Як користуватися Total Commander? Достоїнства і недоліки файлового менеджера

191 0 Новини високих технологій

Користувачі ПК добре знайомі із програмою Total Commander для Windows. C недавніх пір дана програма стала виходити і на OS Android. Як користуватися Total Commander "Андроїд"? Чим відрізняється цей менеджер від інших подібних програм? Що таке плагіни і як ними користуватися в додатку? Відповіді на ці питання ви знайдете в даній статті.

Історія виникнення Total Commander

Перша версія файлового менеджера стала доступна в кінці 1993 року. Тоді програма мала іншу назву - Windows Commander. Розробником цієї програми є швейцарський програміст Крістіан Гислер, який займається оновленням програми і донині. З 2002 року файловий менеджер був перейменований на знайоме нам сьогодні назву - Total Commander. Крім виконання звичайних дій з різними файлами і папками, починаючи з 4 версії користувачеві стали доступні нові можливості - установка плагінів і зміна інтерфейсу програми. А з липня 2009 року в додатку присутня російська мова.

Як користуватися Total Commander для Android?

Влітку 2011 року цей файловий менеджер став доступний і для Android-пристроїв. Як і у випадку з версією для Windows, програма має двохпанельний інтерфейс. Багатьом користувачам подобається зручний і звичний дизайн програми. Він дозволяє економити час, адже при копіюванні або переміщенні файлу не потрібно натискати кілька разів "Назад", повертаючись до кореневої файлової системи, а потім - в ту папку, де потрібно виконати дію. Завдяки двухоконному дизайну потрібно всього лише перетягнути потрібний нам файл в сусіднє віконце.

Як користуватися Total Commander? Достоїнства і недоліки файлового менеджера
Як показано на фотографії вище, всі іконки для необхідних операцій з файлами (копіювання, видалення, переміщення, виділення, архівація та розархівація) знаходяться внизу на головному екрані. Саме виділення файлів відбувається або при натисканні на їх іконки (при цьому показується відповідні галочки), або комплексно .
Як користуватися Total Commander? Достоїнства і недоліки файлового менеджера
У верхньому правому куті на головній сторінці є ще кілька функцій: "Історія папок", "Закладки" і "Пошук". А натиснувши на крапки, користувач зможе створити нову папку, зайти в настройки програми та отримати довідку про роботу Total Commander. У налаштуваннях користувач зможе виставити мову, час і дату, а також вибрати оформлення.
Як користуватися Total Commander? Достоїнства і недоліки файлового менеджера
Також в програмі можна редагувати файли (програма надає можливість відкрити apk-файл у вигляді архіву), слухати музику (присутній непоганий власний плеєр) в фоновому режимі і навіть онлайн-радіо. З інших цікавих фішок також можна відзначити передачу по Bluetooth і можливість пошуку файлу або папки за назвою.

Де завантажити додаток?

Як і практично будь-яку програму для Android OS, Total Commander можна завантажити в Google Play. Якщо на вашому пристрої не встановлено Play Маркет, програму можна завантажити на сайті 4pda.ru. Для цього на головній сторінці сайту натисніть "Форум" - "Android - Програми" - "Системні утиліти" - і зайдіть в тему "Total Commander for Android".
Як користуватися Total Commander? Достоїнства і недоліки файлового менеджера
Там же можна скачати і модифіковані версії з оптимізованою графікою. Як користуватися файлом Total Commander.апк?
Як користуватися Total Commander? Достоїнства і недоліки файлового менеджера
Потрібно лише завантажити його - і система сама встановить програму на ваш пристрій. Як видно вище, додаток важить менше 3 Мб, так і під час роботи багато ресурсів апарату не споживає.

Total Commander. Як користуватися плагінами?

Величезним плюсом програми є можливість розширення функцій за рахунок скачування плагінів.
Як користуватися Total Commander? Достоїнства і недоліки файлового менеджера
Плагін - це програмний модуль, який можна підключити до основного додатком, при цьому істотно розширивши її можливості. В Total Commander можна завантажити кілька плагінів, завдяки яким у додатку стане можливим відправка файлів по WI-FI, підключення до FTP-сервера, до хмарному сховища і багато іншого. Що ж, розширивши функціонал, користувачеві буде доступний не просто звичайний файловий менеджер. Total Commander цілком здатний замінити кілька спеціальних програм (хмарні сховища, FTP-клієнти). Плагіни можна завантажити як у самій програмі, зайшовши на офіційний сайт розробника Ghisler, так і з вищезгаданого сайту 4pda.

Порівняння з іншими менеджерами

Сьогодні програм, подібних Total Commander, незліченна безліч. Всі файлові менеджери приблизно рівні за можливостями і функціоналу. І хоча Total Commander на Android не має такої популярності, як на Windows, все ж, програма має досить широке коло користувачів. Наприклад, такі програми як ES Провідник і ASTRO File Manager стали доступні на Android раніше, а тому більшість користувачів як і раніше використовують їх. Все ж, Total Commander є за що похвалити: зручний дизайн, звичний двохпанельний інтерфейс, широка довідка про програму в налаштуваннях і розширення функціоналу за рахунок плагінів. Мінусом є як раз таки скачування останніх: це не зовсім зручно, а для повноцінного з'єднання з комп'ютером або іншим пристроєм їх потрібно чимало. Ще один з недоліків - відсутність стандартних підключень до хмарних сховищ.

Підсумок

У цій статті обговорювалося, як користуватися Total Commander "Андроїд", як скачувати плагіни і чим цей файловий менеджер відрізняється від інших подібних додатків. Отже, скачавши і встановивши на свій пристрій "Тотал Командер", ви зможете здійснювати безліч різних операцій з файлами та папками. Ось деякі з них:
 • копіювання та переміщення;
 • відправка по Bluetooth;
 • виділення та сортування;
 • архівування та розархівування ZIP і RAR-файлів;
 • резервне копіювання встановлених додатків.
 • Як користуватися Total Commander? Достоїнства і недоліки файлового менеджера
  Ще у додатку присутні наступні функції:
 • закладки;
 • пошук;
 • можливість редагування файлів;
 • історія;
 • підтримка хмарних сховищ (наприклад, GoogleDrive або Яндекс.Диск), підключення по LAN (локальної мережі) до Windows і доступ до FTP-сервера (через плагіни).
 • Також Total Commander відмінно працює з системними папками пристрою: можна монтувати файли для читання або запису. Звичайно, для таких операцій телефон повинен мати root-прав. Що ж, цей додаток являє собою повноцінний комбайн завдяки своїй багатофункціональності може замінити собою кілька програм. Total Commander не вимогливий до ресурсів апарату і працює плавно навіть на тих пристроях, де не так багато оперативної пам'яті. Скачавши цей додаток, ви нітрохи не пошкодуєте.

  Популярі новини
  Загрузка...