Огляд гри Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy, проходження

134 0 Новини високих технологій

"Зоряні Війни: Академія джедаїв" (Jedi Academy) — це чергова частина популярних космічних пригод, об'єднаних в одну серію відеоігор під назвою Jedi Knight. Реліз проекту відбувся в 2003 році на персональних комп'ютерах і на XBox. Під час проходження Jedi Academy гравець стає свідком подій, які відбуваються відразу після завершення сюжетної арки "Повернення джедая". Головний протагоніст — молодий курсант по імені Джейден Кор, навчається в джедайской академії при Новому Чині. Головним засновником академії є Люк Скайвокер, який займається підготовкою майбутніх лицарів-джедаїв, а також продовжує вести боротьбу проти різних лиходіїв.

Події у всесвіті гри

Час Уламка Імперії підходить до кінця. Вплив Нової Республіки згасає, а протистояння обмежується лише невеликими локальними конфліктами. З-за постійних терактів та інших безперервних злочинів галактика продовжує потребувати джедаях як ніколи раніше. Наш старий знайомий Люк Скайуокер і його вірний друг і напарник Кайл Катарн спільно займаються явинскую академію, відому також під іншою назвою — Праксеум. Ми граємо за персонажа на ім'я Джейден Кор, нового героя Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy, який є учнем джедайской академії Скайуокера, розташованої на супутнику "Явин-4". Основні події ігри починаються з моменту прибуття Джеден(а) та інших майбутніх падаванов на транспортному кораблі.

Головні герої

Під час проходження гри Jedi Academy ми зустрінемося з цікавим кастом персонажів. З деякими з них шанувальники Star Wars знайомі заочно, інші ж герої з'являються у всесвіті вперше і мають за своїми плечима унікальні бэкграунды. Крім уже відомої/ого Джейден(а) Кор(а) ми познайомимося з такими персонажами Jedi Academy (увага, спойлери!):

Огляд гри Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy, проходження
 • Рош Пенін — новий курсант джедайской академії і кращий друг головного героя. За сюжетом Рош повинен приєднатися до Темної сторони Сили. Пізніше, під час подій на Таспире III, Джейден(у) доведеться зробити важливий вибір, за підсумком якого вирішиться доля Пенін — або він повернеться до джедаям, або загине.
 • Кайл Катарн — наставник Джейдан(а) і Роша, майстер-джедай. Становистя напарником головного героя протягом кількох місій.
 • Тавион Аксимс — наставниця культу Рагноса, джедай, примкнула до Темної сторони. Гине під час битви на Коррибане, в поєдинку проти Джейден(а).
 • Алора — ще одна могутня послідовниця Темних джедадев, обучавшаяся у Тавион. Зустрічається з Джейден(ом) кілька разів в прямій конфронтації і гине від її/його ж рук на Таспире III.
 • Люк Скайвокер — один з найвідоміших персонажів всесвіту Star Wars. За сюжетом гри саме Люк заснував Новий Орден і став головою джедайской академії на супутнику "Явин-4".
 • Марка Рагнос — темний лорд Ситхів, який бал відроджений Тавион. Взявши під контроль тіло своєї послідовниці, Рагнос вступив в сутичку з Джейден(ом), однак зазнав невдачі і був упокоен.
 • Ведж Антіллес — досвідчений учасник Червоної ескадрильї, де він уперше зустрівся з Люком Скайуокером. Пізніше, після подій Битви у Явина, став одним з кращих пілотів Бродячої ескадрильї. У грі Ведж бере участь у спеціальній операції на Крил'доре разом з головним героєм.
 • Боба Фетті — поява легендарного мандалорского найманця в Jedi Academy стане ще одним приємним сюрпризом для всіх шанувальників "Зоряних воєн". З Феттом ми зустрічаємося на планеті Орд-Мантелл, де вступаємо з ними в сутичку і здобуваємо перемогу.
 • Чубакка — останній знайомий персонаж, з яким нам доведеться зустрітися під час проходження гри. Чубакка і Джйеден перетинаються в космічному порту, де на них нападають озброєні негідники.
 • Огляд гри Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy, проходження

  Деталі ігрового процесу

  На самому початку проходження Jedi Academy користувачам надається можливість створити власного персонажа. Налаштування образу складається з: раси, статі, одягу, а також деяких окремих деталей зовнішності. Крім цього, гравці можуть особисто зайнятися конструюванням особистого світлового меча для протагоніста.

  В одиночній грі є три основні кампанії, у кожній з яких нараховується по 5 місій і кілька проміжних завдань. Проходити Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy можна нелінійно, тобто виконувати певні місії в довільному порядку. На вибір гравцеві дається чотири рівня складності.

  Про зброю

  Перед тим як починати проходити нову місію гравець повинен оснастити свого персонажа належним зброєю. Крім обов'язкового світлового меча (що не дивно) в арсеналі у Джйеден(а) є багато стрелкого зброї — це різні бластери, арбалети, гвинтівки, а також флешетт-установка. Якщо хочеться прихопити з собою ручну вибухівку, то доведеться вибирати між кількома типами детонаторів і мін. Також під час проходження місій персонажу неодноразово представиться можливість використовувати для стрільби автономні бластерные турелі. Більшість гармат стріляє патронами або доповнюю енергією (зазвичай це відбувається через спеціальні станції). Що стосується захисту, то її роль виконує броня у вигляді енергетичного щита, який оточує Джейден(а) зі всіх сторін. Підзарядити таку броню можна як через спеціальні станції, так і через переносні батареї.

  Світловий меч

  Огляд гри Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy, проходження
  Продовжуємо наш огляд на Jedi Academy і переходимо до головного зброї будь-якого поважаючого себе джедая — світловим мечам. Згідно лору, в залежності від обраної рукояті, їх можна поділити на одиночні і подвійні (двухклинковые). Кольори, в які забарвлюються "клинки", також варіюються — це можуть бути як класичні сині і зелені, так і більш нові жовті та оранжеві відтінки. Коли персонаж використовує світловий меч проти свого опонента, йому відкривається цілий ряд різних механік, ударів, блоків і акробатичних елементів. Велика варіативність рухів і дає простір для атак тактичного уяви.
  Для того щоб джедаї демонстрували більшу ефективність у битвах, Новий Орден розробив кілька індивідуальних стилів бою. Тим, хто робить акцент на швидкості і захисту підійде швидкий стиль бою, тим, хто спирається на потужну атаку і домінування над супротивником — сильний стиль, тим, хто використовує тільки двухклинковый меч — стиль двох мечів. До речі, володіння цією зброєю передбачає не тільки ближній бій, але і дальній. Будь джедай може виконати дальнебойную атаку, кинувши свій світловий меч в опонента. В одній з місій гри головному герою доведеться займатися конструюванням нового меча, а також підбором для себе нового бойового стилю.

  Про Силу

  Уміння, пов'язані з цієї надприродної енергією, що визначає будь-якого джедая і сітха. За сюжетом Jedi Academy Сила проявляється в трьох формах: світлої, темною і універсальної. Перша техніка дарує можливості зцілення, обману розуму, поглинання ворожої енергії, а також створення щита від всіх фізичних атак. Послідовники темної Сили отримують додаткову міць, підживлюючись власною люттю і навчаються впливати на свого опонента за рахунок витягування життєвої енергії, Удушення і удару Блискавкою. Що стосується третьої, універсальної, техніки, то вона дає досить нейтральні здібності: притягування і відштовхування предметів, збільшена швидкість, посилені стрибки, а також більш покращене сприйняття свого оточення.
  Огляд гри Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy, проходження
  Під час проходження чергової місії гравець зможе вивчити певну здатність Сили або ж прокачати вже наявну на один рівень. Від вибору боку персонажа будуть залежати кінцівки Jedi Academy.

  Мультиплеєрна складова

  Крім одиночної історії, якої в Jedi Academy приділено більше уваги, гравці також можуть провести додаткові години в мультіплеере. Тутешній багатокористувацький режим дає можливість зіграти не тільки з реальними людьми по мережі, але і з NPC, якими управляє сам комп'ютер. Перед початком проходження, як і синглплеере, необхідно створити і налаштувати власного персонажа, при цьому варіантів кастомізації, за зрозумілими причинами, тут менше. Ігровий процес багатокористувацького режиму поділяється на три види: "захоплення ворожого прапора", "дуель" і "облога". Учасники можуть самі налаштовувати правила матчу і вибирати стиль проходження, наприклад, "кожен сам за себе" чи командну роботу.

  Вихід новелізації

  У 2010 році відбувся реліз книги під назвою "Поперечний", автором якої виступив американський письменник Пол С. Кемп. Одним з протагоністів історії став Джейден Кор. Події, описані в "Поперечному течії", відносяться відразу до двох тимчасовим проміжкам: до періоду Великої Гиперкосмической війни і до періоду, що охоплює життя Галактики через 41 ПБЯ. Книга встановила власний канон способу Джейдена: герой став людиною і чоловіком, у неї каштанове волосся і сірі очі (схожий спосіб можна знайти серед скінів Jedi Academy). Також отримали підтвердження і пара світлових мечів, що використовувалися персонажем в грі. У книзі при цьому Джейден часто користується третім мечем жовтого кольору.
  Огляд гри Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy, проходження
  У 2011 році пішов прямий сиквел першого роману Статі С. Кемпи, який отримав назву "Розривне". Сюжет нової книги також продовжив історію Джейдена Кора.

  Коди для Jedi Knight: Jedi Academy

  Мало хто знає, але в грі є можливість використовувати вбудовані чіти, які помітно полегшують проходження надто складних місій. Для їх активації зазвичай використовують консоль розробників, запускається через комбінацію клавіш Shift і "~". Перед тим як вводити безпосередньо самі коди потрібно ввести команду devmapall (для старих версій гри) або helpusobi 1 (для нових версій гри). Потім можна скористатися доступним списком читів:
 • god — режим недоторканності/безсмертність (також відомий як режим бога);
 • no clip — можливість проходити крізь стіни;
 • no target — супротивники перестають атакувати героя;
 • kill — вбити власного персонажа;
 • givehealth — поповнити запас ХП;
 • givearmor — заповнити витрачену броню;
 • d_npcfreeze 1/0 — заморожування супротивників - заморозити ворогів;
 • giveammo — поповнити запас боєприпасів;
 • npc killall — всі противники гинуть автоматично;
 • undying — повертає режим смертного;
 • g_saber AutoAim 31000 — збільшення самонаведення під час кидка світлового меча (діапазон від 3 до 1000);
 • g_saber AnimSpeed 1.78 — визначення швидкості, з якою персонаж завдає удари світловим мечем (діапазон від 1.7 до 8);
 • g_saber AutoBloking 1.71000 — визначення швидкості, з якою герой відбиває удари противника (діапазон від 1.7 до 1000);
 • npc spawn "ім'я" — поява будь-якого NPC-героя;
 • set ForceJump 13 — визначення висоти стрибка (діапазон від 1 до 3);
 • set ForceHeal 13 — самозцілення (кількість восполненного ХП в діапазон від 1 до 3).
 • Огляд гри Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy, проходження

  Проходження голови на Татуїні

  До цього моменту ми ділилися загальною інформацією по грі, яка зачіпала такі теми, як ігровий процес, сюжет, відмінності між режимами та ін. Для кращого уявлення про те, що ж таке проходження Jedi Academy (російською), ми вирішили поділитися невеликим гайдом на одну з перших місій, події якої розгортаються на планеті Татуїн.
  Наприкінці прологу Люк передасть своїм підопічним останні новини стосовно культу Марки Рагноса. Виявляється, хтось намагається знайти спосіб повернути це могутнє чудовисько у світ живих. Зараз цей невідомий обшукує всю Галактику, полюючи на сили, які повинні допомогти йому в досягненні його підступних планів. Першою місією в проходженні Jedi Academy, на яку Люк посилає Джейден(а) стає планета Татуїн — саме тут нам необхідно провести розслідування та пролити світло на вищезазначені обставини. На це завдання наш герой відправляється разом з Кайлом Катарном. Опинившись на планеті, він відправиться розвідати обстановку і залишить нас на якийсь час одних. Після цього відбудеться раптова атака, і ми зіткнемося зі старим знайомим (не по грі) Чубаккою. Він буде йти за нами по п'ятах — тримати вухо гостро, так як невідомо чи можна довіряти цьому вуки. Добираємося до двору і расправляемся з усіма супротивниками, потім заходимо в підсобне приміщення. Не дивно, але і тут на нас нападають нові вороги — вбиваємо всіх і йдемо відключати силові поля. Проробляємо обхідний шлях і повертаємося до нашого космолету. В цей же час до нас почнуть збігатися нові торговці, озброєні і небезпечні, від яких нас буде прикривати Чубакка. Добегаем до генератора, відключаємо його і продовжуємо наш шлях. Один із супротивників візьметься за гранатомет і почне в нас стріляти. Рятуємося від нього, вибігаючи в коридор, вбиваємо парочку торговців, долаємо пастку лазерних розтяжок і расправляемся з ще декількома озброєними негідниками. Повільно, але вірно продовжуємо йти вперед, попутно відбиваючись від палючих у всі сторони ворогів. Вбиваємо одного з них і поповнюємо арсенал ворожими гранатами, які трохи раніше літали в нашу сторону.
  Огляд гри Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy, проходження
  Продовжуємо наш гайд на Jedi Academy. Відновлюємо рівень броні і переміщаємося в сусіднє приміщення через балкон. Залазимо всередину підйомника, який доставить нас нагору, туди, де знаходиться термінал. До речі, через цей самий термінал можна позбавити "Фалкона" від силового поля. Біжимо до самого кінця і помічаємо у нашої мети якогось незнайомця, який тримає в руках світловий меч. Вступаємо з ними в сутичку і здобуваємо перемогу. Потім деактивуємо термінал і зі спокійною душею вертаємося до Чубакке. Вже на вулиці нас підкараулив ще кілька торговців, з якими доведеться воювати. Після цього нас знайде Кайл. Повертаємося на борт зорельоту і тримаємо курс назад в академію.

  Популярі новини
  Загрузка...