Як відкотити драйвера на відеокарту - кілька простих рішень

110 0 Новини високих технологій

На жаль, навіть при автоматичному оновленні системних компонентів, необхідних для коректної роботи графічних адаптерів, при їх апдейте може виникати досить багато проблем. Одним з найбільш прийнятних рішень вважається відновлення попередніх версій драйверів. Як відкотити драйвер відеокарти NVIDIA, Radeon або вбудованого чіпсету, зараз і буде розглянуто. Робиться це дуже просто з застосуванням декількох методів.

Як відкотити драйвера відеокарти на Windows 7 або в іншій системі найпростішим способом?

В найпростішому випадку можна припустити, що користувач точно знає, коли стався збій, і графічний адаптер перестав відповідати або проявив некоректну функціональність. Як відкотити драйвера на відеокарту в цьому випадку? Немає нічого простіше, ніж запуск відновлення системи. Зробити це можна з відповідного розділу «Панелі управління» (у найпростішому варіанті викликається командою control з консолі «Виконати»).


Як відкотити драйвера на відеокарту - кілька простих рішень
Якщо користувач точно знає час або дату виникнення проблеми, можна просто запустити процес, після чого, як відомо, користувальницькі файли порушені не будуть, а от стан драйверів буде відновлено до попереднього. Не менш простим способом вважається і завантаження системи з використанням останньої працездатної конфігурації. У цьому випадку при старті потрібно просто натиснути клавішу F8 (для версій не старше Windows 7 це працює, а в ОС вище спочатку потрібно перебудувати систему запуску).

Як відкотити драйвера на відеокарту за допомогою «Диспетчера пристроїв»?

Є ще одне, не менш цікаве рішення. Проблема того, як відкотити драйвера на відеокарту, може бути вирішена за рахунок використання «Диспетчера завдань». Він викликається з тієї ж «Панелі управління», але для швидкого доступу можна використати і команду devmgmt.msc в меню «Виконати». Тут потрібно знайти свій пристрій (графічний адаптер) і використовувати контекстне меню, в якому вибирається рядок властивостей.


Як відкотити драйвера на відеокарту - кілька простих рішень
На вкладці драйвера є спеціальна кнопка відкату. Якщо вона активна, просто натискаємо її, після чого відбудеться відновлення колишньої версії, якщо поверх неї був встановлений якийсь апдейт. Якщо кнопка не активна, значить, з драйвером все в порядку, і проблему потрібно шукати в іншому.

Відновлення колишньої версії з використанням супутніх утиліт

Але і це ще не все. Справа в тому, що проблема того, як відкотити драйвера на відеокарту, може бути вирішена за допомогою деяких супутніх програм управління, які в представленому вигляді поставляються з адаптерами NVIDIA і Radeon. Це утиліти начебто PhysX і Catalyst (офіційні релізи).
Як відкотити драйвера на відеокарту - кілька простих рішень
Якщо вже зовсім нічого не допомагає, можна спробувати видалити пристрій з системи, зробити перезавантаження, після чого Windows автоматично встановить найбільш підходящий драйвер з власного списку. Правда, не факт, що тоді пристрій буде працювати коректно. Краще скористатися оригінальним диском з драйверами, який поставляється при купівлі, і виконати інсталяцію саме звідти.