Warhammer 40000: примарх Мортарион

420 0 Новини високих технологій

Рідні світи вплинули на становлення творінь Імператора: Ангрон отримав фізичне каліцтво, розум Конрада Керза поглинув морок, примарх Мортарион успадкував обидва недуги. Так описує похмурого полководця Кріс Райт у книзі «Демонологія».

Warhammer 40000: примарх Мортарион

Дитинство

Малюка підібрав майстер війни і ростив в неволі в умовах отруйної атмосфери планети Барбарус. Ксенос знайшов немовля, здатного дихати отрутою, серед мерців на полі бою і назвав Мортарионом («син смерті»). Дитина виросла і відточив отримані навики бою і одного разу втік з полону, щоб дізнатися, хто ховається внизу. А майстер війни перебрався на найвищу вершину планети, побоюючись помсти.

Прибуття Імператора

Дитина зустрів у низинах людей і залишився, допоміг їм боротися проти гнобителів, передав знання про військовому мистецтві. З часом «батько» Мортаріона став єдиним переможеним ворогом з-за неприступності гори. Майбутній примарх ретельно готувався до сходження, знаючи, що йде на смерть. Прибулий на Барбарус Імператор поставив умову: програвши, Мортарион приєднається до Великого Походу. Для юнака перемога над останнім майстром війни була метою життя. Коли він забрався на вершину, отруйні хмари роз'їли хімзахисту і позбавили його сил. Над непримиренним воїном піднеслася коса приймального батька, але Імператор одним ударом убив ксеноса.

Примарх Мортарион визнав поразку і прийняв командування легіоном «Гвардія Смерті», але потай затаїв образу, адже позбувся перемоги і сенсу життя.
Warhammer 40000: примарх Мортарион

До зради

Непримиренність, прагматичність і цілеспрямованість лідера передалися солдатам. При приведенні світів згоди XIV легіон використовував хімічну і бактеріологічну зброю, оставлявшее радіаційні пустелі, непридатні для життя. «Гвардія Смерті» спеціалізувалася на зачистці світів з отруйною атмосферою, непридатною для висадки інших астартес, і вела запеклі бої з ксено-расою йоргалов. Після підкорення черговий планети брався зразок отрути самого небезпечного істоти і выпивался. Таким способом бійці підвищували імунітет. Мортарион носив при собі флягу з отрутою: випити з примархом — велика честь.
Warhammer 40000: примарх Мортарион

Єресь

Корвус Коракс і Робаут Жиллиман висловлювали побоювання, побачивши, наскільки син смерті близький до Воителю, але не до Імператора. У відповідь на застереження Повелитель Людства заявив, що вірність Магістра Війни означає лояльність до Імператора.

Під час громадянської війни примарх Мортарион приєднався до Хорусу з власної волі, так як неприязнь до Імператора зростала з кожним роком з їх першої зустрічі на Барбарусе. «Гвардія Смерті» брала участь у бомбардуванні Истваана III отруйним газом і в різанині на Истваане V, де легіони-відступники скинули маски, оголосивши відкриту війну.
Warhammer 40000: примарх Мортарион

Переродження

« Прийми мою сутність, Мортарион, Не потрібно тобі більше брехливих корон. Я життя Легіону твоєму збережу, Внемли! Не губи мій дар на корню!» – Keepers of Death «Сага про Мортарионе» Незважаючи на зраду, син смерті дотримувався атеїстичних поглядів. Переломний момент стався, коли легіон кинувся до Терре: вони потрапили в варп-шторм, навігатори не знайшли виходу в реальний простір, і флот став на якір. Рой чумних мух проник на кораблі чотирнадцятого легіону. Незламний імунітет, здатний протистояти будь зарази, став прокляттям, перетворивши солдатів у безсмертних мутантів. У відчаї Мортарион, уражений хворобою, згадав сходження на отруйну гору Барбаруса. Безвихідь і близькість смерті затуманили свідомість. Не було поруч Імператора, що врятував в той раз. Залишалося два шляхи: вічні муки або смерть як звільнення. Мортарион вхопився за останню іскру надії, яка промайнула в свідомості: звернутися до сутностей варпа, про яких чув легенди. На молитву відповів Дідусь Нургл.
Примарх прийняв дар Хаосу, легіон переродився. Те, що вийшло з варпа, було діаметральною протилежністю того, що увійшло.
Warhammer 40000: примарх Мортарион

Після єресі

Після поразки Хоруса легіон відступив в Око Жаху і зайняв Чумну планету. Син смерті вивчав варп і збирав інформацію про псайкерах. В оповіданні «Демонологія» Кріса Райта він захопив демонессу Тзінча Лерменту, яка переконала його зайнятися чаклунством. У книзі «Шляхи Небес» Мортаріона описують зміни: з гонителя псайкеров він перетворився шукача потойбічних знань. Війни Легіонів вирували за Окр Жаху з невідомою силою, примарх вимушений був знайти нову зброю для Чумного Десанту. Вознесіння Мортаріона сталося в романі Гая Хейлі «Дідусів Подарунок»: він перетворився на демона-принца і отримав в дар душу ксеноса, перемогу над яким вкрав Імператор на Барбарусе.
Warhammer 40000: примарх Мортарион

Висновок

В треку російської групи Keepers of Death «Сага про Мортарионе» розповідається про сходження і падіння примарха. Оригінал 2011 року та перевидання 2016-го стали найпопулярнішими треками групи. Мортарион в Warhammer 40000 дотримувався поглядів, що людина прагне до свободи від будь-якого примусу та залякування. Після прийняття псування Нургла гордість і зарозумілість звернулися проти нього: тепер «Гвардія Смерті» розносить чуму, щоб падіння не було ганебним, коли псування винищить Галактику.
Warhammer 40000: примарх Мортарион
Мораль саги така: якщо боги бажають випробувати, кидають проти індивіда найсильніші якості його особистості. Примарх Мортарион не пройшов випробування, бо зрадив себе.

Популярі новини
Загрузка...