Комутатор Cisco Catalyst 2960 моделі WS-C2960-24-S. Комплектація, характеристики і можливі сфери використання

157 0 Новини високих технологій

Серія комутаторів Cisco Catalyst 2960 застосовується при створенні обчислювальних мереж різного рівня складності. Це доступні і функціональні пристрої. В рамках цього огляду розглянута модель WS-С2960-24-S. Буде наведено перелік поставки, детальні технічні характеристики і рекомендації щодо можливих випадків використання.

Комутатор Cisco Catalyst 2960 моделі WS-C2960-24-S. Комплектація, характеристики і можливі сфери використання

Комплектація

Досить широкий комплект поставки у даного комутатора Cisco Catalyst 2960. Опис його вказує на наявність у цьому списку наступних компонентів:
 • Маршрутизатор.
 • Силовий кабель для реалізації електропостачання мережевого пристрою.
 • Диск з програмним забезпеченням для налаштування комутатора. Також на ньому є копія документації з даного маршрутизатора і рекомендації щодо його експлуатації.
 • Один інтерфейсний кабель.
 • Комплект документації, який складається з гарантійного талона і невеликого керівництва користувача.
 • Список поставки WS-С2960-24-S достатній. Крім усього раніше перерахованого в процесі налаштування даного маршрутизатора знадобиться персональний комп'ютер і обтисненням вита пара. Ці два елементи продаються окремо.
  Комутатор Cisco Catalyst 2960 моделі WS-C2960-24-S. Комплектація, характеристики і можливі сфери використання

  Специфікації

  Характеристики комутатора Cisco Catalyst 2960 даної моделі мають наступний вигляд:

 • 24 порти RJ-45 для створення обчислювальної мережі на базі такого проводу, як вита пара. Передача даних може здійснювати або в напівдуплексному, або двонаправленому режимі.
 • Енергоспоживання комутатора не перевищує 30 ватт.
 • Напруга живлення 220 вольт.
 • Блок живлення має вбудоване виконання.
 • Обсяг ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті становить 64 мегабайта. Для нормальної і стабільної роботи цього пристрою цього цілком достатньо. Ємність вбудованого накопичувача обмежена 32 мегабайтами.
 • Технологія PoE цим маршрутизатором не підтримується. Тому використовувати такий комутатор для реалізації IP-телефонії недоцільно.
 • Розглянутий комутатор Cisco Catalyst 2960 функціонує під керуванням операційної системи Cisco IOS. Вона оптимізована для використання в різних комутаторах. Це дуже стабільне і надійне програмне забезпечення.

  Рекомендації щодо використання

  Дана модель маршрутизатора має просунуті технічні параметри. Тому використовувати його при створенні невеликих обчислювальних мереж його недоцільно. Як правило, такі ЛОМ включають не більше 7 персональних комп'ютерів і дана модель комутатора в даному випадку буде недовантажена. Також понад 23 обчислювальних пристроїв до такого маршрутизатора фізично неможливо з тієї причини, що у нього всього 24 порти. Один з них використовується для підключення до інтернету. Тому WS-С2960-24-S рекомендується використовувати в тих випадках, коли кількість комп'ютерів в мережі становить 20-23 штуки. В такому режимі найбільш оптимально використовувати даний пристрій.

  Комутатор Cisco Catalyst 2960 моделі WS-C2960-24-S. Комплектація, характеристики і можливі сфери використання

  Вартість

  Оскільки комутатор Cisco Catalyst 2960 відноситься до категорії маршрутизаторів середнього рівня, то і ціна у нього відповідна. Такі пристрої не можуть бути спочатку доступними. Вартість такого комунікатора на сьогоднішній день становить 30000-32000 рублів. Причому це один з найбільш доступних маршрутизаторів даної лінійки. Пристрої з великою кількістю портів є ще більш дорогими. Але з урахуванням раніше наведених технічних параметрів, подібна вартість цілком виправдана. Тим більше це якісний і надійний маршрутизатор.

  Відгуки

  Комутатор Cisco Catalyst 2960 X 24 має лише один істотний недолік – це відсутність підтримки на апаратному рівні РоЕ. Тобто при використанні даного комунікатора обчислювальної мережі значно ускладнюється застосування пристроїв IP-телефонії. Якщо використовувати зовнішні блоки живлення, то їх нормальною роботою теж не виникне проблем. До плюсів можна віднести надійність, енергоефективність, відмінну комплектацію, демократичну вартість і можливість налаштування з використанням WEB-інтерфейсу. До того ж у цього маршрутизатора компактне виконання і в його корпусі інтегрований блок живлення.
  Комутатор Cisco Catalyst 2960 моделі WS-C2960-24-S. Комплектація, характеристики і можливі сфери використання

  Висновок

  У цьому огляді було розглянуто комутатор Cisco Catalyst 2960 з маркуванням WS-С2960-24-S. Це типовий маршрутизатор даного виробника, який призначений для створення ЛВС середнього класу. У нього практично немає істотних мінусів і є цілий ряд істотних і важливих переваг. Тому таке обладнання знаходить все більше і більше застосування при реалізації різних обчислювальних мереж, які належать до даної ніші.

  Популярі новини
  Загрузка...