Як перевести аудіо в текст швидко і якісно

262 0 Новини високих технологій

Більшість сучасних користувачів з технологією переведення тексту в аудіо, званої Text-to-Speech, знайомі досить добре, а програм-«говорилок» для здійснення перетворень сьогодні в інтернеті можна знайти дуже багато. Але ось що робити, коли вам потрібно виконати зворотну дію, зване транскрибацией або транскрибированием? Як перевести аудіо в текст? З цими питаннями зазвичай виникає маса проблем, оскільки знайти мало-мальськи якісне програмне забезпечення досить важко навіть на просторах інтернету. В основному такі дії виконуються виключно з використанням онлайн-сервісів. І всі вони явно різняться за якістю кінцевого результату. Спробуємо розглянути найбільш цікаві.

Для чого може знадобитися переклад аудіо в текст?

Для початку коротко зупинимося на тому, для чого взагалі можуть знадобитися такі дії. Варіантів може бути безліч. Так, наприклад, дуже часто це може знадобитися студентам, які записують лекції на свої мобільні девайси, після чого на їх основі роблять, скажімо, реферат чи курсову роботу. Перевести аудіо в текст як раз і можна з використання вихідного звукового файлу. Те ж саме стосується журналістів, які записують довгі інтерв'ю, а потім їм потрібно представити скорочені відредаговані матеріали для друку. Іноді метою є розпізнавання голосу у музичних треках (особливо, якщо композиція звучить іноземною мовою) або навіть у відеороликах. Виконання перетворень може стати дуже цікавим рішенням для людей з обмеженими можливостями, які в силу обставин самостійно набирати текст на комп'ютері не можуть. Зрозуміло, що набагато простіше надиктувати текст і записати його через мікрофон з збереженням у вигляді самого звичайного аудіофайлу, а потім перевести в звичний текстовий формат.

Як переводити аудіо в текст: варіанти дій

Звичайно, тільки вищесказаним виникають ситуації не обмежуються, і їх можна наводити досить багато. Але давайте подивимося, якими саме методами можна здійснити задумане. Варіантів тут не так вже й багато. Найпоширенішими і найбільш простими вважаються такі:
 • самостійний набір тексту під диктовку або прослуховування аудіозапису;
 • використання послуг фрілансерів або фірм, що спеціалізуються на таких операціях;
 • звернення до онлайн-сервісів;
 • використання спеціалізованих програм або розширень браузерів.
 • Серед наведених способів відразу відмітаємо варіанти самостійної друку і користування послугами фрілансерів або спеціалізованих компаній. Перший метод, як уже зрозуміло, дуже незручний, а другий виглядає вельми витратним у фінансовому відношенні. Таким чином, залишається тільки два методу. Їх і розглянемо більш докладно. Але перш ніж приступати до їх опису і розгляду питань з приводу того, як перевести аудіо в текст, слід ознайомитися з деякими важливими параметрами звукової системи власного комп'ютера, щоб надалі не виникло проблем з отриманням максимально якісного результату.

  Попередні налаштування звуку і використання коннектора Virtual Audio Cable

  Якщо ви все ж вирішили використовувати для запису або диктування мікрофон, в першу чергу вам знадобиться позбутися від усіх можливих шумів при записі аудіо з подальшою передачею файлу в програму-перетворювач. Зазвичай рекомендується використовувати невелику утиліту Virtual Audio Cable, що представляє собою своєрідний віртуальний кабель, за допомогою якого передати звук в транскрибатор можна безпосередньо, минаючи використання відтворення аудіо через колонки. Правда, з настройками програми доведеться трохи повозитися, зате в підсумку максимальна якість гарантовано.

  Вважається, що набагато простіше виглядає варіант налаштування власної звукової системи.
  Як перевести аудіо в текст швидко і якісно
  Зокрема, це стосується комп'ютерів і ноутбуків, для звукових карт яких передбачена установка вбудованого мікшера. В налаштуваннях звуку просто зробіть його пристроєм відтворення і запису за замовчуванням. За рахунок цього можна буде і слухати аудіо колонки, і працювати над перетворенням мови в текст без втрати якості.

  Кращі інструменти для перекладу аудіо в текст

  Тепер безпосередньо про те, як переводити аудіо в текст. Робота зі звуковими або відеокліпами, які потрібно перетворити, виконується досить просто за рахунок використання наступних сервісів:
 • Блокнот для голосового вводу» (Speechpad);
 • Real Speaker;
 • Google Transalate;
 • Google Docs;
 • «Войснот II» (VoiceNote).
 • Ці сервіси в основному розраховані на користувачів стаціонарних комп'ютерів і ноутбуків. Про найбільш цікаві рішення для мобільних платформ буде сказано окремо. Примітка: якщо перетворення стосується відеоролика, спочатку можна витягти з нього звукову доріжку, для чого застосовується який-небудь простий аудіоредактор, підтримує імпорт аудіо з відео (наприклад, Cool Edit Pro).
  З стаціонарних програм для перетворення мови в текст можна відзначити тільки RSPlayer і Express Scribe. Однак краще і простіше застосовувати методи, запропоновані нижче.

  Як швидко перевести аудіо в текст: «Блокнот для голосового вводу»

  Отже, вам потрібно виконати необхідні перетворення, використовуючи запис промови в реальному часі на сайті сервісу. Розібратися з інструментарієм Speechpad і перевести аудіо в друкований текст досить просто, оскільки на самому офіційному ресурсі є досить докладна інструкція.
  Як перевести аудіо в текст швидко і якісно
  За великим рахунком, вам потрібно буде натиснути кнопку старту запису і диктувати текст. У текстовому полі редактора, розташованому трохи нижче панелі налаштувань, текст буде відображатися відразу ж (власне, там же його можна і відредагувати). Судячи з відгуків користувачів, сам сервіс дає дуже якісний результат. Однак якщо справа стосується перетворення відеороликів, сервіс активує буфер з затримкою приблизно 20-30 секунд, із-за чого при відтворенні після буферизації відбувається повторення фраз, а в редакторі непотрібний текст постійно доводиться видаляти. Там же, на сайті, пропонується скачати й спеціальний плагін, який, на жаль, працює тільки в браузері Google Chrome.

  Сервіс Real Speaker

  Тепер кілька слів про те, як перевести аудіо в текст з використанням сервісу Real Speaker. Він цікавий тим, що може працювати з тринадцятьма мовами.
  Як перевести аудіо в текст швидко і якісно
  Для виконання перетворень вам потрібно буде просто завантажити вихідний звуковий файл, вибрати мову, дочекатися закінчення обробки і скопіювати отриманий текст, який може бути представлений з урахуванням певного діалекту або розстановки акцентів. Єдиними недоліками цього сервісу вважається те, що перетворений текст буде доступний для скачування абсолютно всім відвідувачам сайту, а це в певному сенсі можна назвати порушенням конфіденційності, а для користування сервісом потрібно буде зареєструватися.

  Приховані можливості перекладача Google

  Про деяких недокументованих можливостей перекладача Google рядові користувачі практично нічого не знають або навіть не здогадуються, що виконати перетворення мовлення можна з його допомогою. Як перевести аудіо в текст, використовуючи такий інструментарій? Теж просто! Однак здебільшого використовувати його можна тільки в тих випадках, коли ви диктуєте текст в реальному часі. Як і в інших сервісах, потрібно натиснути кнопку початку запису і почати говорити. Перетворений текст відобразиться в полі редактора моментально. По закінченні роботи текст можна скопіювати і вставити в будь-редактор. Відзначається, що цей сервіс добре тим, що навіть розділові знаки розставляє автоматично, а сам текст нікуди не дівається при закритті вкладки ресурсу з її повторним викликом. Мінусом можна назвати тільки обмеження по кількості знаків. Перетворити за один раз можна лише п'ять тисяч символів.

  Використання хмарного сервісу Google Docs

  Цей хмарний сервіс дуже часто називають універсальним інструментом. Після входу створюєте новий документ, використовуючи інструменти, включаєте або голосовий запис, або вставляєте вихідний звуковий файл, і все.
  Як перевести аудіо в текст швидко і якісно
  Записувати матеріал можна практично до безкінечності. Використовувати цей інструментарій дуже зручно, якщо перетворити вам потрібно, скажімо, цілу аудіокнигу. Можете запросто залишити на ніч, а на ранок отримаєте готовий результат. До речі сказати, саме цей сервіс абсолютно елементарно виробляє перетворення в текст відеороликів, розміщених на популярному хостингу YouTube. По всій видимості, немає потреби говорити, що обидва інструменту від Google точно так само просто можна використати і на будь-якому пристрої Android, а голосовий введення абсолютно не потрібен, хоча при необхідності активувати його теж буває доцільно.

  «Войснот II»: розширення для браузера Google Chrome

  Цей інструмент являє собою спеціальний плагін, який попередньо потрібно завантажити і встановити з «Магазину». Програма перевести аудіо в текст дозволяє достатньо швидко і якісно.
  Як перевести аудіо в текст швидко і якісно
  Активувати розширення можна шляхом натискання кнопки на верхній панелі браузера, після чого відкриється окреме вікно редактора, в якому можна вибрати мову, потім включити мікрофон для запису і почати диктувати. Ніяких обмежень! До речі сказати, в самому редакторі можна виконати навіть найпростіше форматування тексту.

  Виконання транскрибации на «яблучних» пристроях

  Якщо ви є власником мобільного девайса від Apple, як вважається, найкращим рішенням для виконання всіх необхідних перетворень стане використання спеціальної утиліти Dragon Dictation, яку потрібно всього лише встановити на свій пристрій, а потім включити для запису, коли в голову приходять цікаві думки, які кров з носу потрібно моментально зафіксувати.
  Як перевести аудіо в текст швидко і якісно
  Все просто!

  Що використовувати на Android-девайси?

  На Android-пристроях, крім вище перерахованих методів, допустимо використання аплету SpeechLogger, яке є абсолютно безкоштовним і доступно у сховищі Play Market.
  Як перевести аудіо в текст швидко і якісно
  Працює воно так само, як і попереднє, і призначене для виконання швидкого запису мови з подальшим її перетворенням у текст у вигляді звичайних нотаток.

  Популярі новини
  Загрузка...