Геймпад і джойстик - це одне і те ж?

139 0 Новини високих технологій

Сфера комп'ютерних ігор шириться з кожним днем. На ринок виходять все нові і складні проекти, які дають змогу з головою поринути у фантастичні світи, побувати у вигаданих місцях і стати ким завгодно. Деякі відеоігри для повноти занурення вимагають спеціальний контролер – джойстик. Це дозволяє відчути всю динаміку і отримати нові емоції. Але далеко не всі розуміють особливості засобів управління і дуже часто їх плутають.

Джойстик або геймпад

Джойстик дуже часто плутають з геймпадом, хоча ці пристрої мають зовсім різну будову та призначення. Геймпад – це кнопковий пульт управління. Маніпулювання ігровими героями здійснюється натисненням на клавіші, обертанням спеціальних «стіків» і навіть зміною положення маніпулятора. Представлене обладнання використовується у всіх сучасних ігрових приставках і є універсальним – дозволяє насолоджуватися будь-якими іграми.


У свою чергу, джойстик – це пристрій для введення інформації в ігровий пристрій. Воно являє собою хитку в двох напрямках ручку. Дуже нагадує собою штурвал сучасних літаків-винищувачів, тому використовується для гри в авіасимулятори. Нормально насолодитися проектом без нього не вийде.
Геймпад і джойстик - це одне і те ж?

Основні відмінності

Головна відмінність між геймпадом і джойстиком полягає у зовнішньому вигляді – розрізнити їх зможе кожен. Більш того, другий маніпулятор більш масивний, вимагає стійку підставку для управління (стільницю, гладка підлога), на якій фіксується спеціальними кріпленнями. Ігрові пульти ж поміщаються в руках.


Друга відмінність полягає у способі управління. Потрібно всього одна рука, щоб об'єкт відеоігри виконував дії, які віддає джойстик. Це дуже зручно і часто використовується разом з додатковими контролерами: педалями, ручкою перемикання швидкостей.
Геймпад і джойстик - це одне і те ж?
Для гри з геймпадом обов'язково потрібні обидві руки: одна керує рухом, а інша – оглядом та іншими діями над головним героєм. Це ж пристрій виконує функцію зворотного зв'язку – при здійсненні певних ігрових подій з'являється вібрація. Іншою важливою відмінністю є тип проектів, під які призначені ці види контролерів. Геймпад можна використовувати для будь-яких ігор, а ось джойстики створені спеціально для симуляторів управління космічними кораблями, підводними човнами і літаками.

Причини плутанини

Плутанина між пристроями виникла в часи появи ігрової консолі від Nintendo – NES. Джойстик – це основний маніпулятор, який використовувався у «первісних» комп'ютерних іграх, а японська компанія ввела зовсім новий вид контролерів – геймпади - і зуміла їх популяризувати. Але тодішнім геймерам було звичніше все називати «джойстиками». Друга причина плутанини полягає в кнопках, розташованих на ігровому пульті. Як зазначалося раніше, для управління оглядом і рухом використовуються стіки, які обертаються в декількох напрямках. За своїм виглядом вони нагадують «штурвали» літаків, джойстики. Незабаром їх так і стали називати, а разом з ними і контролер.

Контролери для сучасних ігор

Зараз на ринку сучасних пристроїв можна знайти як джойстик для ПК, так і для консолей - XBOX 360 PS3 і інших представників. Найбільш поширені пристрої для персональних комп'ютерів – вони володіють універсальним штекером USB, підходять для більшості машин і мають прийнятною ціною.
Геймпад і джойстик - це одне і те ж?
Ціна на джойстики для сучасних ігрових приставок набагато вище, ніж у попередніх представників, але вони не потребує додаткових маніпуляцій з боку користувача: встановлення драйверів, налаштування, призначення клавіш. Більш того, джойстик Xbox 360 підходить і для персональних комп'ютерів.

На чому зупинитися?

Вибираючи контролер для себе, визначте кількість ігор, в яке ви зможете грати з даним пристроєм. Геймпади дозволять насолодитися більшістю сучасних ігор, особливо приємно з ними грати в слешер і файтинг, а ось в шутерах виникнуть деякі труднощі з прицеливанием.
Геймпад і джойстик - це одне і те ж?
Якщо ж ви хочете втілити дитячу мрію і стати пілотом, хоча б на комп'ютері, то ваш вибір очевидний – вибирайте джойстик. PS3 XBOX і ПК гри дозволять вам прокотитися верхи на драконі. Для інших проектів краще обмежитися більш традиційними маніпуляторами.