Netpeak Checker: огляд програми, можливості, інструкції

255 0 Новини високих технологій

Більшість сайтів у всьому світі комерційні. Вони приваблюють аудиторію і продають їй рекламу. Це вигідний бізнес. А бізнес практично завжди пов'язаний з конкуренцією. У сегменті комерційних сайтів сила конкуренції залежить від обраної тематики, але так чи інакше, кожному власнику сайту необхідно порівнювати свій продукт з конкуруючим. Для цього існують різні онлайн-сервіси. Але вони не завжди дають однозначний об'єктивний результат. Альтернатива цим онлайн-сервісів – програма Netpeak Checker (далі NC). Багато користувачі цікавляться, наскільки вона краще своїх онлайн-конкурентів. Деякі хочуть знати, як працює Netpeak Checker. Комусь цікаво, якими функціями вона володіє. Про це - далі в огляді Netpeak Checker.


Netpeak Checker: огляд програми, можливості, інструкції

Що обіцяють розробники?

Розробники цього програмного забезпечення хочуть дуже сильно виділити свій продукт. Вони заявляють, що Netpeak Checker володіє наступними функціями:
 • аналіз більш ніж 1200 параметрів найвідоміших сервісів на зразок Google, "Яндекс", Bing і т. д. (якщо це заява правдиво, то NC – унікальний для ринку продукт, який може стати незамінним помічником кожного SEO-спеціаліста або інтернет-маркетолога);
 • перевірка посилального профілю сайту, а також його конкурентів і сайтів-донорів для подальшого линкбилдинга (ця функція може допомогти тим користувачам, які хочуть створити лідируючий сайт за запитами);
 • оцінка конкуруючих сайтів за посиланнями, трафіку, ключовими словами, оголошенням, рівнем довіри та активності користувачів (у цьому плані програма NC надає більш широкий спектр можливостей, ніж, наприклад, онлайн-сервіс Semrush);
 • перевірка доменів на вік, термін закінчення, доступність для покупки (один з онлайн-аналогів – це сервіс pr-cy.ru);
 • аналіз індексації, склеювання та фрагментів у Google, "Яндекс" і Bing.
 • В останній функції немає нічого особливого. Вона присутня на вже згаданому ресурсі SEO софта pr-cy.ru.


  Залишається тільки перевірити, які з вищеописаних можливостей дійсно доступні для користувачів, а які є лише піар-ходом для залучення уваги і виділення на тлі конкурентів.
  Netpeak Checker: огляд програми, можливості, інструкції

  Масовий аналіз ресурсів з допомогою NC на конкретному прикладі

  Щоб максимально об'єктивно оцінити роботу програми, слід перевірити її на якому-небудь сайті. Наприклад, на страховому b2b-агрегаторі з великою кількістю доступних для розрахунку продуктів. Це досить складне завдання. Навіщо аналізувати сайт?
 • Для виявлення помилок, помилок, їх виправлення та подальшого нарощування позицій видачі.
 • Щоб отримати аналіз посилального профілю сайтів-конкурентів і виправити власний профіль на основі отриманої інформації.
 • Для оцінки трафіку сайтів-конкурентів.
 • Щоб оцінити рекламні кампанії конкурентів і на основі отриманої інформації коригувати власні маркетингові плани.
 • Netpeak Checker: огляд програми, можливості, інструкції

  Знайомство з NC

  Щоб встановити дану програму, необхідно завантажити інсталяційний лаунчер з офіційного сайту компанії Netpeak, а вже в ньому розпочати завантаження Netpeak Checker. Не можна сказати, що це зручний спосіб установки для користувачів. Установка через додаток в веб-інтерфейсі була б набагато звичніше. Хоча, з точки зору економії серверних ресурсів Netpeak, такий хід виправданий: вигідніше використовувати потужності користувачів, а не власні.
  Як тільки лаунчер буде встановлено, програма запропонує завантажити один з продуктів Netpeak: Checker або Spider. Netpeak Spider – це сервіс, що дозволяє здійснювати комплексний аудит сайтів. Якщо він необхідний для роботи, можна скачати і його, але основна мета встановлення лаунчер – скачування Checker. Коли скачування і установка NC будуть завершені, слід запустити програму. У вікні програми ліворуч буде розташовуватися стовпець з параметрів, доступних користувачеві для налаштування. Всього їх заявлено 1258 хоча це не зовсім так. Наприклад, якщо вибрати параметр Serpstat, то при натисканні на екрані монітора з'явиться вікно з підтвердженням, де буде запропоновано вставити маркер для активації API. В зв'язку з цим встановлення багатьох параметрів, об'єднаних у 5 груп як мінімум, буде значно ускладнена, хоча самі розробники заявляли, що всі параметри будуть доступні за замовчуванням (з коробки). Не робить честі SEO-софту той факт, що за фактом з 1258 параметрів доступні лише 140. Звичайно, інші можна налаштувати, але багатьох користувачів такий підхід до справи може лише відштовхнути і змусити дивитися в бік конкуруючих сервісів. Набагато зручніше, коли для комфортної роботи з програмою потрібно докласти мінімум зусиль, а у випадку з NC все навпаки, адже для однієї лише установки програмного забезпечення знадобиться:
 • зареєструватися на сайті;
 • завантажити та встановити лаунчер;
 • завантажити та встановити саму програму через лаунчер;
 • налаштовувати програму кілька годин для нормальної роботи.
 • Netpeak Checker: огляд програми, можливості, інструкції

  Налаштування Netpeak Checker

  Яким же чином можна встановити інші заявлені розробниками настройки програмного забезпечення? Важливо зауважити, що настройка проводиться однаково, достатньо розглянути приклад Serpstat, щоб зрозуміти, як працювати з іншими опціями.
  Перше, що необхідно зробити, – відкрити меню настройки параметра. Далі потрібно перейти по посиланню, яка підсвічується блакитним кольором в відкритому вікні. Вона переведе користувача на сайт параметра, де необхідно увійти в свій профіль, якщо це ще не зроблено, і натиснути на клавішу генерації токена (Generate Token), яка підсвічується зеленим кольором і знаходиться в блоці API. Щоб згенерувати токен, потрібно ввести в запропонованому вікні номер телефону та ввести перевірочний код, який прийде на вказаний номер з допомогою СМС. Згенерований токен являє собою цифробуквенный код, який потрібно скопіювати і вставити в програму Netpeak Spider. Важливо відзначити, що бета-доступ до програми не дає можливості підключення додаткових більшості параметрів по API, крім функцій MOZ. Щоб отримати API цих функцій, потрібно знову ж таки зайти на сайт параметра і отримати там API. Як це зробити? Слід спочатку натиснути кнопку «Get Connected», а потім – кнопку «Try it free». Сайт надасть доступ з допомогою даних Access ID Secret Key, які потрібно вставити в налаштування MOZ у програмі NC.

  З цього випливає ще один важливий висновок: щоб протестувати всі можливості Netpeak Checker, знадобиться обов'язково купити повну версію, тому що в пробний період вона не включена. З допомогою тріал-версії об'єктивно оцінити всі функції NC неможливо. Хоча у розробників на цю претензію є відповідь. Програма зібрала в собі дійсно велике кількість функцій, але навряд чи хтось буде користуватися абсолютно всіма запропонованими функціями. Тому розробники ухвалили рішення дати базовий набір функцій і виставити ціну за програму в районі 150 $ з можливістю підключення додаткових API, які користувачі будуть оплачувати за свій рахунок у міру потреби. Якщо б повна версія програми відразу містила в собі всі 1258 доступних параметрів, то ціна за одну цифрову копію перевищила б 1500 $.

  Масовий аналіз і порівняння ресурсів

  Щоб почати аналіз сайту, необхідно задати їх адреси в програмі. Це можна зробити вручну. Для цього потрібно в панелі вкладок у верхній частині вікна вибрати розділ «Список URL», а в ньому натиснути «Ввести вручну». Як тільки всі необхідні для аналізу адреси сайтів будуть введені, слід натиснути кнопку «Старт». Правда, активувати аналіз і почати займатися іншими справами не вийде, так як програма буде вимагати ручного введення капчі. Розробники в даному випадку пропонують два способи вирішення проблеми:
 • Використовувати функцію автоматичного розгадування капчі. Її можна налаштувати у вкладці «Капча», яка знаходиться в розділі налаштувань програми. Щоб авторазгадка працювала, необхідно ввести ключ, який можна знайти на сайті anti-captcha.com.
 • Використовувати проксі. Налаштування проксі виробляються в тому ж вікні, що і налаштування капчі, тільки в розділі «Список проксі». Проксі можна вписати вручну, або прописати списком.
 • Що стосується надається програмою звіту про аналіз, то програма, навіть у порівнянні з продуктом тієї ж компанії – Netpeak Spider, – надає простий звіт, який виглядає як стандартна таблиця Excel з даними, але без графіків і діаграм, тобто без форматів, зручних для візуального аналізу. Звіт містить ті 140 базових параметрів, згаданих у статті раніше. Але чи всі з них мають велике практичне значення? Варто розібратися.
 • Час відповіді сервера і час завантаження ресурсів. З-за введення нових SEO-алгоритмів дані показники на сьогоднішній день дійсно є дуже важливими при оптимізації сайту.
 • Мета-теги Title і Description, а також їх довжина. Програма аналізує ці параметри виключно на головній сторінці сайту та надає звіт про те, наскільки добре оптимізований портал з цієї точки зору. Отже, дані параметри дуже важливі.
 • Заголовки H1 по H6 а також їх довжина. З яких сторінок сайту збирається інформація про це параметрі – неясно. На головній сторінці сайту заголовків H5 може бути, наприклад, шість. Така кількість проаналізувати нескладно, але ж на всьому сайті таких підзаголовків може нараховуватися кілька тисяч. Це, в свою чергу, вже більш складна для аналізу завдання. У будь-якому випадку цей параметр не настільки значущий при оптимізації, як вищеописані.
 • Розмір HTML, вмісту і співвідношення цих розмірів. Дані установки дозволяють оцінити кількість контенту, який розумно розмістити на сторінці ресурсу.
 • Ключові запити. Програма відображає самі ключі і їх розміри. Важливість цього параметра складно переоцінити.
 • Посилання на соцмережі.
 • Кількість електронних поштових адрес на сайті. Цей параметр може бути цікавий людям, які з допомогою сайтів займаються розсилкою матеріалу, наприклад, потенційним клієнтам.
 • Інформація від Alexa. У аналітичної звітності відображається глобальний і локальний рейтинги сайту, країна, а також посилальний профіль.
 • Інформація від Google SERP: URL. Демонструються дані по кешированию, а також дублюються інші SEO-параметри.
 • Інформація від Google SERP: Host. Показуються дані про кількість проіндексованих сторінок, кількість згадок в інтернеті, про те, зламаний сайт чи ні, а також пов'язані з ресурсом сторінки. Варто помітити, що дані збираються не тільки Google, але і від інших пошукових систем кшталт "Яндекса" і Bing.
 • Інформація з DNS. Міститься інформація про ІР, а також країну, в якій розташовується сервер, датою створення, закінчення домену, а також дані про його доступність. Кому корисна ця інформація? Наприклад, тим, хто хоче шукати дроп-домени.
 • Також програма в результаті аналізу надає деяку інформацію про соціальних мережах, а саме групах, пов'язаних з сайтом, але вона досить убога.
  Netpeak Checker: огляд програми, можливості, інструкції

  Висновок за доступними функціями

  За фактом виявляється, що доступні в базовій версії програми опції не відповідають тим, що були спочатку заявлені розробниками. Багато інформації або дублюється, або від неї немає ніякого практичного сенсу для більшості користувачів. До того ж немає ніякої інформації про аналіз рекламних кампаній конкурентів. Можливо, для її отримання доведеться платити за додаткове API. Звичайно, в цьому немає нічого особливого, але у кого-то це може викликати зайві незручності. Хоча саме через функції заявленої аналізу рекламних кампаній конкурентів багато користувачів і скачують NC. Всього програма підтримує 1258 функцій. З них доступні 140 а за фактом найчастіше потрібні близько 20.

  Вартість

  Рік використання програми варто 1596 доларів, що в перекладі на місячні витрати не так багато, але чому ж NC може не витримати конкуренції з онлайн-сервісами для аналізу сайту? По-перше, тому що в базовій версії без підключення сторонніх сервісів користувачам доступно трохи більше 10% від всіх функцій програми. По-друге, 140 доступних опцій більшості знадобиться лише 15-20% з них. По-третє, програма надає звітність не в самій зручній формі. Звичайно, комусь комфортно працювати з цифрами і літерами в таблицях, але комусь набагато зручніше вивчати дані на основі графіків і діаграм. До речі, фахівці багатьох галузей науки і техніки сходяться на думці, що саме мова графіки є найбільш інформативним. Розробники пропонують стандартний спосіб покупки програми: чим довший термін, на якій отримується ліцензія, тим менше роздрібна ціна. Наприклад, якщо придбати підписку на місяць, то вона обійдеться в 19 $, а якщо купити ліцензію на рік, то місячна вартість знизиться до 1330 $. Таким чином, сумарна економія виходить 6840 $ за ціною річної передплати в 15960 $. Також діє реферальная програма. Якщо користувач залучає нових клієнтів, а вони, в свою чергу, користуються його промокодом, то він отримує знижку на придбання ліцензії. Чим більше кількість залучених клієнтів, тим більше розмір знижки. Правда, NC – не самий масовий продукт, і навряд чи буде легко залучити 5-10 покупців, тільки якщо це не стосується корпоративного сегменту, де клієнтами можуть бути колеги. Навряд чи є сенс замислюватися про обході захисту Netpeak Checker, тому що даний софт при правильному використанні може принести сайту великий прибуток, який окупить всі витрати. До того ж SEO-оптимізація сайтів – популярна бізнес-послуга, яка також може приносити прибуток. Як мінімум шукати обхід захисту Netpeak Checker непорядно, бо праця розробників повинен оплачуватися.
  Netpeak Checker: огляд програми, можливості, інструкції

  Порівняння нової і старої версії NC

  До версії 2.1 у програми були наступні недоліки:
 • відсутність можливості зберігати і завантажувати готові проекти, що містять у собі необхідні дані (можна було зберігати лише списки URL, але багатьом користувачам часто потрібно завантаження отриманих даних);
 • порожні комірки до звітної таблиці (деяких результатів у таблиці після аналізу не було);
 • складний інтерфейс (для різних опцій були різні вкладки, наявність яких значно ускладнювало сприйняття робочого простору програми);
 • низька продуктивність;
 • повна зупинка всіх процесів із-за втрати підключення до мережі (іноді аналіз міг тривати всю ніч, але при короткочасному відключенні мережі всі дані знищуються).
 • У нових версіях програми (наприклад, в Netpeak Checker 3.0) рішення проблеми з інтерфейсом помітно з першого погляду. Тепер всі дії відбуваються в одному вікні. Також для зручності сприйняття процесів програма автоматично підсвічує різними кольорами виникають помилки: помаранчевими/жовтим, якщо користувач сам може виправити баг; червоним, якщо він не залежить від користувача. Крім того, в нових версіях програми Netpeak Checker можна зберігати і завантажувати готові проекти. Важливо зауважити, що збережені проекти зберігають дані у повному обсязі, до них завжди можна повернутися.

  Гарячі клавіші для користувачів

  Практично в будь-якій програмі для комп'ютера, незалежно від операційної системи, є гарячі клавіші, які дозволяють працювати з програмним забезпеченням не тільки за допомогою курсору миші, але і за допомогою клавіатури. Наявність подібних комбінацій дозволяє зручніше здійснювати і контролювати всі процеси в програмі. NC не виняток. Які комбінації гарячих клавіш є в цій програмі? Далі буде наведена коротка інструкція Netpeak Checker по гарячим клавішам:
 • Ctrl + V. За допомогою цих кнопок можна вставити заздалегідь скопійований URL, наприклад в таблицю.
 • Клавіша F5 дозволяє почати аналіз ресурсів за обраними параметрами.
 • Комбінація Ctrl + F5 перериває розпочатий аналіз.
 • За допомогою клавіш Ctrl + S можна зберегти проект з усіма його даними. Це особливо зручно при роботі з одним списком URL, так як дає можливість зберігати часто проект у текстовому форматі без втрати продуктивності.
 • Комбінація Ctrl + F фільтрує результати аналізу.
 • Клавіша Delete очищає вибрані комірки таблиці.
 • За допомогою Shift + Delete можна видалити вибрані URL з підсумкової таблиці. Правда, необхідно обережно працювати з цією комбінацією, тому що разом з URL видаляються всі супутні дані.
 • Комбінацією Ctrl + E можна експортувати активну у даний момент таблицю результатів.
 • Завантажити останній проект можна за допомогою Ctrl + Shift + T. Це зручно при відновленні роботи з програмою після деякої перерви.
 • Інші комбінації можна вивчити самостійно, якщо наводити курсор миші на кнопки, що виконують ті чи інші команди. В шторках будуть написані гарячі клавіші, за допомогою яких дані команди викликаються.

  Аналоги NC

  Які є у Netpeak Checker аналоги? Перший аналог NC – програма Serpstat, яка володіє практично тими ж можливостями. З допомогою Serpstat користувачі можуть аналізувати сайт як цілком, так і по окремих сторінках, збирати інформацію про конкуруючих ресурсах, досліджувати посилання на профілі, а також аналізувати ключові слова на сайтах, оголошення контекстної реклами, дослідити позиції видачі пошуковими системами і шукати помилки і баги на сайтах. Другий аналог – Screaming Frog SEO Spider. Дана програма здатна проводити лише технічний аудит сайту (Netpeak Checker має більш широкий спектр можливостей), тобто виявляти помилки, неунікальний контент або биті посилання. Комусь буде достатньо і цих функцій.
  Netpeak Checker: огляд програми, можливості, інструкції

  Підсумкові можливості програми

  З допомогою NC користувачі можуть:
 • отримувати дані про SERP різних популярних пошукових системах;
 • дізнаватися кількість шейров за окремим URL в соціальних мережах і сервісах;
 • проводити аналіз і порівняння сайтів за допомогою Serpstat, Alexa, Majestic і багатьох інших сервісів.
 • Не варто забувати про те, що програма підтримує інтерфейс російською мовою.

  Відгуки клієнтів про роботу з програмою

  Якщо користувач відкриє одну з перших посилань пошукової видачі за запитом «Відгуки про NC», то не дивно, що він потрапить на офіційний сайт компанії-розробника, де всі відгуки позитивні. Дійсно, у програми величезну кількість переваг, але і вона не позбавлена недоліків. Тому якщо є бажання вивчити реальний думка людей про роботу з NC, то краще шукати потрібну інформацію на форумах або блогах, де користувачі діляться своїми особистими враженнями. При цьому завжди варто пам'ятати: скільки людей, стільки й думок. Не потрібно думати, що кожен написаний про програму об'єктивний відгук. Людям властиво помилятися і критикувати ті речі, в яких вони до кінця не розібралися. Якщо є час, то краще випробувати доступні функції самостійно в пробної версії програми, яка надається користувачам на чотирнадцять днів (два тижні).

  Висновок

  Кому слід придбати цю програму - Netpeak Checker? Насправді однозначно рекомендувати її для покупки або не рекомендувати не можна. Як би те ні було, у ній досить корисних функцій, які замінюють безліч сервісів. Це зручно. Проблеми можуть виникнути з налаштуванням. Вона може зайняти багато часу і грошей. Кожен користувач може самостійно вирішити, купувати підписку на NC чи ні. У статті достатньо інформації для того, щоб зробити відповідні висновки. Не виключено, що знайдуться люди, яким доступних спочатку 140 функцій буде цілком достатньо.

  Популярі новини
  Загрузка...