-запиту. Це робота з полями, що мають однакові імена. У цьому випадку необхідно максимально чітко контролювати вибудовувану зв'язок, вказувати самостійно з якої таблиці повинні забиратися дані.

  Приклад

  SQL-запит - це що?
  Розглянемо найпростіший запит до бази даних на прикладі мови SQL. Нехай існують дві таблиці, що зберігають одиницю виміру валюти - "Валюта", і грошовий курс за минулі 7 днів - "Курс". Щоб виконати запит котирувань по певній валюті, достатньо буде виконати наступну команду: SELECT a.Дата, a.Курс FROM a Курс, Валюта b WHERE a.ЕИ_id = b.id AND (b.Грошова одиниця = 'грн') Результат запиту - це таблиця з двох стовпців, які будуть містити дані по даті і курсом валюти на кожен із днів по обміну рубля. Завдяки легкості модифікації запиту просто змінити поля, які потрібно отримати. Зокрема для перевірки коректності вивантаження можна додати в список виведених стовпців грошову одиницю.