Як видалити непотрібний драйвер: нюанси деінсталяції

71 0 Новини високих технологій

Як відомо, практично всі модифікації Windows у плані спостереження за актуальним станом драйверів для встановленого обладнання досить примхливі. Мало того що самостійно оновлювати керуюче ПО вони не вміють, так ще і зберігають застарілі або непотрібні драйвера на жорсткому диску, що призводить до захаращення його непотрібними файлами і до появи конфліктів між застарілими і оновленими версіями драйверів. А значить, від такого програмного забезпечення необхідно позбутися. Але як видалити непотрібний драйвер з комп'ютера, щоб працездатність системи від цього не постраждала? Нижче пропонується кілька простих методів, які працюють абсолютно у всіх версіях Windows, а деякі з них можуть використовуватися навіть в застарілих модифікаціях, якщо стандартні засоби з якихось причин результату не дають.

Як видалити непотрібні драйвери Windows 7 найпростішим методом?

Оскільки драйвери відносяться до системних компонентів, що відповідають за забезпечення працездатності на комп'ютері обладнання та його коректного розпізнавання самої Windows, в якості найпростішого методу можна запропонувати виконання стандартної очищення диска. Викликати цей інструмент можна або через ПКМ на системному розділі в «Провіднику» з переходом до пункту властивостей, або через консоль «Виконати», використовуючи поєднання cleanmgr (у другому варіанті додатково потрібно буде вибрати розділ, для якого передбачається виконати очищення).
Як видалити непотрібний драйвер: нюанси деінсталяції
Після натискання кнопки очищення і завершення попереднього сканування просто відзначте в списку пункт видалення пакетів драйверів і підтвердіть виконання операції.

Примітка: якщо такої позиції у списку не буде, додатково натисніть кнопку очищення системних файлів.

Видалення прихованих пристроїв і їх драйверів

Тепер давайте подивимося, як видалити непотрібний драйвер, якщо мова йде про невикористовуваних або прихованих пристроях, для яких Windows зберігає файли драйверів, але вони виявляються абсолютно марними.
Як видалити непотрібний драйвер: нюанси деінсталяції
В цьому випадку потрібно викликати «Диспетчер пристроїв» (devmgmt.msc), у меню виду відзначити пункт показу прихованих пристроїв, а потім через ПКМ на обраному компоненті використовувати пункт видалення пристрою. Якщо буде запропоновано деінсталювати і супутні драйвери, підтвердіть і це дію.

Нюанси виявлення застарілих драйверів в Windows XP

Наведені вище методи досить прості, однак в застарілих системах на кшталт версії ХР отримати доступ до прихованих девайсів може бути досить проблематично.
Як видалити непотрібний драйвер: нюанси деінсталяції
Щоб така можливість з'явилася, в командному рядку слід виконати поєднання, зображене на картинці вище, а потім звернутися до «Диспетчер пристроїв» і відобразити список прихованих компонентів обладнання.

Як видалити непотрібний драйвер: нюанси деінсталяції
Можна поступити набагато простіше, виконавши командної консолі рядок, представлену на зображенні, після чого на Робочому столі буде створений текстовий файл з повним переліком всіх наявних драйверів. Замість User_Name введіть ім'я користувача, під яким ви зареєстровані в системі. Розташування на «Робочому столі» зазначено тільки для зручності подальшого пошуку створюваного документа (можете вказати будь-яку іншу локацію).
Як видалити непотрібний драйвер: нюанси деінсталяції
Тепер у списку знайдіть компонент, який підлягає видаленню, – файл з назвою, на початку імені містить «oem» та з розширенням INF.

Як видалити непотрібні драйвери Windows XP і вище через командний рядок?

Коли необхідний компонент ви визначили, можна приступати до наступного кроку. Як видалити непотрібний драйвер? Простіше простого!
Як видалити непотрібний драйвер: нюанси деінсталяції
У тій же командному рядку виконайте команду, показану на картинці вище, замість File_Name.inf вписавши назву оригінального компонента.

Видалення драйверів за найменуванням видавця

Тепер подивимося, як видалити непотрібні драйвера Windows 10 і нижче, якщо потрібно позбутися від програмного забезпечення якогось певного видавця. Крім того, спосіб із застосуванням командної консолі недостатньо хороший тим, що навіть з опису драйвера в тестовому файлі неможливо точно розібратися, чи потрібен він в системі. Адже так можна видалити і важливе керуюче ПО, а пристрій, для якого воно призначене, і зовсім перестане працювати. Але як видалити непотрібний драйвер? Для цього можете скористатися іншою методикою, яка виглядає набагато більш простий. Зайдіть в розділ програм і компонентів, а потім відсортуйте встановлені програми по видавцеві. Для спрощення пошуку можете відразу викликати список видавців, клікнувши на кнопці зі стрілкою, і вибрати того розробника, драйвери якого необхідно деінсталювати.
Як видалити непотрібний драйвер: нюанси деінсталяції
У наведеному вище прикладі показано видалення драйверів для всіх компонентів Intel. У разі необхідності на тих же ноутбуках можете видалити пакети супутніх драйверів, що поставляються виробником лептопа, вибравши його із списку. В якості альтернативних програмних продуктів можна порадити самі звичайні програми-видалення начебто iObit Uninstaller, які не тільки гарантовано видаляють наявні програмні пакети, але і автоматично підчищають залишкові компоненти після видалення основних.

Додаткові кошти

Нарешті, давайте визначимося, як видалити непотрібний драйвер, використовуючи для цього незалежні утиліти, що дозволяють максимально спростити виконання таких завдань і убезпечити себе (і систему) від випадкового видалення важливих компонентів. В якості оптимального рішення можна порекомендувати використання програми Driver Sweeper.
Як видалити непотрібний драйвер: нюанси деінсталяції
В запущеному додатку спочатку виберіть видавця, натисніть кнопку аналізу, потім відзначте непотрібний драйвер і скористайтеся кнопкою очищення. Примітка: якщо ви сумніваєтеся в якомусь компоненті або не знаєте, для чого саме він потрібен в системі, краще його не чіпати, а то ж такі необдумані дії з вашого боку можуть призвести до зовсім непередбачуваних наслідків.

Популярі новини
Загрузка...