World Wide Web - це Основні поняття, опис системи

320 0 Новини високих технологій

Деякі поняття, з якими людина стикається щодня, можуть здатися нам дуже знайомими. Часто ми думаємо, що знаємо їх значення, але можемо сильно помилятися. Яскравий приклад - це World Wide Web. Деякі вважають, що так називають Інтернет. Але це поширена помилка.

Що це таке?

Отже, World Wide Web - це система, займається наданням доступу до особливих документів, які зазвичай пов'язані між собою. При цьому ці файли мають особливе розташування: на ПК, які під'єднані до Мережі інтернет. Термін також відомий як Всесвітня павутина. Як ще можуть називати World Wide Web? Іноді користувачі використовують «веб», який перекладається з англійської як «павутина», а також поширена абревіатура WWW.

Принцип роботи системи

Технології World Wide Web допомагають встановити зв'язок між документами. Все це відбувається за рахунок величезної кількості веб-серверів, з яких і складається Всесвітня павутина. Для зв'язку зазвичай застосовують гіпертекст. Ця технологія відома всім, хто хоч раз заходив у Мережу. Наприклад, найяскравіше її можна помітити в «Вікіпедії». Коли ви відкриваєте будь-яку статтю, ви відразу помітите велику кількість посилань на інші сторінки. Саме це і є технологія, за якою працює вся Всесвітня система.


World Wide Web - це Основні поняття, опис системи
З певної кількості веб-сторінок можна скласти веб-сайт. При цьому всі вони повинні бути об'єднані єдиним дизайном, стилем і темою. Веб-сторінки в цьому випадку розміщені на єдиному сервері. Щоб переглядати дані в Мережі, користувачі встановлюють веб-браузери.

Веб-сервер

World Wide Web (Всесвітня павутина) - це складно структурована система. Вся вона складається з веб-серверів. Кожен має своє місце розташування по всьому світу. Веб-сервер - це програма, яка працює завдяки активації на одному з комп'ютерів. Для цього вона використовує протокол HTTP. Щоб розуміти принцип роботи веб-сервера, можна згадати звичайний запит у пошуку: програма отримує запит, обробляючи який намагається знайти необхідний документ на вінчестері. Після успішного пошуку відправляє файл назад.


Спеціальний мову

Щоб усі дані були уніфіковані, потрібно використовувати єдину мову. Зазвичай це HTML, який допомагає створювати, зберігати і відображати гіпертекст. Цей процес називається версткою. Про нього знають дизайнери і частково програмісти. Фахівець, який займається версткою, називається веб-майстром. Коли файл буде написаний відповідною мовою, його зберігають, а після поширюють по Всесвітній павутині. HTML - найбільш поширений тип ресурсу в Мережі.
World Wide Web - це Основні поняття, опис системи
Після того як фахівець розробив відповідний файл і відправив його на веб-сервер, він перетворюється на веб-сторінку, коли починає відображатися користувачам.

Інструмент

Для перегляду World Wide Web, потрібно веб-браузер. Саме завдяки цьому інструменту кожен може переглянути сторінки. Ця особлива програма відображає гіпертекст і працює з гіперпосиланнями. Гіперпосилання - це елемент гіпертекстового файлу, який є посиланням на інший компонент тексту, розташований у цьому ж документі або в іншому. Завдяки цьому інструменту кожен користувач може легко переміщатися в Інтернеті.

Історія створення

Інтернет-служба World Wide Web своїм існуванням зобов'язана творцеві Тіму Бернерсу-Лі. Також разом з цим ім'ям згадують і Роберт Кайо, який допомагав Тіму з цим винаходом. Концепт Всесвітньої павутини був закладений ще в 1980 році. Тоді Бернерс-Лі розробив популярні нині технології HTML, HTTP і URL. Тоді в Женеві вчений представив «Энквайр». Ця програма допомагала зберігати інформацію, тому стала базою для WWW. Всього 9 років знадобилося вченому для розробки масштабного проекту на базі гіпертексту. Суть праці Бернерса-Лі: існує ряд документів, написаних за технологією гіпертекстів, які об'єднані гіперпосиланнями. Все це дозволяло блискавично шукати потрібні дані.
World Wide Web - це Основні поняття, опис системи
В той же час були вже готові опису головних інструментів системи: URL, доступ по HTTP і написання на базі HTML. Знадобилося ще 2 роки, щоб доопрацювати концепцію і сформулювати специфікацію і термінологію. І хоча все це відбулося в 1991 році, народження Всесвітньої павутини відбулося двома роками раніше.

Поява програми

Звичайно, World Wide Web всесвітнє визнання отримав не відразу. Якийсь час вченим знадобилося для того, щоб привести все в порядок. Для коректної роботи потрібно було створити веб-сервер, чим і зайнявся Тім, а після він розробив перший браузер. Щоб не винаходити велосипед, перший веб-браузер стали називати World Wide Web. Ця програма працювала на базі платформи NeXTSTEP. Інтерфейс її був дуже простим і зрозумілим. Всі дані були відображені в тексті, але зрідка зустрічалися і зображення.

Перший сайт

Не затримався Бернерс-Лі і з першим сайтом. Він з'явився в 1991 році. Вчений створив веб-сторінку, на якій було описано поняття «Всесвітня павутина». Також він розповів користувачам про те, як користуватися браузером і інформацією. Пізніше виявилося, що сайт стане першим інтернет-каталогом. Розробник вирішив описувати там корисні сайти і створив список посилань.
World Wide Web - це Основні поняття, опис системи

Відображення інформації

Минуло вже 30 років. За цей час все дуже сильно змінилося. Технології йдуть вперед, і ми вже дивимося на Всесвітню павутину зовсім не так, як це було років 10 тому. Тепер інформація відображається в пасивному та активному доступі. У першому випадку користувачеві доступно тільки для читання, в той час як активний доступ припускає крім читання редагування. Інформація в Інтернеті відображається наступним чином:
 • соціальні мережі;
 • форуми;
 • блоги;
 • гостьові книги;
 • чати;
 • системи управління контентом;
 • wiki-проекти.
 • Звичайно, така диференціація досить умовна, оскільки багато хто з них давно об'єдналися, інтегрувалися один в одного і співпрацюють один з одним. Різниця таких об'єднань може бути лише у призначенні, підходу або позиціонуванні.

  Майбутнє

  World Wide Web - це система, яка ще не досягла піку свого розвитку. Враховуючи сучасні технології, ми всі розуміємо, наскільки велике майбутнє Всесвітньої павутини. Зараз дуже багато ресурсів кинуто на два напрямки: соціальне і семантичний.

  World Wide Web - це Основні поняття, опис системи
  Соціальна павутина цілком і повністю залежить від поведінки користувачів. Вона розвивається у відповідності з тим, як відбувається впорядкування інформації в Мережі. Семантична павутина - це напрямок, метою якого є поліпшення релевантності запитів і зв'язності даних. Для цього фахівці займаються введенням нових метаданих.

  Проблеми

  Незважаючи на світле майбутнє World Wide Web (Internet), багато ще треба допрацювати. Наприклад, не вирішеним питанням залишається безпека. Поява Всесвітньої павутини стало відмінною майданчиком для шахраїв, які знайшли шлях для отримання вигоди. Кіберзлочинці все ще продовжують поширювати шкідливе програмне забезпечення. Мережева злочинність також містить шпигунство, шахрайство, крадіжку особистих даних і незаконний збір інформації. Статистика виявляється дуже сумною: Google стверджує, що в Інтернеті раз у 10 сторінок трапляється та, яка має шкідливий код. Найбільш великі і часті кібератаки відбуваються з боку легітимних ресурсів, причому більша частина з них розташована у Росії, Китаї і США.
  World Wide Web - це Основні поняття, опис системи
  Найбільш частим злочином зареєстровані спроби шкідливого введення запитів до баз даних. Якщо сайт захищений погано, це може стати причиною вільного доступу до БД. Також багато людей страждають від міжсайтового виконання сценаріїв. У цьому випадку зловмисник може отримати дані авторизації до різних ресурсів. Наприклад, якщо таким чином атакували ваш банк, шахраї можуть отримати дані, які ви згодом будете вводити, щоб отримати доступ до свого особистого кабінету.

  Конфіденційність

  Є проблеми і з конфіденційністю. Звичайно, багато сайтів, яким важливо довіру клієнта, будуть захищати все максимально надійно. Але витік даних все одно деколи трапляється з ресурсами: будь-то банк або інтернет-магазин. Але конфіденційність може бути порушена й просто принципів роботи Всесвітньої павутини. Наприклад, сторінка може запитувати певну інформацію: місце розташування, вік або ім'я. Все це накопичується і потрапляє в руки маркетологів і рекламістів. Вони можуть використовувати ці дані для своєї бази клієнтів. Багато ваші дії можуть допомогти зрозуміти, який відпочинок, розваги та інтереси у вас. Вся ця інформація може дійсно використовуватися в цілях складання релевантної реклами та роботи з ЦА. Але часом дані можуть бути передані третім особам, а як вони надійдуть з ними - невідомо.
  World Wide Web - це Основні поняття, опис системи
  Соціальні мережі зараз, мабуть, самий дієвий метод збору інформації для шахраїв. Вони можуть знати, де ви знаходитесь за даними геолокаціі, можуть знати, чим ви захоплюєтеся і куди йдете. Іноді користувач може стати жертвою хулігана, а іноді більш серйозних зловмисників.

  Популярі новини
  Загрузка...