Новини високих технологій
» » Як підключити новий роутер: покрокове керівництво, поради фахівців

Як підключити новий роутер: покрокове керівництво, поради фахівців

13-02-2019, 23:22
150
Як відомо, для доступу до інтернету або організації домашніх мереж дуже часто застосовуються всілякі пристрої, що називаються маршрутизаторами, в число яких входять і роутери, що дозволяють роздавати бездротовий сигнал на основі одного разу створеного підключення. Але ж пристрій спочатку потрібно правильно налаштувати! Про те, як підключити новий Вай-Фай-роутер (якщо ви тільки що придбали маршрутизатор) або при заміні застарілого девайса, далі і поговоримо. Відразу слід сказати, що нижче інструкція є загальною, оскільки дати повний опис для кожної відомої моделі не вийде просто фізично. Тим не менш, знання цих азів і деяких нюансів, про які буде сказано окремо, домашнє підключення до інтернету можна настроїти самостійно, навіть не викликаючи фахівця компанії, що надає послуги зв'язку (провайдера або мобільного оператора).

На що звернути увагу при виборі маршрутизатора?

Для початку давайте коротко зупинимось на тому, що потрібно врахувати при виборі маршрутизатора. В принципі, якщо ви робите його заміну, немає нічого поганого в тому, щоб придбати таку ж або аналогічну за своїми характеристиками модель. Як підключити новий роутер замість старого? Запишіть або зберегти в текстовий файл всі основні параметри, скопіювавши їх з веб-інтерфейсу, або подивіться договір на надання послуг доступу до інтернету, де вони повинні бути зазначені в обов'язковому порядку, а потім просто впишіть параметри обов'язкові для заповнення поля. У разі купівлі нового пристрою, коли установка підключення здійснюється вперше, особливо зверніть увагу на декілька важливих умов:

радіус дії бездротового сигналу; кількість портів і антен; підтримку використовуваних провайдером або мобільним оператором протоколів доступу; надаються послуги (інтернет-телебачення, IP-телефонія тощо); обмеження з боку провайдера по швидкості з'єднання і т. д. Якщо мова йде про вибір роутера для домашнього користування, при можете знайти відносно недорогі моделі на зразок TP-Link, які користуються широким попитом і популярністю. На покриття квартири або невеликого будинку цього вистачить з головою. Якщо ж у вас будинок з досить великою житлоплощею або навіть декількома поверхами, краще купити щось дорожче (наприклад, моделі серійного ряду Zyxel). Для посилення сигналу або створення додаткових точок доступу набувати розгалужувачі і репитеры абсолютно необов'язково. Можете налаштувати точку API або на ноутбуці, або встановити два маршрутизатора в парі.

Як підключити новий роутер: попередні дії

Тепер перейдемо безпосередньо до практичних дій, виходячи з того, що у вас є новий пристрій, його підключення та налаштування виконуються в перший раз, кабель від провайдера вже прокладено, і певний період користування послугами доступу до інтернету вже оплачений (підключення є активним). Як підключити новий роутер?
Насамперед необхідно приєднати кабель провайдера до самого пристрою, використовуючи для цього спеціальний роз'єм на тильній стороні девайса, позначений як «WAN» (зазвичай такі порти пофарбовані в синій колір). Після цього підключіть адаптер до електромережі. Включити роутер можете прямо зараз і почекати кілька хвилин, поки буде виконана завантаження пристрою.

Як підключити ноутбук до нового роутера?

Проте краще всього перед підключенням до електромережі з'єднати маршрутизатор з ноутбуком або стаціонарним ПК, використовуючи для цього один і портів LAN на роутері (зазвичай жовтого або оранжевого кольору) і вхідний роз'єм RJ-45 на мережевій карті комп'ютерного пристрою. Можна, звичайно виконати установку необхідних параметрів з використанням бездротового підключення, проте фахівці рекомендують для першої налаштування підключити маршрутизатор до ПК або ноутбука безпосередньо. На деяких моделях налаштування можна зробити тільки таким способом.

Початковий вхід в веб-інтерфейс

Отже, як підключити новий роутер до комп'ютера або лептопу, розібралися. Тепер необхідно отримати доступ до інтерфейсу самого маршрутизатора, щоб задати необхідні параметри. На ПК або ноутбуку для цього необхідно скористатися будь-яким з наявних в системі інтернет-браузерів. Відразу зверніть увагу, що за наявності на комп'ютері десятої модифікації Windows, для якої було встановлено жовтневе оновлення (October Update), в браузері Edge дістатися до веб-інтерфейсу роутера можна не завжди (це збій викликаний самим оновленням, що визнається навіть корпорацією Microsoft). У браузері слід запровадити спеціальну цифрову комбінацію, використовуючи для цього адресний рядок. Потрібну адресу з логіном та паролем доступу, як правило, вказується на спеціальній наклейці, розташованої на звороті маршрутизатора.
Проте найчастіше для стандартних моделей використовується адресу 1921680.1 або аналогічна комбінація з закінченням на 1.1. В якості логіна і пароля зазвичай двічі вводиться admin наприклад, у випадку з моделями TP-Link, на прикладі яких і далі будемо розглядати установку необхідних параметрів.

Основні налаштування

Тепер розберемося, як підключити новий роутер TP-Link з виставленням налаштувань, що забезпечують доступ до інтернету відразу ж після їх установки.
Можете, звичайно, скористатися спеціальним «Майстром», доступ до якого можна отримати з розділу швидкої настройки, після чого на кожній стадії потрібно буде ввести основні параметри, надані провайдером або мобільним оператором при укладенні договору. Однак прописати необхідні опції можна і без цього. Як підключити новий роутер до інтернету в цьому випадку? Насамперед зверніть увагу на підрозділ WAN, знаходиться в основному розділі «Мережа».
Тут основний параметр – тип IP-адреси. Якщо провайдер призначає статичний або динамічний IP, виберіть необхідний тип зі списку. У випадку з мобільними операторами відштовхуватися потрібно від представлених у списку протоколів (РРРоЕ, L2TP, PPTP), які можуть зазначатися з прив'язкою до регіону (країні). Після установки необхідного типу адреси відразу збережіть налаштування, натиснувши відповідну кнопку внизу.
Говорячи про те, як підключити новий роутер і встановити параметри доступу до інтернету, не варто забувати і про розподіл опцій бездротового режиму.
Тут необхідно вказати назву створюваного підключення (Ім'я мережі/SSID), правильно вибрати країну мешкання, для використовуваних каналів і ширини каналу виставити автоматичне визначення, а для Wi-Fi вказати потрібний тип (наприклад, змішаний режим 11bgn). Для включення роздачі сигналу ОБОВ'ЯЗКОВО (!) відзначте галочками пункти активації бездротового мовлення роутера і широкомовлення SSID. Після цього налаштування знову потрібно зберегти. Тепер слід перейти до наступного підрозділу захисту і вибрати її тип (зазвичай рекомендується використовувати WPA/WPA2-Personal).
В полі пароля PSK введіть комбінацію, яка буде використовуватися для доступу до вашого підключення (її потрібно буде вводити при спробі підключення з інших комп'ютерних і мобільних пристроїв), а потім виконайте збереження встановлених значень. По ідеї, цього досить, щоб інтернетом можна було користуватися відразу ж після завершення налаштування маршрутизатора.

Розширені параметри

Незважаючи на вже налаштовані основні параметри, іноді буває доцільно виконати установку деяких додаткових опцій. Так, наприклад, у розділі WAN можна включити використання альтернативний DNS-сервера, вказавши в якості його адреси безкоштовну комбінацію від Google у вигляді чотирьох вісімок. У розділі фільтрації MAC-адрес можете виставити заборони для використання підключення іншими пристроями, вказавши присвоєні їм адреси.
Також можете виставити опції батьківського контролю і виконати ще безліч дій. Обов'язковими вони не є, тим не менш, у майбутньому можуть стати в нагоді.

Нюанси налаштування маршрутизаторів для мобільних операторів

Що ж стосується ситуацій, коли маршрутизатор налаштовується під певного оператора стільникового зв'язку, вводити потрібно тільки ті параметри, які вам були надані при укладенні договору. Особливу увагу зверніть на використовуваний протоколи, імена користувачів і паролі. Так, наприклад, якщо мова йде про те, як підключити новий роутер «Ростелеком», МТС, ТТК або інших операторів, як тип з'єднання зазвичай вибирається РРРоЕ, а логіни і паролі вводяться тільки ті, які дає сам оператор.

Що робити з прив'язкою MAC-адреси до старого пристрою?

Особливо зверніть увагу, що деякі провайдери дуже часто використовують так звану прив'язку МАС-адреси, з-за чого при заміні маршрутизатора встановити підключення до інтернету буває неможливо.
У цій ситуації є два варіанти вирішення проблеми: або клонувати МАС-адресу, після чого буде виконана емуляція; або повідомити нову адресу провайдера, після чого буде вироблено його розблокування, що набагато простіше.

Установка необхідних опцій на комп'ютерному пристрої

Як підключити новий роутер і налаштувати його, начебто зрозуміло. Тепер слід коротко зупинитися на деяких параметрах, які потрібно виставити на комп'ютері або ноутбуці, з якого ви хочете підключитися до інтернету. Для цього через консоль «Виконати» командою ncpa.cpl викличте розділ мережевих підключень, через ПКМ на бездротовому з'єднанні перейдіть до пункту властивостей, а потім зайдіть в налаштування протоколу IPv4.
У вікні для всіх адрес повинно бути встановлено їх автоматичне отримання (для бездротових мереж це обов'язкова умова). При відсутності зв'язку в якості одного з найбільш простих рішень можна запропонувати самостійно прописати адреси DNS, використовуючи для цього всі ті ж безкоштовні комбінації (наприклад, Google або Yandex).

Можливі проблеми підключення

Нарешті, все налаштовано, але чому немає зв'язку? Варіантів неполадок може бути досить багато. Для початку перевірте правильність введення параметрів на роутері або встановлення опцій протоколу IPv4. Також не завадить викликати «Диспетчер пристроїв» і перевірити актуальність драйверів використовується для підключення безпровідного мережевого адаптера. На ноутбуках користувачі іноді просто забувають включати модуль Wi-Fi (для цього використовуються перемикачі на бічних і задніх панелях, кнопки на клавіатурному блоці або спеціальні сполучення клавіш). Іноді після виставлення налаштувань маршрутизатора його буває необхідно перезавантажити. При використанні браузера Internet Explorer в його параметрах вимкніть використання проксі-сервер для локальних адрес. Якщо ж проблема в налаштуваннях протоколу IPv4 переконайтеся, що у додаткових параметрах включено автоматичне призначення метрики. Також проблема може бути і на стороні самого провайдера, тому варто звернутися в службу підтримки. Якщо нічого не допомагає, для повної впевненості перевірте стан кабелів, використовуваних для підключення роутера, на наявність фізичних пошкоджень.
Цікаво по темі
Роутер D-Link DIR-300 - настройка, покроковий опис та відгуки
Роутер D-Link DIR-300 - настройка, покроковий опис та відгуки
D-Link DIR 300 — це один з найпопулярніших домашніх маршрутизаторів. Він використовується для надання доступу до інтернету як за допомогою
Роутер D-Link DIR-620: налаштування, покрокова інструкція
Роутер D-Link DIR-620: налаштування, покрокова інструкція
Більшість користувачів інтернету використовують бездротові пристрої, тому роутери міцно увійшли в побут і є практично в кожній квартирі. D-Link
Вхід в роутер: як зайти в налаштування, інструкція для чайників
Вхід в роутер: як зайти в налаштування, інструкція для чайників
Роутери та ADSL-модеми, що застосовуються багатьма користувачами в якості маршрутизаторів або підсилювачів бездротового сигналу для доступу в
Маршрутизатор D-Link DIR-620. Настройка, підключення та характеристики
Маршрутизатор D-Link DIR-620. Настройка, підключення та характеристики
У матеріалі буде викладено стандартний алгоритм налаштування DIR-620. Даний роутер бюджетного класу націлений на створення обчислювальних мереж
Роутери TP-Link. Як підключити такий пристрій і порядок налаштування
Роутери TP-Link. Як підключити такий пристрій і порядок налаштування
У даному огляді буде розглянуто налаштування роутерів компанії TP-Link. Як підключити такі маршрутизатори, де скорегувати параметри належним чином,