Що таке RSS-стрічка і навіщо вона потрібна?

111 0 Новини високих технологій

Rich Site Summary, RSS - група XML-форматів, які використовуються для опису стрічок новин, анонсів статей, нововведень у блогах. Онлайн-сервіси або спеціальні програми збирають, обробляють і надають користувачам інформацію в зручному вигляді. Технологія RSS визначає спосіб отримання та публікації інформації з різних ресурсів. Робить можливим отримання і передачу важливих даних, викладених у структурованій, короткій формі, в автоматичному режимі з можливістю надання повного матеріалу новини по відповідному посиланню. Технологія широко застосовується в різних інформаційних і новинних ресурсах, комерційних блогах і сайтах. З її допомогою читачі та клієнти в найкоротші строки інформуються про нові публікаціях.

Принцип роботи

Що таке RSS-стрічка і навіщо вона потрібна?
Обробка опублікованих на сайті матеріалів з метою їх подальшого розповсюдження здійснюється програмою на підставі згенерованого текстового файлу. У ньому міститься представлена у вигляді метатегів інформація про структуру тексту і зображень. Її розпізнаванням займаються додатки-агрегатори. Функції подібних програм - отримання і обробку RSS-потоку - виконують сучасні браузери.

Генеруванням файлу займається спеціальний скрипт. Його запуск відбувається після появи на сайті нового матеріалу; у процесі роботи оновлюється RSS-файл з додаванням до нього нової інформації. Програми RSS-стрічки - агрегатори - функціонують з боку користувача. В їх завдання входить періодична перевірка дати оновлення потоку даних, зазначеного в налаштуваннях. Завантаження починається відразу ж після виявлення змін у файлі, в результаті чого читач отримує нові дані в зручному форматі. Інформація може завантажуватися як автоматично, так і по вимозі користувача.

Особливості формату

Що таке RSS-стрічка і навіщо вона потрібна?
Версії RSS відрізняються нюансами реалізації та використання через властивих їм особливостей, переваг та недоліків. Програми-агрегатори повинні підтримувати всі існуючі формати передачі даних. Відмінності версій ускладнюють вставку RSS-описів невеликих фрагментів, представлених у вигляді HTML-коду. Різні формати метаданих і дат можуть викликати проблеми з оновленням RSS-каналу. Найбільш розповсюджені наступні версії:
 • RSS 0.9 x. З її допомогою публікуються структурно проста інформація.
 • RSS 2.x. Застосовується для публікації даних загального призначення.
 • RSS 0.9 та 1.0. Засновані на стандартах RDF і XML формати.
 • У файлі міститься інформація про одного або декількох каналах, службовців джерелом конкретних відомостей. Джерела інформації за новини або посту в блозі зазначаються у пунктах каналів.

  Область використання RSS

  Що таке RSS-стрічка і навіщо вона потрібна?
  Що таке RSS-стрічка і в чому полягають її переваги для користувачів і в області просування сайтів? Необхідність в структурованих даних виникає у постачальників і одержувачів інформації.

  Переваги для користувачів

  Використання RSS-стрічки позбавляє користувача від необхідності відвідування сайту, перегляду і пошуку потрібного розділу непрочитаної інформації. Спеціалізована програма або браузер дозволяють додати у вибране різні RSS-потоки та відстежувати появу на них нових публікацій в автоматичному режимі.

  Переваги для власників сайтів і порталів

  Що таке RSS-стрічка для власників інтернет-порталів? Це можливість показати великої аудиторії свій продукт, послугу, сайт на різних етапах розвитку. Канал - один з ефективних способів розсилки кінцевим користувачам цікавою якої рекламної інформації. Для даного способу характерна висока конверсія, оскільки передбачає розсилку даних тільки зацікавленим у них користувачам.

  Як використовувати RSS-стрічку

  RSS-розсилка зчитується поштовими клієнтами, браузером, додатками для спілкування і спеціалізованими програмами. Для отримання інформації необхідно натиснути на кнопку на сайті або посилання, давши згоду на регулярну перевірку оновлень.
  Спеціальні програми для RSS-стрічки - що таке? ЗА для читання RSS - агрегатори - найбільш ефективні при роботі з великим числом RSS: вони володіють більшою функціональністю і зручні для користувача.

  Чим зручні RSS-стрічки

  Що таке RSS-стрічка і навіщо вона потрібна?
  Даний інструмент призначений для надання широкої аудиторії анонсів інформаційних публікацій. Програми, які збирають дані з RSS-каналів різних сайтів, також сортують і фільтрують інформацію, привівши її у найбільш зручний для читання вигляд. Такі програми називаються Reader і впроваджені в більшість сучасних браузерів. Так звані читалки дозволяють користувачам підписуватися на новинні сайти і стрічки, переглядати корисну інформацію без відвідування її джерел із збереженням трафіку на веб-ресурс. Завдяки цьому користувач економить частину свого часу, отримуючи миттєвий доступ до цікавого контенту, і трафік, оскільки відсутня необхідність завантаження стандартних web-сторінок. Після відкриття програми-агрегатора користувачеві приходить повідомлення про наявність нових публікацій. Принцип використання програм для RSS-стрічки проста: власники сайтів створюють заголовок і анонс статті, користувачі після їх перегляду приймають рішення про перехід за посиланням перегляду повної версії.
  Інформаційні або новинні портали активно використовують фід. Він потрібний для залучення і утримання уваги аудиторії. Відповідно, веб-майстрам не варто відмовлятися від подібного інструменту. Збільшення популярності RSS-каналу можливо за рахунок поширення адреси RSS-стрічки на сторонніх сайтах - це підвищує потік трафіку і дозволяє зібрати постійну аудиторію. Деякі фахівці дотримуються думки, що фід підвищує позицію web-ресурсу в результатах пошукової видачі. Такі показники, як вузькоспеціалізовані статті, часте оновлення контенту, можливість виділити з потоку читачів цільову аудиторію дають перевагу при ранжируванні. Мінусом RSS є швидка індексація стрічки пошуковими роботами, в результаті чого першоджерело може бути заблокований пошуковими системами.

  Як зробити RSS-стрічку

  Розсилка створюється вручну або за допомогою спеціальних програм. Процес створення RSS-стрічки не вимагає особливих навичок.

  Використання спеціальних програм

  Що таке RSS-стрічка і навіщо вона потрібна?
  Софт, функціонал якого дозволяє створити розсилку, представлений в інтернеті в широкому асортименті. Існують онлайн-сервіси, на яких можна скористатися готовою програмою, або завантажити на комп'ютер. Найбільш популярними є наступні:

 • RSS Builder. Безкоштовне ПЗ з спрощеним функціоналом. Користувачеві досить створити файли, які завантажуються на сайт. Є функція автоматичного налаштування.
 • Feedit і RapidFeeds. Онлайн-сервіси з практично ідентичною принципом роботи на платній основі. Надаються користувачеві інструменти дозволяють обслуговувати кілька веб-ресурсів без необхідності вибору налаштувань. За допомогою онлайн-сервісу Feedit можна створювати посилання на RSS-стрічки і використовувати їх згодом як XML-файлу.
 • FeedForAll. Платне програмне забезпечення, за допомогою якого можливі створення і налаштування RSS-стрічки з подальшим вивантаженням.
 • Софт для створення новинних розсилок відрізняється інтерфейсом і алгоритмом дії, однак принцип створення залишається незмінним. У процесі створення RSS-стрічки першим етапом позначаються метадані: заголовок, адреса посилання анонс статті. Для додавання RSS-стрічки на сайт генерується XML-файл, який дозволить користувачам оформити підписку, з подальшим його додаванням на сайт. Як правило, він розміщується в найбільш помітної частини веб-ресурсу.

  Самостійне формування RSS-стрічки

  Що таке RSS-стрічка і навіщо вона потрібна?
  Що таке збірка RSS-каналу і як здійснити її ? Перший етап процесу включає створення текстового комп'ютера і додавання в нього статей, опублікованих на сайті. Список обов'язково озаглавлюється і супроводжується посиланнями на кожну публікацію.
  Другий етап - створення XML-файлу. Для цього також використовується текстовий редактор і додається файл-заголовок.
 • Кодування документа характеризується першим атрибутом.
 • RSS-стрічка позначається другим атрибутом.
 • Заголовок - Title.
 • Посилання на веб-ресурс вказується в пункті Link.
 • Скорочений опис статті - Опис.
 • Додаткові теги можуть використовуватися для позначення мови написання статті, зворотного зв'язку з автором, дати завантаження контенту та інших параметрів. Після створення стрічки формується і додається матеріал. На початку кожної публікації вказується тег, що описує новий документ. З аналогічними цілями може застосовуватися готовий код. Вищеперелічене дозволяє зрозуміти, як налаштувати RSS-стрічку. Фінальним етапом її створення і налаштування буде збереження файлу у форматі .xml і його завантаження на сайт за допомогою спеціальних інструментів. Посилання на RSS-канал повинна розташовуватися в зручному і доступному місці для того, щоб відвідувачі сайту могли підписуватися на неї.

  Новинні стрічки на інших CMS

  Що таке RSS-стрічка і навіщо вона потрібна?
  Популярність RSS-каналів на сьогоднішній день досить знижена: власники багатьох веб-ресурсів залишають право вибору за користувачами, дозволяючи їм самостійно встановлювати модулі для підписки на канал. Наприклад, в "Джумла" RSS-фід представлений як окремий компонент і включається тільки правами адміністратора. Встановлення додаткових плагінів потрібно при використанні RSS-стрічки як інструменту формування сервісів "Яндекса". Однак плагіни можуть вступати в конфлікт з іншими модулями.

  Збирачі каналів

  Збирачі дають можливість користувачам збирати контент з різних джерел. На даний момент вони не актуальні, більшість з них не працюють, однак імовірність знайти діючий висока.

  Висновок

  Підключення RSS-стрічки на багатьох веб-ресурсах не потрібно. Багато фахівців, що працюють з WordPress, знають, що RSS в ньому є і шукають способи його відключити. В інших CMS потрібно старанна робота над тим, щоб стрічка почала функціонувати. Незважаючи на ефективність інструменту, його актуальність втрачається з кожним днем.

  Популярі новини
  Загрузка...