Колдунщики "Яндекса": що це таке і як користуватися?

205 0 Новини високих технологій

Ймовірно, багато користувачів навіть уявлення не мають про те, що таке колдунщики "Яндекса" і чим вони займаються. Більшість юзерів, почувши таке словосполучення, думають, що "Яндекс" наймає якихось чаклунів. Для зростання своїх рейтингів чи що? Але все зовсім не так. Цим терміном позначаються спеціальні програми, які покликані зробити пошук "Яндекса" швидше і зручніше. Варто розглянути цю тему детальніше, так як пошукові колдунщики — насправді дуже цікаві штуки. Але спочатку трохи загальної інформації. Вона не завадить.

Що таке колдунщики?

Отже, колдунщики — це спеціальні програмні модулі, які впроваджуються в пошукову систему і реагують на запит користувача певним способом. Приміром, якщо юзеру потрібна певна пісня, то пошуковик видасть поверх всіх знайдених посилань саме потрібну композицію з того сервісу, який підключений до пошуковій машині. Такі "боти" допомагають користувачам шукати потрібну інформацію у Всесвітній павутині. Колдунщики в "Яндексі" вперше були запущені в 2006 році. І першим був модуль для роботи з кольором. Він надавав потрібний колір з його можливими відтінками після введення в пошуковий рядок коду конкретного кольору.


Колдунщики "Яндекса": що це таке і як користуватися?
На той час це був прорив. Проте згодом про це колдунщике забули. Його рестарт відбувся тільки в 2015 році. До того часу в пошуковій машині було вже багато колдунщиков, що займалися своєю роботою. Наприклад, з'явився бот для меломанів, любителів віршів і тих, кому потрібен точний прогноз погоди. Є і спеціальні колдунщики часу, які за запитом здатні надавати точний час в тому чи іншому часовому поясі в даний момент. А тепер розглянемо, які взагалі є колдунщики у "Яндекса". Варто відзначити, що їх досить багато. Але ми опишемо найбільш популярні.
Колдунщики "Яндекса": що це таке і як користуватися?

Колдунщик квітів

Це перший модуль, який взагалі з'явився в "Яндексі". Він надає користувачеві точний колір у відповідності з його запитом. При цьому колдунщик відображає всі можливі відтінки і кодування цього відтінку в різних системах. Дуже корисна штука для дизайнерів і творців графіки. Однак не сказати, щоб такий модуль користувався величезною популярністю. Середньостатистичному користувачу потрібна інша інформація, яка хоч якось допоможе у повсякденному житті. Тому колдунщик квітів "Яндекс" не особливо використовується у повсякденному житті. Зате є багато інших (куди більше корисних) модулів. Ось їх ми зараз і розглянемо.


Колдунщики "Яндекса": що це таке і як користуватися?

Колдунщик перекладу

Якщо користувач вводить в адресному рядку фразу англійською, то "Яндекс" послужливо видає переклад на російську мову. Те саме трапляється і з іншими мовами. Колдунщик "Яндекс.Перекладач використовує однойменний сервіс для надання потрібної інформації. В даний момент модуль вміє перекладати з більш ніж 150 мов. Це цілком нормальний результат. Більшості користувачів більше і не потрібно. Навряд чи хто-небудь з них буде шукати переклад з суахілі або інших рідкісних мов і діалектів. Такий колдунщик "Яндекса" вельми корисний. І це незаперечний факт. Але є в арсеналі пошукового гіганта і інші модулі. Тепер докладніше про них.
Колдунщики "Яндекса": що це таке і як користуватися?

Колдунщик маркету

Серед сервісів "Яндекса" великою популярністю користується Yandex Market — торгова майданчик, що дозволяє набути практично будь-який товар. Розробники врахували популярність цієї платформи і створили спеціальний колдунщик, який за запитом надає прямі посилання на товари "Яндекс.Маркету". Колдунщик "Яндекса", що дозволяє працювати з торговим майданчиком — дуже цікава штука. Вона підвищує відвідуваність маркету. А адже саме це й було кінцевою метою хлопців з компанії "Яндекс". Але це далеко не останній пошукової модуль в арсеналі пошукового гіганта. Насправді колдунщиков набагато більше.
Колдунщики "Яндекса": що це таке і як користуватися?

Колдунщик-меломан

Цей колдунщик "Яндекса" використовує можливості популярного сервісу "Яндекс.Музика". Якщо користувач вводить в рядок пошуку назву будь-якої музичної композиції, то модуль відразу ж видає потрібну пісню для прослуховування. Також підвантажується біографія виконавця, його дискографія та інше. Є тільки один недолік: завантажити потрібну композицію не вийде. Для цього доведеться скористатися іншими сервісами або оформити підписку на "Яндекс.Музику", що аж ніяк не безкоштовно. У будь-якому випадку цей колдунщик дуже зручний і корисний. Варто зауважити, що сервіс "Яндекс.Музика" — це дуже хороша бібліотека музичних композицій різних жанрів. Там навіть є дуже рідкісні речі. І якщо ви шукаєте якусь композицію з допомогою "Яндекса", то з майже стовідсотковою гарантією колдунщик музики надасть потрібний трек з "Яндекс.Музики". Тепер перейдемо до інших модулів.
Колдунщики "Яндекса": що це таке і як користуватися?

Колдунщик погоди

Тут для відображення потрібних користувачу даних використовується сервіс "Яндекс.Погода". Колдунщик "Яндекса" здатний надавати юзеру точні відомості про погоду в конкретному регіоні, грунтуючись на пошуковому запиті користувача. Крім температури, відображається вологість повітря, атмосферний тиск, швидкість вітру, тип опадів (і їх кількість) і багато іншого. Колдунщик призначений для тих, кому потрібно дуже швидко дізнатися точні відомості про погоду за вікном. Модуль дуже популярний і добре себе зарекомендував. Взагалі, погода — це якраз те, що цікавить користувачів найбільше. Згідно зі статистикою "Яндекса". Тому компанія постійно допрацьовує і покращує саме цей модуль. На шкоду іншим колдунщикам. Але це себе окупає. Колдунщик погоди на сьогоднішній день є найпопулярнішим пошуковим модулем компанії. На другому місці розташовується модуль пошуку музики. І тільки потім йдуть всі інші колдунщики. Однак перейдемо до інших "ботів".

Колдунщик-віршувальник

Це вельми цікавий модуль. Якщо користувач вводить в рядку пошуку рядок з якого-небудь віршованого твору, то колдунщик миттю видасть уривок з твору, його назва, посилання на придбання або скачування і біографію автора. З допомогою цього модуля можна знайти в Мережі практично будь-який твір будь-якого автора. І подорожувати для цього по різним сайтам не потрібно. В цьому і полягає принадність колдунщиков. Вони здатні надавати саме ту інформацію, яка потрібна користувачеві в поточний момент. Саме тому "Яндекс" і є найпопулярнішою пошуковою системою серед вітчизняних користувачів.

Висновок

А тепер підіб'ємо підсумки. Колдунщики — це спеціальні програмні модулі, які використовуються в пошуковій машині для надання користувачам потрібної інформації поверх знайдених посилань і сторінок. Як потрапити в колдунщик "Яндекса"? Та дуже просто. Досить ввести в пошуковому рядку запит (наприклад, назва музичної композиції), і колдунщик з'явиться в якості першого результату. Ці модулі покликані полегшити користувачеві роботу з пошуковим механізмом. І з цим завданням вони справляються чудово.

Популярі новини
Загрузка...