Термопрокладка для ноутбука своїми руками. Заміна термопрокладки в ноутбуці

669 0 Новини високих технологій

У ноутбуці є комплектуючі, які дуже сильно нагріваються в процесі роботи. Це нормально, і для відводу тепла з корпусу використовуються спеціальні технології охолодження у вигляді термопрокладок для ноутбуків. Проте з часом вони можуть приходити в непридатність і вимагати заміни. Це буде позначатися на сильному нагріванні корпуса, а іноді ноутбук просто відключатися. Якщо це відбувається, то саме час йти в сервісний центр або спробувати самостійно зробити заміну термопрокладки в ноутбуці. Зробити це нескладно, хоча повозитися доведеться. Але для початку потрібно зрозуміти, як там все влаштовано.


Термопрокладка для ноутбука своїми руками. Заміна термопрокладки в ноутбуці

Що таке термопрокладка для ноутбука?

Є таке поняття як "термоінтерфейс". Він являє собою шар між процесором і радіатором і призначається для збільшення теплопровідності і зниження теплового опору. Часто використовується для цієї мети термопаста – речовина з високою теплопровідністю. Всупереч поширеній думці, термопаста нічого не охолоджує, вона просто підсилює ефективність передачі тепла від нагрівається процесора до радіатора. Другим за популярністю тепловим інтерфейсом є термопрокладка для ноутбука. Це невелика пластинка, що встановлюється між процесором (або іншим нагревающимся елементом) і радіатором (охолоджуючим елементом). Прокладка є еластичною, і вона ідеально заповнює можливі зазори, які майже завжди є між поверхнями. Також вважається, що ця пластина краще справляється зі своєю роботою, оскільки паста не може впоратися з великим обсягом робіт.


В залежності від розміру мікросхем, можна підібрати правильну прокладку. Вони бувають різних розмірів і товщини. Хтось радить підбирати прокладку завтовшки 1 мм, але в ідеалі необхідно заміряти старий термошар і вибрати прокладку такої ж товщини. А ось використовувати старий шар не можна, інакше чіпсет буде перегріватися, що постійно буде приводити до відключення комп'ютера. З часом мікросхеми будуть плавитися і в кінцевому підсумку розплавляться повністю.

Керамічні прокладки

Термопрокладка для ноутбука своїми руками. Заміна термопрокладки в ноутбуці
Термопрокладки можуть бути виконані з кераміки, міді, силікону. З цих трьох матеріалів кераміка є кращим провідником тепла, тому вона відрізняється більш високою ефективністю. Найкращі ті, які зроблені з нітриду алюмінію – кераміки. Незважаючи на назву, це все одно кераміка з чудовими характеристиками. Прокладка з цього матеріалу стійка до температурним або хімічних впливів, вона реально зменшує робочі температури напівпровідників і в процесі нагрівання не втрачає своїх властивостей провідника тепла.

Силіконові

Термопрокладка для ноутбука своїми руками. Заміна термопрокладки в ноутбуці
Силікон також стійкий до високих температур і дуже часто використовується в ноутбуках для відведення тепла від процесора і мостів. Також може застосовуватися як термопрокладка для відеокарти ноутбука. Використовується силікон в тих випадках, коли немає контакту між двома поверхнями. Силіконова прокладка є більш ефективною в порівнянні з термопастою. До того ж вона еластична і може звужуватись або розширюватись, тим самим більш ефективно заповнюючи порожній простір.

Мідні

Термопрокладка для ноутбука своїми руками. Заміна термопрокладки в ноутбуці
Мідні прокладки володіють більш високою теплопровідністю, але їх складніше. Для установки такої прокладки необхідний герметик, який закриває просвіт між радіатором і нагрівається поверхнею. Використання такого шару ізоляції трудомістко, але це виправдовується більш високою ефективністю.

Чим замінити термопрокладку в ноутбуці?

Якщо ви розкрутили свій ноутбук і виявили, що прокладка потребує заміни, а купити її ніде, то можна спробувати зробити її самостійно. Виготовити термопрокладку для ноутбука своїми руками нескладно. Способів існує декілька. Найбільш популярний з них передбачає використання бинта. Для цього нам необхідно скласти в бинт в 4-5 шарів. Попередньо його можна просочити у термопасті, адже якщо просто намазати її на бинт, то він розповзеться. Тепер прикладайте бинт до процесора, і якщо він буде трохи випирати за кордону, то нічого страшного. Головне, щоб ваша прокладка щільно прилягала. Результати тестування цього шару особливо не вражають. Така термопрокладка для ноутбука не дозволяє процесору нагріватися понад 80 0 З при перегляді фільму, але якщо навантажити ноутбук іграми, то він аварійно вимкнеться. Але час такий варіант згодиться. Алюмінієва пластина (або мідна) стане кращим варіантом для саморобної прокладки. Алюміній (як і мідь) володіє хорошою теплопровідністю. Для виготовлення нам потрібен невеликий лист товщиною 1 мм, Але дістати такий складно. Як варіант, можна замовити на "Аліекспресе". Вирізати прокладку можна на око і не вивіряти точність до міліметра. В теорії, чим більше буде площа пластини, тим більше тепла вона зможе відвести. Головне, щоб пластина дуже щільно прилягала до поверхні. Майстри, перевіривши метод на практиці, розповідають, що після установки пластини і запуску ноутбука програма тестування температури показувала 50 0 С. Але це в режимі спокою, а при включенні фільму температура піднялася до 68 0 С. Це хороший результат.

Китайські прокладки

На тому ж "Аліекспресе" можна замовляти китайські термопрокладки для ноутбуків. Вони зовсім не виправдовують очікування, і після включення ноутбук миттєво нагрівається. Ніякого ефективного відводу тепла від таких прокладок чекати не варто. При перегляді відео температура процесора піднімається вище 90 0 С, що близько до критичної позначки.

Термопаста як альтернатива

Термопрокладка для ноутбука своїми руками. Заміна термопрокладки в ноутбуці
Шар термопасти товщиною 01 мм виявився найгіршим варіантом. Після початку перегляду відео процесор нагрівся до 98 0 З і аварійно відключився. Тому не завжди доречно просто міняти термопасту або використовувати її як заміну термопрокладке. Її ефективність гірше, причому настільки, що навіть система аварійно відключається. У будь-якому випадку зазначені саморобні прокладки для постійного використання не підійдуть, однак на невеликий проміжок часу можна брати їх. До того ж такі прокладки не дозволять навантажувати ноутбук більш-менш серйозно, тому не варто їх розглядати як постійний варіант охолодження процесора.

Популярі новини
Загрузка...