Як зробити комп'ютер швидше: особливості, способи і рекомендації

160 0 Новини високих технологій

Погодьтеся, працювати за комп'ютером, коли той починає гальмувати, і ви перебуваєте в нестерпному очікуванні, поки він відвисне, це неприємно. Хотілося б, щоб комп'ютер працював швидко і не зависав на самому цікавому місці. Збільшити його продуктивність можна кількома способами. Власне, це апгрейд – заміна заліза на більш потужне. Але якщо фінансова сторона питання не дозволяє провести апгрейд або у вас досить потужна машина, а апарат веде себе вкрай дивно, не проявляючи своїх заявлених здібностей, і ви не знаєте, що потрібно зробити, щоб комп'ютер працював швидше, – ця стаття для вас. Необхідно періодично виконувати на комп'ютері деякі маніпуляції, про які піде далі мова, щоб комп'ютер працював швидко, не викликаючи почуття роздратування при зависаниях.

Як зробити комп'ютер швидше: особливості, способи і рекомендації

Чистимо гаджет від пилу, або як зробити комп'ютер швидше

Отже, приступимо. В першу чергу необхідно почистити комп'ютер (системний блок) від пилу. Так-так! Комп'ютер треба чистити! Причому робити це потрібно раз на 1-2 роки, а якщо в будинку є тварини (кішки, собаки), то взагалі – раз у півроку. Із-за пилу порушується теплообмін, що сильно позначається на продуктивності - це як мінімум. А як максимум – окремі компоненти можуть просто вийти з ладу – згоріти з-за перегріву або короткого замикання, спровокованого пилом. Для цього:

Як зробити комп'ютер швидше: особливості, способи і рекомендації
 • Відключаємо комп'ютер від мережі, від'єднуємо від нього всі периферійні пристрої. Якщо боїтеся забути, куди підключати після чищення, можна намалювати попередньо схему або прикріпити записки до штекерам - що до чого приєднується.
 • Знімаємо бічну кришку системного блоку (вона кріпиться двома болтами на задній панелі корпусу).
 • Озброюємося нехитрим арсеналом інструментів: пензликом балончиком стисненого повітря, пилососом, сухими серветками.
 • Пил - найлютіший ворог для комп'ютера

  Перед початком необхідно зняти з себе статичну електрика, щоб уникнути короткого замикання. Для цього достатньо просто помити руки. Насадка для пилососа бажано взяти гумову, якщо є - з завужені кінчиком.

  Чистимо комп'ютер – орудувати потрібно акуратно, щоб не зламати що-небудь на комп'ютері, а балончиком стисненого повітря видувати пил з важкодоступних місць. З ноутбуком трохи складніше. В його корпусі все набагато компактніші, так і розбираються всі ноутбуки по-різному - десь знімається нижня кришка, де доступ до материнської плати можна отримати через клавіатуру. Якщо самі не знаєте, як провести чищення ноутбука, то в цьому випадку краще відразу звернутися в сервісний центр. Якщо вашому ПК більше 2-х років, то бажано ще замінити термопасту.

  Приступимо до очищення операційної системи

  З моменту установки операційної системи, все, що туди якимось чином завантажується, залишається в пам'яті назавжди. Точніше, до того моменту, поки ви цей файл або програму не видалите. І навіть видалення ярлика робочого столу (якщо це програма не видаляє її з комп'ютера. Пройдіть в розділ «Видалення програм» і видаліть все те, що вам вже не потрібно. Це різні ігри, зайві браузери, і додатки, якими ви давно не користувалися
  Як зробити комп'ютер швидше: особливості, способи і рекомендації
  Слідом потрібно провести антивірусну очищення. Але, ви, мабуть, спитаєте, стверджуючи, що регулярно проводите сканування, і ніяких вірусів не знаходиться. Так як зробити, щоб комп'ютер працював швидше, і при чому тут антивірус? Ось причому: шкідливий код, намагаючись проникнути в комп'ютер, в першу чергу маскується і змушує думати ваш антивірус, що він - корисний додаток, чому при наступних скануваннях антивірус просто не побачить "порушника".


  Як зробити комп'ютер швидше: особливості, способи і рекомендації
  Викачуємо хмарний сканер. Для перевірки можна використовувати кілька різних, щоб максимально все перевірити і очистити. Всі вони безкоштовні, не конфліктують зі стаціонарною антивірусною програмою і після перевірки достатньо видалити тільки інсталяційний файл. Про те як зробити роботу комп'ютера швидше, написано дуже багато статей і знято багато роликів. Але більшість з них охоплюють лише частину нагальних проблем. Уважно дочитайте цю статтю до кінця, і ви дізнаєтеся багато нового. Якщо під час сканування хмарним сканером виявилися заражені файли, вилікуєте їх тим же хмарним антивірусом, а потім встановіть нову антивірусну програму. Благо, їх дуже багато - як платних, так і безкоштовних. Якщо платна версія вам не по кишені, можна скористатися тріальний версією якогось брендового антивіруса строком на 30 днів. Протестувати, а потім або видалити, або придбати ліцензію.
  Як зробити комп'ютер швидше: особливості, способи і рекомендації

  Чистимо комп'ютер від сміття

  Йдемо далі. Після сканування на наявність вірусів, а також їх подальшого видалення потрібно почистити комп'ютер, точніше, його операційну систему від сміття. В мережі є купа різних програм, які обіцяють підвищити продуктивність тощо. Тут двояка ситуація. Ну як може якась програма знати, що потрібне, а що непотрібне, де сміття, і як зробити комп'ютер швидше? Ні, вони, звичайно, вичищають більшість непотрібного мотлоху і відключають навантажують систему додатки. Але з усіма їх перевагами є і недоліки - вони спокійно можуть разом з сміттям вимести і щось потрібне чи важливе. Або зачепити який-небудь системний файл, після чого комп'ютер просто не запуститься і доведеться перевстановлювати ОС.

  Користуватися ними, звичайно, можна, але завжди перед будь чищенням потрібно створювати точки відновлення. Мало чи що? І ще один недолік подібних «клінерів», вони самі сильно гальмують систему, прописуючись в автозавантаження і працюючи в режимі реального часу, ніж від'їдає частину ресурсів комп'ютера.

  Чистимо папку Temp

  Як зробити комп'ютер швидше: особливості, способи і рекомендації
  Для подальшої чищення нам потрібна папка Windows, яка розташована на системному диску. Відкриваємо її і шукаємо там папку під назвою Temp. Саму папку видаляти не можна, але от вміст можна і навіть потрібно видалити. Виділяємо всі в папці Temp, і сміливо видаляємо – не жадничаем. Це папка, в якій зберігаються тимчасові файли і деколи це «сховище» може виростати до неймовірних розмірів у десятки гігабайт, чим провокує помітне скорочення продуктивності комп'ютера. Якщо що-то віддалятися не захоче, не страшно. Це означає, що даний файл зайнятий процесом.

  Очищення системного диска

  Більшість юзерів задаються питанням – як зробити комп'ютер швидше. Windows 7 для цих цілей володіє цілим рядом спеціальних утиліт.
  Як зробити комп'ютер швидше: особливості, способи і рекомендації
  Одна з таких - це «Очищення диска»:
 • Заходимо в розділ "Пуск".
 • Потім в "Мій комп'ютер".
 • Наведіть курсор на "Локальний диск С" (у вас він може називатися інакше, в залежності від того, як ви його назвали при установці «Віндовс»)
 • Правою кнопкою миші клацніть по ньому і виберіть з контекстного меню «Властивості»
 • У вікні, натисніть на кнопку «Очищення диска».
 • До речі, якщо у вас відзначений галочкою пункт «Стиснути цей диск для економії місця», то цю галочку потрібно зняти. Місця це заощадить всього 100 мегабайт, а ось у швидкості ви втратите. Отже, в результаті, почнеться сканування на предмет пошуку сміттєвих файлів на диску. Після цього вирішувати, як зробити, щоб комп'ютер працював швидше, потрібно за підсумками сканування. Наприклад, коли відкриється вікно з результатами, зазначити всі пункти для очищення і натиснути кнопку «видалити системні файли». Потім натисніть «Ок» і «Видалити файли».
  Як зробити комп'ютер швидше: особливості, способи і рекомендації
  Не бійтеся, операційні системи пишуть компетентні люди і не запрограмують у вбудовану утиліту кнопку самознищення «Віндовс». Сміливо можна очищати. По закінченні очищення на диску звільниться пристойно місця. Але сам процес може зайняти якийсь час. Цю маніпуляцію потрібно провести з кожним диском по черзі, якщо таких у вас більше, ніж один.

  Дефрагментація жорсткого диска збільшить швидкість роботи комп'ютера

  Далі у вікні властивостей диску бажано провести дефрагментацію диска, а потім провести перевірку на наявність помилок. Весь процес досить тривалий, може зайняти кілька годин, в залежності від того, наскільки фрагментований у вас жорсткий диск і є биті сектора. При перевірці система спробує їх виправити. Після перезавантаження продуктивність комп'ютера помітно збільшиться.
  Як зробити комп'ютер швидше: особливості, способи і рекомендації
  Ще один спосіб того, як зробити комп'ютер швидше - це очистити робочий стіл. Не рекомендовано залишати на робочому столі об'ємні папки з файлами, відео, музикою і важкими додатками або іграми. Видаліть все непотрібне або перемістити на інші диски, так як робочий стіл - це теж папка, що лежить на системному диску.

  Необхідно видалити непотрібні програми з автозавантаження

  Тепер останні поради - як зробити, щоб комп'ютер швидко включався. Потрібно видалити все зайве з автозавантаження:
 • Натисніть на клавіатурі комбінацію клавіш Win+R.
 • У діалоговому вікні напишіть msconfig і натисніть «Ок».
 • Відкриється вікно конфігурації системи, вибираємо вкладку «Автозавантаження». Вимикайте всі підозрілі пункти.
  Як зробити комп'ютер швидше: особливості, способи і рекомендації
  Там може виявитися дуже багато програм, ви їх не видаляєте, а всього лише відключаєте їх автозавантаження разом з операційною системою. Вони також залишаться на своїх місцях, тільки в режимі реального часу будуть недоступні. Це стосується скайпу, різних меседжеров, торентів і ще цілого ряду програм. Вони автоматично прописуються в автозавантаження, навантажуючи процесор безперервною роботою. У цьому розділі немає файлів або програм, так або інакше відповідають за саму систему. Сміливо можете відключати більшу частину програм, залиште тільки драйвера і антивірусну програму. Тепер ви знаєте, як зробити комп'ютер швидше. Періодично дотримуйтесь цих порад, і ваш комп'ютер завжди буде шустрим.