Навіщо потрібні програми для дефрагментації диска і як ними користуватися?

56 0 Новини високих технологій

Програми для дефрагментації диска необхідні будь-якому користувачеві. Без таких інструментів абсолютно неможливо ручатися, що робота за комп'ютером завжди буде комфортною. Утиліти дозволяють оптимізувати розташування даних, що зберігаються на HDD. Читайте у статті про те, що таке дефрагментація, як виконати її за допомогою вбудованої в ОС утиліти і про деяких сторонніх інструментах.

Фрагментація

Навіщо потрібні програми для дефрагментації диска? Незалежно від файлової системи дані на HDD завжди піддаються фрагментації. Швидкість її збільшення залежить від числа операцій з даними, що зберігаються на вінчестері. До таких операцій належать запис, редагування, видалення файлів.


Навіщо потрібні програми для дефрагментації диска і як ними користуватися?
Інформація на HDD зберігається невеликими шматочками в секторах. Частини перше, записаних на диск файлів, розташовуються поруч один з одним. Наступні документи займають залишилися сектора. Після видалення одного з файлів в стрункому ряду даних виникає порожнеча. Коли на такий носій зберігається документ великого розміру, шматочки його вмісту поміщається в ці порожнечі. У підсумку на вінчестері частини файлів розташовуються хаотично, безладність тільки збільшується з часом. Це і називається фрагментацією. З-за неї сповільнюється доступ до інформації, що робить роботу за комп'ютером менш комфортною. Щоб частини одного і того ж файлу розташувалися послідовно, необхідна спеціальна програма. Дефрагментація диска Windows за допомогою спеціальних інструментів - легка задача, з нею впорається навіть недосвідчений користувач.


Disk Defragmenter

У більшості випадків для дефрагментації підходить вбудована в ОС утиліта, яка називається Disk Defragmenter. У ній можна переглянути інформацію про рівень фрагментації і виконати оптимізацію в кілька кліків. Запуск утиліти можливе кількома способами:
 • За допомогою стандартного меню "Пуск". Для цього достатньо ввести в рядок пошуку текст "дефрагментація" і клікнути по з'явилася іконці.
 • За допомогою діалогу властивостей жорсткого диска. Відкрийте "Провідник". Затисніть клавішу ALT і двічі клацніть по іконці будь-якого HDD. На закладці сервіс натисніть на посилання "Виконати дефрагментацію". Після цього запуститься програма дефрагментації диска Windows .
 • За допомогою утиліти "Виконати". Для її відкриття натисніть Win+R. У розгорнулося вікно введіть текст dfrgui, після чого натисніть "ENTER".
 • Навіщо потрібні програми для дефрагментації диска і як ними користуватися?
  До початку дефрагментації в програмі необхідно вибрати розділ, над яким будуть проводиться роботи. Потім його необхідно проаналізувати. Для цього потрібно клікнути по напису "Аналіз". Після цього на екрані відобразиться відсоток фрагментації інформації на даному HDD. Якщо показник більше 15%, необхідно натиснути на кнопку "Дефрагментація" і дочекатися закінчення процесу.

  Defraggler

  Програма для дефрагментації диска російською, Defraggler, розроблена тими ж програмістами, які відповідальні за проект CCleaner. Під час роботи вона відображає різнокольорову карту фрагментації. Крім цього, у режимі реального часу утиліта показує інформацію про файлах і стан HDD. Користувач може вибрати дефрагментацію конкретних файлів або виконати пошук документів, які в першу чергу потребують оптимізації.
  Найцікавіше, що після аналізу відсоток фрагментації, зазначений у програмі Defraggler, завжди вище, ніж у вбудованій в ОС утиліті. Порівняно з Disk Defragmenter швидкість роботи Defraggler набагато вище.

  Auslogics Disk Defrag

  Описуючи програми для дефрагментації диска, не можна обійти стороною Auslogics. Його інтерфейс повністю ідентичний Defraggler. Розглянута програма абсолютно безкоштовна. З її допомогою можна дефрагментувати як весь розділ, так і конкретні файли. Крім цього, програма уміє переміщати системні документи, а таким функціоналом не має навіть утиліта, яка встановлена ОС за замовчуванням. Якість оптимізації Auslogics перевершує показники і Defraggler, і Disk Defragmenter.
  Навіщо потрібні програми для дефрагментації диска і як ними користуватися?
  Під час інсталяції утиліти в браузери комп'ютера може автоматично встановитися Ask-тулбар. Уважно вивчайте всі екрани інсталятора, щоб зняти галочку з непотрібних пунктів. Всередині програми для дефрагментації диска є кілька додаткових інструментів, але всі кнопки ведуть лише на сторінки для скачування стороннього "софта". Не попадіться на гачок розробників.