Для чого потрібен зовнішній жорсткий диск: докладна інструкція та поради з вибору

190 0 Новини високих технологій

Зараз з'являється так багато різних гаджетів, що за всіма не встигаєш стежити. «Розумний» горщик для квітів або электроскейты. Але є і досить звичні пристрої, про які багато хто забуває. Наприклад, зовнішній жорсткий диск. Для чого потрібен?

Про влаштування

Як зрозуміло з назви, цей пристрій пов'язано з жорстким диском. ЖД - запам'ятовуючий пристрій, який встановлюють в системний блок комп'ютера. Воно надає довільний доступ і працює з магнітною записом. Жорсткі диски зараз залишаються на хвилі популярності, хоча фахівці прогнозують їх швидке «вимирання», адже на порозі вже твердотільні накопичувачі, які здаються куди вигідніше. Тим не менше поки ЖД використовують ПК, їх будуть застосовувати і як зовнішні пристрої. У чому їх різниця? Зовнішні жорсткі диски підключаються через інтерфейс USB. Їх можна носити з собою і швидко приєднувати до будь-якого ПК. Можна сказати, що такий вінчестер - це флешка.
Для чого потрібен зовнішній жорсткий диск: докладна інструкція та поради з вибору

Навіщо?

Для чого потрібен зовнішній жорсткий диск? Зараз величезна кількість користувачів страждають від нестачі пам'яті на комп'ютері. Це пов'язано з тим, що інформації стає з кожним днем більше і більше. Користувачі скачують серіали цілими сезонами, купують популярні відеоігри, які важать чимало, а також роблять фотознімки і ролики у високій якості.

Хтось може використовувати флешки, але вони мають обмежений обсяг. Хтось може встановлювати хмарне сховище, яке часто буває платним і не завжди безпечним. В цьому випадку набагато простіше придбати зовнішній жорсткий диск. Для чого потрібно це пристрій? Завдяки йому можна розширити пам'ять комп'ютера. Якщо ви помітили, що ігри або програми не поміщаються на ПК, можете придбати собі вінчестер. Він буде для вас допоміжним інструментом. Також він потрібен для розвантаження системи. Наприклад, в якийсь із папок у вас завалялися старі фото, які і видалити шкода, але які займають вагомий обсяг пам'яті. Можна купити зовнішній ЖД, скинути туди файли і покласти пристрій в ящик.
Для чого потрібен зовнішній жорсткий диск: докладна інструкція та поради з вибору
Нарешті, зовнішній вінчестер є мобільним пристроєм. Його можна носити з собою в разі необхідності. Особливо це зручно, якщо ви працюєте на декількох пристроях і вам необхідні певні файли. Таким чином, можна перекинути їх з робочого ПК, перенести на домашній і продовжити роботу вдома.

Як вибрати?

Розуміючи, для чого потрібен зовнішній жорсткий диск саме вам, ви зможете визначитися з вибором. В цілому вибір практично не відрізняється від того, якщо б ви вирішили купити звичайний вінчестер. На що потрібно звертати увагу?

 • виробник;
 • вартість;
 • обсяг;
 • габарити;
 • захищеність;
 • додаткові функції.
 • Завдяки цим параметрам ви зможете без проблем підібрати собі вінчестер, який прослужить для вас кілька років поспіль.

  Виробник

  Звичайно, це не самий важливий параметр при виборі, але на нього також варто звертати увагу. Багато компаній вже давно заявили про себе на ринку пристроїв-накопичувачів, тому краще звернути увагу на них. Враховуйте, що покупка самого дешевого вінчестера може обернутися проти вас. Хоча ніхто не застрахований і від того, що дорогий і іменитий HDD дасть збій. На жаль, жорсткі диски самі по собі не захищені і надійні пристрої, що вимагають дбайливого поводження. Серед іменитих виробників варто згадати про Samsung, Seagate, Toshiba, WD і Transcend. Ці компанії давно працюють на ринку і користуються відмінною репутацією.

  Вартість

  А ось це вже більш важливий параметр. Він багато в чому залежить від фінансових можливостей покупця. Якщо ви готові витратити будь-яку кількість грошей, щоб придбати зовнішній вінчестер, тоді придивіться до твердотілим накопичувачам: вони менше, швидше і надійніше. Їх головний недолік - висока вартість. Наприклад, за 3 тисячі рублів ви можете придбати жорсткий диск на 1-2 Тб або твердотільний накопичувач об'ємом 256 Гб.
  Для чого потрібен зовнішній жорсткий диск: докладна інструкція та поради з вибору

  Обсяг

  Тут також все залежить від ваших бажань. Потрібно для початку зрозуміти, навіщо потрібен зовнішній жорсткий диск. Якщо ви хочете зберігати на ньому документи, то можете вміститися в 500 Гб. Якщо мова йде про ресурсномістких програмах, іграх і фільмах, тоді краще вибирати модель на 1 Тб і більше.

  Габарити

  Жорсткі диски мають стандартний формат 35". Саме такий варіант встановлюються в системний корпус ПК. В ноутбуки і лептопи поміщають менш громіздке пристрій - вінчестер 25". Звідси ви можете самостійно вирішити, який варіант вам більше підходить. Наприклад, якщо ви не збираєте носити ЖД з собою нікуди, тоді можете вибрати 35", оскільки, чим більше диск, тим більше у нього можливий обсяг. Також він недорогий. Якщо ж ви хочете купити вінчестер-флешку, тоді вибирайте ноутбучний формат, щоб його було легко носити з собою.

  Захищеність

  Відразу варто сказати, що вінчестер сам по собі ненадійна. Це пов'язано з тим, що в його конструкції присутня велика кількість деталей. Якщо його випадково упустити, можна пошкодити один з компонентів, з-за чого все пристрій вийде з ладу.
  Для чого потрібен зовнішній жорсткий диск: докладна інструкція та поради з вибору
  Але на ринку можна знайти окремо жорсткі диски з підвищеним захистом. Також вони можуть виявитися для вас безпечним сховищем, оскільки мають деякі захисні механізми. Ваша інформація буде в безпеці.

  Додаткові функції

  Наприклад, багато хто не знають, чи потрібен драйвер для зовнішнього жорсткого диска. Зараз ситуація на ринку різна. Деякі пристрої вимагають додаткової установки файлів. А ось, наприклад, вінчестери Seagate не потребують завантаження драйверів. Тому цей момент відразу варто уточнювати, якщо він, звичайно, для вас важливий.
  При виборі можна звернути увагу і на інші функції. Наприклад, можна підключати зовнішній жорсткий диск до телевізора. Для цього доведеться розібратися з тим, в якій файловій системі працює вінчестер, а після дізнатися, яку файлову систему підтримує телевізор. Зазвичай HDD прив'язані до NTFS.

  Форматування

  Для початку варто зрозуміти, потрібно форматувати зовнішній жорсткий диск. Якщо ви його тільки купили, то, звичайно ж, така процедура не завадить. Можливо, вона особливого результату не дасть, але ви будете впевнені, що ніяких сторонніх прихованих файлів у сховищі немає.
  Для чого потрібен зовнішній жорсткий диск: докладна інструкція та поради з вибору
  Потрібно форматувати новий зовнішній жорсткий диск? Для впевненості зробити це краще, але є й інші фактори. Наприклад, вам доведеться це зробити, щоб змінити файлову систему, якщо вам з якихось причин не підходить. Також з цим доведеться розібратися, якщо ви хочете розділити сховище на декілька томів. Якщо ж вас нічого не бентежить, а жорсткий диск ви дістали тільки що з коробки, можете нічого з ним не робити.

  Проблеми

  А що робити, якщо зовнішній жорсткий диск пише «Потрібно відформатувати диск»? По-перше, варто розуміти, що рідко подібні помилки викликані невідомою силою. Звичайно винен в цьому користувач. Можливо, ви відключили пристрій неправильно, тим самим пошкодивши файли. У цьому випадку диск не підключається і видає таку помилку. Що зробити простіше всього? Звичайно ж, погодитися з системою і відформатувати пристрій, особливо якщо на ньому немає важливих файлів. В іншому випадку вам доведеться самостійно або за допомогою фахівців вирішувати цю проблему. У першому випадку ви можете спробувати системні засоби перевірки жорстких дисків, але, по правді кажучи, вони рідко дають результат, як, в принципі, і сторонні програми.
  Для чого потрібен зовнішній жорсткий диск: докладна інструкція та поради з вибору
  Залишається звертатися в сервісний центр, щоб фахівці допомогли зберегти важливі документи. Але враховуйте, що, швидше за все, ваші дані все одно потраплять до третьої особи. До речі, з твердотільними накопичувачами подібні проблеми зустрічаються набагато рідше, оскільки будова цих дисків та принцип роботи зовсім інший. Варто подумати, можливо, ви зможете переплатити, але придбати SSD, який набагато швидше, надійніше і компактніше.

  Популярі новини
  Загрузка...