GTX 950: розгін, характеристики програми і налаштування

76 0 Новини високих технологій

В рамках цього огляду буде поетапно описано розгін GTX 950. Ця відеокарта належить до серії пристроїв початкового рівня. Вона забезпечувала на момент виходу достатній рівень продуктивності для реалізації більшості завдань. З моменту її початку продажів пройшло не так вже й багато часу, і цей акселератор все продовжує бути актуальним. Також будуть наведені основні технічні специфікації та розглянута програма для виконання її розгону.

GTX 950: розгін, характеристики програми і налаштування

Комплектація

До того як буде описаний процес розгону GTX 950 розглянемо типовий список поставки такого пристрою. Комплектація акселератора включала такі основні компоненти:
 • Графічний прискорювач у дискретному виконанні.
 • Диск з установочними версіями діагностичних утиліт, драйверами і документацією в електронному форматі.
 • Короткий посібник користувача, в якому викладено процес установки і експлуатації такого адаптера.
 • Гарантійний талон.
 • Для експлуатації графічної підсистеми на основі такої відеокарти в номінальному режимі раніше зазначеного переліку достатньо. Якщо ж планується збільшення швидкодії шляхом підвищення тактової частоти і напруги, то необхідно скачати і встановити спеціальну програму для цих цілей. У деяких випадках може знадобитися утиліта для оновлення BIOS акселератора.

  Особливі вимоги висуваються до компонентів персонального комп'ютера. В першу чергу, системна плата повинна бути у форматі АТХ і базуватися на твердотільних конденсаторах. Ще один важливий момент - це потужність блока живлення. Якщо до збільшення швидкості роботи буде достатньо і 400 Вт, то після виконання подібної операції сумарне енергоспоживання ПК може досягти 500-550 Вт. Тому і потужність блока живлення в даному разі повинна бути відповідна. Також буде не зайвим встановити на корпусі системного блоку додаткові вентилятори. Після розгону графічного адаптера тепловиділення комп'ютера істотно збільшується. Тому додаткові елементи охолодження в цьому випадку будуть не зайвими.

  Параметри прискорювача

  Також перед тим як виконати розгін від MSI GTX 950 або будь-якого іншого виробника, визначимося з його технічними характеристиками в номінальному режимі. Саме відштовхуючись від них, необхідно підвищувати швидкодію графічної підсистеми персонального комп'ютера. Основні параметри у описуваної серії пристроїв такі:
 • Процесор GM206 на основі мікроархітектури Maxwell.
 • Номінальна тактова частота основного чіпа - 1024-1088 МГц. Тобто її значення у процесі роботи змінюється в залежності від рівня нагріву і складності реалізується завдання.
 • Напруга живлення перебувати в діапазоні 087-125 Ст. При цьому найвище його значення може досягати 13 В.
 • Тип використовуваної оперативної пам'яті - це високошвидкісні мікросхеми стандарту GDDR5. Рекомендована їх частота становить 6600 МГц.
 • GTX 950: розгін, характеристики програми і налаштування

  Позиціонування

  Спочатку подібна модель прискорювача відноситься до пристроїв початкового рівня. Їх швидкодія істотно вище вбудованих відеокарт, але значно нижче акселераторів середнього цінового діапазону. І розгін відеокарти GTX 950 не дозволяє їй істотно скоротити відставання від більш продуктивних пристроїв. Тому вона в будь-якому випадку буде ставитися до дискретним адаптерів початкового рівня.

  Програма

  Розгін ASUS GTX 950 або ж будь-якого іншого пристрою рекомендується реалізовувати за допомогою програми AFTERBURNER від компанії MSI. Це універсальна утиліта, яка може використовуватися для збільшення швидкодії пристроїв як NVidia, так і AMD. В її інтерфейсі є три основних регулятора. Один з них керує частотою процесора. Другий регулятор призначений для коригування напруги на ньому. Третій задає частоту пам'яті. Саме за рахунок зміни цих трьох параметрів і здійснюється підвищення швидкості роботи графічної підсистеми ПК. Також є окрема кнопка для перевірки стабільності роботи акселератора - Stress Test. Після її натискання здійснюється комплексна перевірка адаптера, потім за її результатами виноситься вердикт щодо правильної і надійної роботи відеокарти.
  GTX 950: розгін, характеристики програми і налаштування

  Порядок дій для збільшення швидкості роботи

  Розгін NVidia GeForce GTX 950 складається з таких основних етапів:
 • Викачуємо з офіційного сайту програму AFTERBURNER. Инсталлируем її.
 • Потім перезавантажуємо обчислювальну систему для повторної її ініціалізації.
 • Запускаємо програму.
 • У відкритому після цього вікні інтерфейсу звертаємо увагу на регулятори. Частоту процесора встановлює в 1230 МГц. При цьому напруга на ньому має бути дорівнює 13 В. Ну на завершальному етапі частоту ОЗУ потрібно встановити в 1800 МГц, які будуть відповідати реальним 7200 МГц. Як показує досвід, саме при таких параметрах цей адаптер гарантовано функціонує. При їх перевищенні стабільність графічної системи може бути порушена.
 • Якщо значення напруга при коригуванні відповідного регулятора не змінюється, то така можливість заблокована виробником на рівні BIOS відеокарти. Знову-таки, можна перепрошити прискорювач і активувати можливість після цього. Але як показує досвід, виробники неспроста блокують таку можливість. Зазвичай в таких пристроях використовується бракований мікропроцесор. В номінальному режимі він стабільно функціонує. Але після розгону може вийти з ладу. Тому користувач повинен на свій страх і ризик здійснювати оновлення BIOS графічної підсистеми.
 • Після установки раніше зазначених значень перевіряємо стабільність роботи ПК за допомогою відповідного пункту меню в програмі. Якщо тест пройдено, то зберігаємо зміни і виходимо з програми. В іншому випадку потрібно знизити параметри і перевірити стабільність роботи акселератора повторно.
 • Власне, на цьому операція розгону повністю завершена.
  GTX 950: розгін, характеристики програми і налаштування

  Реальні показники після збільшення швидкодії

  За результатами проведених тестів розгін GTX 950 дозволяє збільшити тактову частоту чіпа з 1024-1188 МГц до 1230-1280 МГц. Тобто приріст не настільки вже й великий. При цьому напруга автоматично підвищується до максимально можливих 13 Ст. Також підсистема пам'яті функціонує на межі своїх можливостей. Її частота в такому режимі складає 7000-7200 МГц.
  GTX 950: розгін, характеристики програми і налаштування

  Доцільність реалізації

  Тепер розберемося з тим, чи має сенс здійснювати розгін NVidia GTX 950. Як було раніше зазначено, кардинального приросту швидкості роботи це не дозволяє досягти. Тобто скоротити таким способом різницю в 30-40 відсотків від пристроїв середнього рівня вже точно не вийде. При цьому навантаження на компоненти персонального комп'ютера зростає в рази. Це ж саме повною мірою стосується і тепловиділення обчислювальної системи.
  При найбільш сприятливому збігу обставин можна лише скоротити 10-відсоткове відставання. У більшості ж випадків мова йде про 5-7%. Якщо брак продуктивності потрапляє в цей діапазон, то можна спробувати її компенсувати. У всіх інших випадках робити додаткове навантаження на основні елементи ПК не має сенсу.
  GTX 950: розгін, характеристики програми і налаштування

  Відгуки власників

  У більшості випадків розгін GeForce GTX 950 недоцільний. Проблему з браком швидкості роботи він не дозволяє кардинально вирішити. При цьому зростає енергоспоживання й навантаження на основні компоненти персонального комп'ютера. Тобто збільшується ступінь їх зносу, і з-за цього системний блок ПК може значно швидше зламатися. Тому вдаватися до цієї операції потрібно лише в крайньому випадку. А фахівці радять оновити модель графічного прискорювача при нестачі швидкодії. При цьому досить стару відеокарту продати, доповісти незначну суму і купити пристрій середнього цінового діапазону вже останнього поповнення. Це дозволить значно простіше і надійніше вирішити питання з недостатньою швидкість роботи адаптера.
  GTX 950: розгін, характеристики програми і налаштування

  Висновок

  У цьому огляді був описаний алгоритм розгону GTX 950. Не настільки вже й просто збільшити швидкість роботи графічної підсистеми на основі такого адаптера. Спочатку він ставився виробником до серії бюджетних пристроїв. Тому вражаючого приросту швидкодії в цьому випадку вже точно не вийде добитися. Як показує досвід, в кращому разі збільшення швидкості роботи становитиме 10 відсотків. За результатами тестів це підвищує показник на 5-10 кадрів в секунду в найбільш ресурсоємних додатках і іграх. Тобто добитися значного поліпшення якості виведеного зображення вже точно не вийде. Єдиний випадок, коли подібна операція обґрунтована якщо присутня незначна нестача швидкодії. Наприклад, потрібно мінімум 60-65 кадрів в секунду, а адаптер видає 55-57. Якщо підвищити частоту процесора і оперативної пам'яті разом з напругою, то різницю можна компенсувати і цілком комфортно після цього пограти. У всіх інших випадках проводити подібну операцію не має особливого сенсу.

  Популярі новини
  Загрузка...