Графічний акселератор для ноутбуків NVidia Quadro 1000M. Характеристики та призначення

122 0 Новини високих технологій

Графічний прискорювач NVidia Quadro 1000M був представлений компанією-виробником у 2011 році. Це пристрій створювалося для реалізації спеціалізованих ноутбуків. Такі мобільні комп'ютери призначалися для створення складних тривимірних моделей і обробки іншої ресурсномісткою графічної інформації. Саме його можливостям і буде присвячений цей огляд.

Графічний акселератор для ноутбуків NVidia Quadro 1000M. Характеристики та призначення

Спеціалізація

Як було раніше зазначено, відеокарта NVidia Quadro 1000M призначена для складання спеціалізованих ноутбуків. Такі обчислювальні пристрої призначені для роботи з різними системами автоматичного проектування. Цей адаптер просто чудово підходить для тривимірного моделювання різних об'єктів. Також дана модель акселератора знаходить успішне застосування при моделюванні в медицині або ж побудові об'ємних об'єктів. Як у першому, так і в другому випадку використовується спеціальне програмне забезпечення. А ось для запуску ігрових програм цей акселератор зовсім не підходить. Його апаратне забезпечення для таких цілей повністю не підходить.

Параметри

Характеристики NVidia Quadro 1000M вказують на те, що в його основі лежить чіп GF108. Він базується на архітектурі Fermi і включає 585 мільйонів транзисторних елементів. Тактова частота його дорівнює 700 МГц. Але при цьому шейдерні блоки, яких в даному випадку 96 штук, даного пристрою вже функціонують на 14 ГГц. Також до складу відеокарти входить 4 модуля растеризації і 16 елементів текстурування.

Тепловий пакет акселератора дорівнює 45 Вт. Тому комплектується він просунутою системою охолодження і така відеокарта не може використовуватися в мініатюрних моделях ноутбуків.
Графічний акселератор для ноутбуків NVidia Quadro 1000M. Характеристики та призначення

Підсистема пам'яті

Номінальне значення оперативки для такої відеокарти - 2Gb. Але в деяких випадках можна зустріти пристрою і з 1 Гб ОЗУ. Тип використовуваних мікросхем - DDR3. При цьому частота останніх становить 1800 МГц. Розрядність шини ПАМ'ЯТІ дорівнює 128 бітам.

Комунікації

Для обміну даними з системною платою даний прискорювач використовує інтерфейс PCI-Ex в режимі 16х. Рекомендована версія останнього - 2.0. Але допускається використовувати і при інших його модифікаціях. Для виведення графічної інформації такий прискорювач може використовувати порти DVI, HDMI або DisplayPort. Причому один з них застосовується для комутації з вбудованим екраном ноутбука. З допомогою другого може бути підключений зовнішній монітор до обчислювальній системі для поліпшення якості виведеного зображення.
Графічний акселератор для ноутбуків NVidia Quadro 1000M. Характеристики та призначення

Технології

Безліч спеціалізованих технологій на рівні програмного забезпечення підтримує NVidia Quadro 1000M. У першу чергу необхідно виділити повноцінну реалізацію OpenGL. У ряді завдань апаратна реалізація цих інструкцій дозволяє підвищити швидкість роботи в рази. Також багато системи проектування базуються на цих інструкціях. Ще один випадок використання OpenGL - це візуалізація різних зображень.

На додаток до цього на рівні програмного забезпечення підтримуються технології OpenCL, DirectCompute, CUDA і AXE. Вони задіюються при виконанні загальних обчислень і теж підвищують швидкість роботи адаптера в цілому. У свою чергу, технологія 3D Vision Pro дозволяє цьому адаптеру обмінюватися даними зі стереоскопічним обладнанням. Тобто такі прискорювачі використовуються ще і при проведенні різних медичних досліджень. Для оптимізації взаємодії між вбудованою відеокартою і дискретним акселератором передбачена технологія NVidia Optimus.

Відгуки

Єдиний недолік цього пристрою - це все ж не дуже хороша відеокарта для ігор, за системними вимогами до яких, до речі, неможливо наздогнати. Крім того, пристрій спочатку позиціонується як спеціалізоване. Хоч цей адаптер і був представлений давно, але він все ще успішно справляється з покладеними на нього завданнями. Тому поки такі ноутбуки не потребують заміни. До плюсів можна віднести надійність, прийнятне швидкодію при реалізації спеціалізованих завдань і низьку вартість.
Графічний акселератор для ноутбуків NVidia Quadro 1000M. Характеристики та призначення

Висновок

У цьому огляді була розглянута спеціалізована графічна карта NVidia Quadro 1000M. Це нішеве пристрій, яке зустрічається тільки в особливих модифікаціях ноутбуків. І лише при реалізації певних програмних завдань такий прискорювач знаходить застосування. Тому він спочатку не міг стати масовим продуктом. Але при цьому його апаратні специфікації донині продовжують бути актуальними і дозволяють вирішувати ті задачі, які на нього покладалися. Вже одне це обставина говорить про те, що це успішний графічний адаптер, який і по сей день може цілком успішно експлуатуватися.

Популярі новини
Загрузка...