Монітори для роботи з графікою: огляд, мінімальні вимоги, поради з вибору

282 0 Новини високих технологій

Професійні графічні дизайнери повинні шукати монітори, які можуть дати їм найкраще поєднання високої продуктивності, максимально можливого дозволу і останніх можливостей, коли мова йде про підключення до іншого використовуваного устаткування. При такому спеціалізованому наборі потреб багато хто з кращих на ринку пристроїв для дизайнерів не завжди доступні. Монітори для роботи з графікою такого рівня відносяться до професійних, а поєднання функцій і цінової категорії відрізняє їх від стандартних пристроїв, які можна купити де завгодно. Моделі виходять нечасто і стоять у багато разів дорожче. У той час як удосконалення технології зробило ці пристрої краще, ніж коли-небудь, зміна дозволу на 4K вийшло на передній план, що зробило їх найбільш часто використовуваними моніторами для роботи з графікою творчого використання. Оновлене дозвіл допомагає дизайнерам краще зрозуміти робочий процес, у той час як великі екрани набагато простіше у використанні.

Як правильно вибрати пристрій?

Перед покупкою монітора для роботи з графікою слід враховувати дозвіл, розмір екрана, точність передачі кольору, типи з'єднань, ергономіку і ціну. Кожен параметр дозволить дізнатися, наскільки пристрій підходить його майбутньому користувачеві.

Дозвіл

Здається, що кожні кілька років на ринку з'являється новий дозвіл для комп'ютерних моніторів для роботи з графікою, ще більше стираючи грань між тим, що на екрані, і реальністю. Чим більше, тим краще. Це особливо вірно, якщо категорія виконуваної роботи містить багато подробиць і деталей, на які потрібно звернути увагу.

На даний момент кращим дозволом є ультрависока (UHD), також відоме як 4K. Ці монітори мають розмір матриці з співвідношенням 3840 на 2160 пікселів, що удвічі більше, ніж у 1080P монітора. Є і друга категорія з доступним дозволом – Wide Quad HD (WQHD) з співвідношенням 2560 на 1440 пікселів, інакше звана 1440p. Слід мати на увазі, що з поліпшенням цього параметра техніки її вартість також буде досить високою.

Розмір екрану

Питання, як підключити монітор до комп'ютера правильно і яке з'єднання використовувати, актуальний. З виходом нового типу матриць користувачі можуть вибирати тип кабелю і формат порту для синхронізації. Великий екран набагато краще. Особливо коли користувач працює з зображеннями, з високою деталізацією і надвисоким дозволом. На жаль, власники обмежені розміром робочого простору, коли мова йде про розмір монітора, який вони купують. Мета полягає в тому, щоб максимально збільшити доступну площу екрана для перегляду декількох проектів на одному екрані. Якщо користувач вирішив використовувати пристрій з роздільною здатністю UHD або WQHD, він може спробувати знайти монітор в діапазоні від 27 до 32 дюймів, але якщо робота здійснюється в офісі, можна розглядати покупку 29-дюймового широкоформатного монітора WQHD, який має екран із співвідношенням сторін 21:9.

Сіра шкала і точність кольору

Сьогодні на ринку існує безліч моніторів професійного рівня, які дозволяють підтримувати узгодженість кольорів за допомогою апаратних і програмних засобів пристрою або за допомогою сторонніх калібрування, яку можна придбати окремо.

Будь панель налаштувань не повинна мати ніяких проблем з відображенням відтінків темно-сірого і світлого, що допомагає визначити рівень тіні і виділити деталі, які можна побачити на екрані. Технологія PS також допомагає забезпечити широкі кути огляду на моніторі. Панелі установок можуть гарантувати чистоту кольору, а також яскравість при перегляді їх зверху, знизу або з боків, відміну від старих вертикальних панелей вирівнювання.

З'єднання введення/виводу

Як підключити монітор до комп'ютера і який порт вибрати, питання, яке викликає багато суперечок. Для тих, хто може не знати, з'єднання введення /виведення – це порти на моніторі, які дозволяють підключати різні цифрові та електронні пристрої. Щоб забезпечити найкращі можливості підключення, вибраний монітор повинен мати HDMI, два порти DVI та Displayрort 1.2. Тим не менш, якщо робота, яку виконує графічний дизайнер, вимагає наявності декількох пристроїв і їх з'єднання, для отримання загального екрану, слід розглянути модель, яка поставляється з портами Thunderbolt-in і out " або DisplayPort 1.2. Якщо потрібен монітор з роздільною здатністю UHD (4K) для досягнення найкращого дозволу, яке може відображати екран, варто переконатися, що відеокарта підтримує багатопотокову передачу через DisplayPort 12 або має два порти HDMI.

Ергономіка

Робочі столи бувають різних форм і розмірів, а наявність на підставці монітора, який не дає можливості регулювати висоту екрану або повертати його, щоб перемістити в найбільш зручне положення для перегляду, може стати основною проблемою, особливо якщо користувач проводить багато часу за роботою. Для деяких дизайнерів мобільність монітора, що дозволяє повернути екран на 90 градусів в портретному режимі, може бути дуже зручною і значно спростить роботу з довгими документами або навіть веб-сайтами.
Монітор з декількома портами USB може відмінно підійти для підключення телефону або установки флеш-накопичувачів. Вони, як правило, розташовані на бічній панелі пристрою, щоб бути легкодоступними. Для графічних дизайнерів, які можуть використовувати зроблені фотографії, слот для карт пам'яті може бути гарним варіантом при підборі моделі. Це ні в якому разі не є необхідністю, але може значно полегшити завантаження зображень, особливо якщо ПК знаходиться під столом.

Топ 10 кращих моделей

Далі будуть описані за спаданням одні з кращих моделей моніторів на сьогоднішній день. Топ складався за відгуками працівників та користувачів, які часто стикаються з обробкою зображень.

10. Eizo ColorEdge G2420-BK

Це один з кращих монітор для дизайнерів. Пристрій проектує роботу з роздільною здатністю 2560 x 1440 (16 x 9), у той час як його покращена щільність пікселів підвищує чіткість зображення. Вбудований датчик самокалібрування дозволяє автоматизувати налаштування кольорів, що відображаються на екрані, а також добре працює з програмами ColorNavigator 5 і ColorNavigator. З коефіцієнтом контрастності 1000:1 часом відгуку шість мілісекунд і яскравістю 300 кд/м 2 легко зрозуміти, чому це фаворит професіоналів.
Монітори для роботи з графікою: огляд, мінімальні вимоги, поради з вибору
Монітор від Eizo оснащений входами HDMI і DisplayPort, дозволяють легко підключатися до різних конфігурацій комп'ютера під час запису. Стандарти 709 EBU і SMPTE-C виконані на 100 % і покривають 99 % колірного простору Adobe RGB.

9. Dell UltraSharp UP3216Q

Хоча багато людей пам'ятають рекламу Dell 90-х років, компанія продовжувала випускати високоякісні продукти для споживачів та професіоналів. Цей хороший монітор для роботи з графікою вважається одним з кращих 4K пристроїв на ринку. Модель має один HDMI, один Displayрort і один Mini DisplayPort і пропонує з 315-дюймовий екран, який забезпечить комфортний перегляд незалежно від того, де користувач вирішили його розмістити. Компанія Dell гарантує, що якісне коротке зображення з 99 % покриттям Adobe RGB плюс 100 % RGB, REC і 87 % колірних просторів DCI-PS виділять будь-яке зображення.
Монітори для роботи з графікою: огляд, мінімальні вимоги, поради з вибору
Монітор оснащений стандартними входами на задній панелі, включаючи HDMI, DisplayPort, mini DisplayPort, аудіо та порти USB 3.0. Прихованим бонусом є зчитувальний пристрій на 6 карт пам'яті, розташоване на лівій стороні монітора. Праворуч знаходиться інший USB-порт для зарядки телефону або іншого використання.

8. Philips Brilliance BDM4065UC

У моделі встановлений кращий тип матриці для моніторів. Це пристрій — близький конкурент Dell, має колірний охоплення sRGB до 99 % і оснащений 40-дюймової світлодіодною панеллю з роздільною здатністю 4K UHD (3840 x 2160), яка виділяє кожен піксель зображення.

Монітори для роботи з графікою: огляд, мінімальні вимоги, поради з вибору
Власна технологія світлодіодних екранів VA від Phillips робить зображення більш яскравими завдяки використання передової технології вертикального вирівнювання, яка не тільки покращує контрастне якість зображень, але також і кут огляду, роблячи його видимим з більш широких кутів. Philips надає своїм клієнтам бонус з додаванням міні-входу DisplayPort і MHL HDMI-порту, який дозволяє підключати планшет або смартфон і дзеркально відображати екран без затримок. Єдиним недоліком є те, що при активному MHL монітор підтримує тільки роздільну здатність 1080p і частоту оновлення 60 Гц.

7. Acer S277HK

Для деяких дизайнерів естетика зовнішнього вигляду пристрою так само важлива, як і продуктивність, яку воно забезпечує. Для тих, хто шукає перше, вигнутий монітор для роботи з графікою Acer S277HK може задовольнити всі вимоги. З роздільною здатністю до 4K UHD модель має рівень яскравості 300 кд/м 2 , а також динамічний коефіцієнт контрастності 100 мільйонів:1. У 27-дюймовому моніторі використовується технологія IPS-панелей, що забезпечує відмінні відтінки сірого і точну передачу кольорів, а також чітке зображення з високою деталізацією. Положення екрану є проблемою, так як користувач може нахиляти модель вперед і назад, але не може відрегулювати висоту пристрою або повернути його.

6. Asus ProArt PA329Q

Монітор "Асус" — це якісний 32-дюймовий екран, який має матрицю 4K і забезпечує покриття до 95 % колірного простору Adobe RGB, а також покриття 100 % колірного простору Rec.709 надаючи більш яскраві кольори.
Монітори для роботи з графікою: огляд, мінімальні вимоги, поради з вибору
Розроблений для задоволення особливих потреб фотографів і дизайнерів монітор "Асус ProArt" оснащений 10-бітної IPS-панеллю, яка також підтримує 16-бітну таблицю відповідності кольорів. Встановити модель в положення, що забезпечує оптимальний огляд, легко з допомогою доступних функцій нахилу, повороту і розвороту. Чотири HDMI, DisplayPort, Mini DisplayPort, п'ять USB-слотів, а також USB-порт прямого потоку і пристрій читання карт пам'яті нададуть покупцеві практично всі з'єднання вводу-виводу, які можуть знадобитися на роботі.

5. BenQ PD3200U

Завдяки широкоэкранному дисплею PD3200U, BenQ, бюджетний монітор для роботи з графікою значно спрощує роботу з зображеннями у форматі 4K і 3D, ніж на інших моделях. 32-дюймовий дисплей має екран PS з контрастністю 1000:1 і повну 100 % підтримку колірного простору sRGB. З роздільною здатністю 3840 x 2160 PD3200U являє собою монітор 4K, який на 100 % підтримує Rec 709 а також включає в себе затемнення, виділену анімацію і режими CAD /CAM. При використанні перемикача KVM (Клавіатура Video Mous) можна підключити другий комп'ютер до монітора і перемикатися між ними, використовуючи один екран, клавіатуру і мишу. Це може бути чудовим варіантом і економить місце, особливо якщо необхідно одночасно використовувати два ПК. Повністю регульований, що дозволяє нахиляти і повертати дисплей в потрібне положення, монітор також повертається на 90 градусів в портретному режимі, надаючи більшу гнучкість для створення проектів. З правого боку BenQ надає два порти HDMI, DisplayPort 1.2 а також міні-порт DisplayPort, слот для SD-карти і два порти USB 3.0 так що можна підключити будь-периферійний пристрій до моделі, що потрібно.

4. Samsung LU28E570DS /ZA 28 UHD 4K Led-Lit Monitor

Як вибрати монітор для роботи з графікою, питання актуальне і дискусійне. Багато воліють вже популярні в усьому світі марки. Будучи одним з найбільших виробників електроніки в світі, Samsung випустили високоякісний екран, який завдяки своєму гладкому і стильному дизайну може сподобатися не лише розробникам, але і фотографам.
Монітори для роботи з графікою: огляд, мінімальні вимоги, поради з вибору
Одне з найнижчих значень часу відгуку на ринку — 1 мілісекунда, що забезпечує кращу якість зображення і практично повна відсутність відблисків на екрані. Монітор з роздільною здатністю 4K і підтримкою 83 мільярда пікселів має статичну контрастність 1000:1. Під час нахилу панелі двома руками, щоб монітор не перекинувся, зміна висоти, обертання або повороту недоступне для дисплея Samsung. Хоча в ньому є два порти HDMI і DisplayPort 1.2 на панелі немає входів USB 3.0 або DVI.

3. Iiyama G-MASTER GB2888UHSU

Незважаючи на те що більшість вважає цей дисплей бюджетним варіантом для тих, хто шукає монітор для професійної роботи з графікою 4K зі швидкістю відгуку в 1 мілісекунду та відповідності високій якості Samsung U28E590D, але по більш низькій ціні, може розглядати саме цю модель. Однак причиною занепокоєння деяких покупців повинні бути кути огляду, що забезпечує матриця. Панелі IPS зазвичай передають незмінно точний колір, який відображається незалежно від кута огляду, пристрій від liyama не забезпечує цього і не володіє тією ж потужністю, що й описані вище дисплеї. Але це не означає, що у нього немає своїх привілеїв. Завдяки дозволу 4K монітор оснащений усіма стандартними портами, які необхідні. В основному його використовують для повсякденної офісної роботи. Однак, як відзначають самі користувачі, екран відмінно підійде для початківців дизайнерів, яким необхідно бюджетне пристрій для обробки зображень.

2. Acer B276HK

Огляд монітором для роботи з графікою включає в себе і цю популярну модель. Професійна підтримка кольору, Acer B276HK – відмінний приклад того, як пристрої формату 4K можуть бути корисні для будь-якого, хто працює в дизайні, редагуванні відео або фото. 27-дюймовий дисплей відображає зроблену в редакторах роботу у форматі Ultra HD з роздільною здатністю 3840 x 2160. Екран IPS може надати яскраві кольори, в той же час маючи хороший діапазон, кут огляду, який зберігає контраст і чіткість при перегляді в різних режимах. Ще одна перевага – це 10-бітний дисплей з 107 мільярда квітів. При цьому ціна набагато нижча, ніж у конкурентів в цьому огляді. Хоча параметри підключення досить стандартні, виділяється чотирьохпортовий USB-хаб, оскільки ця функція не дуже поширена на багатьох дисплеях 4K, а також порт MHL. MHL розшифровується як Mobile High-Definition Link і може запропонувати підтримку одного кабелю, що дає можливість транслювати зі смартфона або планшета екран у високому дозволі. Хоча у Acer B276HK є свої обмеження, поєднання ціни і функціональності робить цей монітор комфортним для роботи в графічних редакторах.

1. LG 27UD68-W

Перше місце в огляді отримує модель LG 27UD68-W. Цей монітор 4K може дати дуже детальне зображення будь-якого типу графіки або відео.
Монітори для роботи з графікою: огляд, мінімальні вимоги, поради з вибору
Використовуючи панель IPS, поряд з технологією AMD FreeSync, що запобігає розрив, монітор Ultra-High Definition володіє безліччю функцій, які утримуються за 27-дюймовим дисплеєм. Однією з них є кабель USB-C, який можна використовувати для передачі аудіо, відео 4K і даних по одному дроту. Зображення на екрані має співвідношення сторін 16:9 частоту оновлення 60 Гц і 5-миллисекундный відгук пікселя. При розгляді цього монітора для роботи з графікою мінімальні вимоги будуть відповідати заявленим характеристикам. Це дозволить виконувати більшість дій по обробці зображень. Незважаючи на те що LG 27UD68-W може відмінно підійти ігрової аудиторії, він здатний у високій якості транслювати будь-які графічні елементи. Власники пристрої відзначають його швидкий відгук і правильну передачу кольору.

Бонус до огляду: Apple iMac

Apple – це компанія, яка не потребує представлення. Протягом усієї своєї історії вони постійно були в авангарді технологічних змін та інновацій, те ж саме можна легко сказати про моніторі, який поставляється з iMac Pro. Самий потужний настільний комп'ютер, пропонований компанією, може відмінно справлятися з поставленими завданнями і швидко обробляти навіть складні графічні проекти.
Монітори для роботи з графікою: огляд, мінімальні вимоги, поради з вибору
З витонченим, чудовим 27-дюймовим дисплеєм 5K Retina пристрій iMac Pro використовує графіку Radeon Pro Vega, щоб допомогти дизайнерові або розробнику представити майже реалістичну презентацію проекту. Незважаючи на всю міць цієї машини, багатьом може бути цікаво, скільки портів вони можуть використовувати для підключення до сучасному дисплею. У загальній складності чотири порти Thunderbolt 3 дозволяють підключати два екрани одночасно, що може дати максимум 44 мільйони.

Висновок

Вибір правильного монітора може допомогти зробити будь-який проект. При підборі дисплея варто враховувати його технічні характеристики і тип матриці, так як саме ці параметри дозволяють відображати кольори реалістичніше. Всі описані моделі відрізняються високим дозволом і щільністю пікселів. Крім цього, при виборі монітора слід враховувати кількість портів, так як часто розробникам і дизайнерам необхідно підключати периферійні пристрої для роботи.

Популярі новини
Загрузка...