Який SSD краще вибрати: огляд, опис, відгуки

277 0 Новини високих технологій

Вибір твердотільного накопичувача - справа серйозна. Незважаючи на солідний вік у світі технологій, він залишається недосяжним для деяких. Особливо якщо мова йде про домашніх комп'ютерах, які не вимагають високої продуктивності. Але питання про те, який SSD краще вибрати, все одно залишається актуальним, навіть незважаючи на вартість пристрою.

Для чого?

Отже, перш ніж кинутися в інтернет і думати, який SSD краще вибрати, потрібно в цілому розуміти, для чого він потрібен. Твердотільний накопичувач спочатку прийшов на заміну всім відомому жорсткого диска. Але стати заміною йому поки що не судилося. Звичайно, SSD в рази швидше, ніж HDD, він захищений від механічних пошкоджень, оскільки представлений флеш-пам'яттю. Але вартість його набагато більше. Наприклад, вартість жорсткого диска на 1-2 Тб дорівнює вартості твердотільного накопичувача на 240 Гб.


Комбінування

Який SSD краще вибрати? Звичайно ж, все дуже індивідуально. Вибір буде залежати від ваших цілей і системи в цілому. Оскільки вартість твердотільного накопичувача висока, багато зараз набувають його разом з HDD. Таким чином можна доповнити HDD на 1-2 Тб накопичувачем на 240 Гб. Для чого це робиться? Таким чином ви можете перенести на SSD операційну систему. Це допоможе комп'ютера завантажуватися в рази швидше. Також він може вплинути на відкриття багатьох стандартних програм.
Який SSD краще вибрати: огляд, опис, відгуки
Деякі користувачі вважають за краще встановлювати на SSD гри, щоб вони працювали з підвищеною продуктивністю. Купівля ж більш ємного твердотільного накопичувача обійдеться вам в кругленьку суму. Іноді вона може здатися зовсім невиправданою.


Як вибирати?

Який SSD краще вибрати, ви зрозумієте тоді, коли вивчіть параметри, на які слід звертати увагу при покупці. Для початку потрібно буде придивитися до форм-фактору. Це фізичний розмір пристрою. В цілому практично всі сучасні комп'ютери підтримують будь-який з них, але можуть бути проблеми з окремими форматами. Цей момент доведеться уточнити. Тип пам'яті не так часто потребує уваги. До того ж зараз виробники намагаються вибирати найбільш ефективний варіант. Тим не менш перед покупкою доведеться розібратися в MLC і TLC. Швидкість роботи не завжди вказана в специфікаціях до товару. Але її також краще пізнати перед купівлею тієї або іншої моделі. Тільки після того, як ви дізнаєтеся швидкість накопичувача, ви зрозумієте, який SSD-диск краще вибрати. Далі потрібно буде визначитися з об'ємом. Тут, знову-таки, варто нагадати, що вартість SSD дуже висока порівняно з ціною жорсткого диска. Тому доведеться жертвувати чим-то: чи то обсяг або швидкість роботи. На крайній випадок увагу можна приділити і виробнику. Звичайно, на ринку вже є ті, хто заявив себе як розробник якісного продукту. Але і вартість товару у них може бути вище. Тому краще вибирати щось середнє, а не гнатися за брендом.
Який SSD краще вибрати: огляд, опис, відгуки

Обсяг

Одним з основних критеріїв вибору є обсяг. У цьому випадку, будь SSD-диск краще вибрати, є індивідуальним рішенням. Якщо ви готові витратити 12-15 тисяч рублів, щоб придбати твердотільний накопичувач на 1-2 Тб, то вибір очевидний.
Якщо ви лише хочете доповнити основне сховище на жорсткому диску, то можна вибрати варіант від 60 Гб. Зазвичай покупці вибирають від 60 до 120 Гб того, щоб встановити операційну систему і підвищити продуктивність ПК. 240-500 Гб цілком вистачить для зберігання особистих даних. Твердотільні накопичувачі з великим об'ємом потрібні для повноцінної геймерської складання. При цьому геймеру все одно не обійтися без HDD.

Типи дисків

Під час вибору пристрою доведеться розбиратися і з тим, який тип SSD краще. Для чого? Тип пристрою впливає на продуктивність. Але є проблема: визначити, який же саме варіант накопичувача вам потрібен, зможете тільки ви. Тому простіше для початку розібратися, які бувають типи. Твердотільні накопичувачі можуть бути створені на базі:
 • TLC;
 • MLC;
 • SLC;
 • V.
 • Це найбільш поширені варіанти. TLC - найбільш бюджетний варіант. Він має трирівневу клітинку. Може працювати з 3-5 тисячами циклами записи. Показники його швидкості не надто високі, але все одно в рази вище, ніж у HDD. Для базової системи або самою простий ігровий відмінно підійде.
  Який SSD краще вибрати: огляд, опис, відгуки
  MLC - дорогий тип накопичувачів. Він має багаторівневу клітинку. Кількість циклів запису таке ж, як і у попереднього варіанту. Але такий накопичувач є більш надійним і доступним. Геймерам особливо слід звернути увагу на цей варіант. SLC - працює з однорівневою осередком. Є найбільш довговічним, стійким до різних температур. Показує високу продуктивність і дозволяє використовувати до 10 тисяч циклів перезапису. V - це власна розробка компанії Samsung. Вона особлива своєю величезною швидкістю роботи. Такі варіанти є основою для розробки більш ємких накопичувачів.

  Форм-фактор

  Який SSD краще вибрати для ноутбука? В цьому випадку доведеться вивчити параметр форм-фактора. Він відображає фізичні розміри і форми накопичувача. Найбільш популярними є:
 • SSD 25";
 • SSD M. 2;
 • SSD 18".
 • Останній варіант є менш поширеним, ідеально підійде в тому випадку, якщо ви не знаєте, який SSD краще вибрати для ноутбука. Самим універсальним форм-фактором вважається SSD 25". Він виглядає як невелика коробочка, чимось схожа з жорсткими дисками для лептопів. Незважаючи на те що такий твердотільний накопичувач дуже компактний, встановлювати його можна і в звичайний ПК. У корпусі завжди є спеціальний відсік для нього, а в комплекті є кріплення.
  Якщо такого відсіку немає, то доведеться обзавестися спеціальним фіксатором, який встановлюється в комірку для жорсткого диска. Підключається цей варіант форм-фактора за допомогою кабелю SATA 3. SSD M. 2 - це зовсім інший форм-фактор, несхожий на попередній. Він дуже схожий на модуль оперативної пам'яті. Тому не дивно, що такий накопичувач підключається до материнської плати. А ось у цьому і вся заковика: якщо на материнці немає відповідного роз'єму, встановити такий накопичувач не вийде. До речі, такий варіант ще більше підходить, якщо ви не знаєте, який SSD-диск для ноутбука краще вибрати. Завдяки її компактним розмірам пристрій можна встановити в ультрабук.
  Який SSD краще вибрати: огляд, опис, відгуки
  SSD 18" - це найбільш рідкісний форм-фактор. Його доведеться довго шукати, оскільки вони продаються в обмеженій кількості. Тим не менш він ідеально підходить для ноутбуків. Хоча і тут доведеться уточнити наявність відповідного роз'єму в специфікаціях до ПК.

  Швидкість

  Звичайно, при переході з HDD навіть самий повільний твердотільний накопичувач здасться вам флешем. Але для більш вимогливих користувачів важливим параметром є швидкість SSD. Який диск краще в цьому випадку? Як ви вже знаєте, швидкість багато в чому залежить від типу пам'яті. Але особливістю пристрою є те, що воно базується на NAND-флеш. Тому різниця між цим параметром різних моделей невелика. Принаймні, на даний момент. Отже, якщо ви збираєтеся придбати накопичувач для того, щоб просто завантажувати туди файли, то вам підійде найпростіший варіант. Його легко буде знайти, та й вартість його буде невисокою щодо інших. Якщо ви хочете ставити на SSD гри або високопродуктивні програми, то вам потрібна найбільш швидкісна модель. Не кожен виробник вказує параметр швидкості в характеристиках товару. Але ви можете придивитися до типу пам'яті. Якщо там TLC, значить, це найбільш бюджетний варіант. У випадку з V-типом ситуація зворотна.

  Технології

  Не менш важливим фактором при виборі для деяких може стати наявність різного роду технологій. Наприклад, функція TRIM. Вона підтримує продуктивність накопичувача і збільшує термін придатності.
  Також є технологія SMART. Вона може бути корисна тим, хто цінує самоконтроль, аналіз і звітність пристрою. Такий накопичувач може самостійно знаходити проблеми, працювати з помилками і виправляти їх. Технологія може попередити користувача, що жити накопичувачу залишилося недовго. Той, у свою чергу, може швидко зберегти свої дані, щоб не втратити їх.

  Інші фактори при виборі

  Багато хочуть дізнатися, SSD якої фірми краще вибрати. Звичайно, радити вибирати найбільш бюджетний варіант ніхто не буде. Все-таки кожному важливо отримати ідеальне співвідношення якості і ціни. Зараз можна зустріти багато виробників, які займаються випуском SSD. Який кращий з них, можна визначити лише за колишньої репутації. Саме тому популярним залишається Samsung, який, крім копіювання вже винайдених технологій, змогли розробити 3D-пам'ять NAND, яка зараз вважається надшвидкісний. Kingston, в принципі, є «акулами» бізнесу давно. Вони відомі своїми якісними продуктами, до яких немає жодних питань. Silicon Power також можуть похвалитися непоганими результатами роботи. Виробник також довіряє їм за їх якість і бюджетну вартість. На що ще можна звернути увагу? Коли користувач не знає, який краще вибрати SSD для ПК, він також може звернути увагу на матеріали корпусу. Особливість пристрою в тому, що на відміну від жорсткого диска, всередині нього немає рухомих елементів. Саме тому він практично не схильний до фізичних пошкоджень (звичайно, якщо за нього не бити молотком). Але якщо ви налаштовані на абсолютну якість, то вам треба знати, що накопичувачі можуть мати пластикову або металеву оболонку. Звичайно, останній варіант - найбільш надійний.

  Найпопулярніші моделі

  А тепер від теорії до практики. Звичайно, покупцеві складно обійтися без огляду і хоча б поверхневого погляду на найбільш популярні моделі SSD. Не можна випускати з уваги і відгуки користувачів, оскільки тільки вони часто дають реальну картину якості пристрою. У 2018 році з'явилося багато нових моделей. Тому поки що в 2019 році нічого не чути про новинки, доводиться задовольнятися торішніми варіантами. Серед них найбільш гідними стали:
 • Samsung 850 EVO;
 • Samsung 960 PRO;
 • SanDisk Extreme Pro 480 GB;
 • Kingston KC400 SSDNOW;
 • WD Blue SSD 1TB;
 • Kingston HyperX Savage 480 ГБ.
 • Серед цих моделей однозначно можна знайти найкращий варіант як для домашнього ПК, так і для робочого/ігрового.

  Samsung 850 EVO

  Незважаючи на свого іменитого виробника, цей варіант по праву можна вважати найкращим у співвідношенні ціна і якість. Якщо ви хочете придбати варіант на 500 Гб обійдеться вам в 10 тисяч рублів. Серед всіх модифікацій цієї моделі можна знайти відповідь на питання, який SSD краще вибрати для домашнього комп'ютера. Тут є версії і на 120 Гб, що є оптимальним варіантом для простих систем.
  Який SSD краще вибрати: огляд, опис, відгуки

  Відгуки про Samsung 850 EVO

  Користувачі залишають переважно позитивні відгуки. Пристрій виявився надійним і простим в підключенні. Незважаючи на те, що воно має тип пам'яті TLC, воно все одно дивує швидкістю роботи. Покупці хвалили і технології, за рахунок яких модель може обігнати своїх конкурентів.

  Samsung 960 PRO

  Це версія, на відміну від попередньої, отримала форм-фактор M. 2. Вона не так популярна, як універсальні моделі, оскільки не всі материнські плати мають необхідний слот. Тим не менш накопичувач зміг стати одним з найкращих за минулий рік.
  Який SSD краще вибрати: огляд, опис, відгуки

  Відгуки про Samsung 960 PRO

  Користувачам сподобався цей варіант, оскільки він виявився одним з найбільш продуктивних. Вони відзначили наявність технології від Samsung NAND, а також швидкісний тип пам'яті MLC. Негативно відгукувалися покупці тільки про вартість. За версію M. 2 на 500 Гб доведеться заплатити 22 тисячі рублів, а ось такий же обсяг але з форм-фактор 25" обійдеться в два рази дешевше.

  SanDisk Extreme Pro 480 GB

  Ця модель зарекомендувала себе як найнадійніша. Вона пропонує покупцю гарантію на 10 років і може похвалитися відмінною продуктивністю. Особливістю цієї моделі стало наявність комбінованого типу SLC/MLC.

  Відгуки про SanDisk Extreme Pro 480 GB

  Звичайно, версія 480 Гб не найпопулярніша. Тим не менш вона виявилася однією з найбільш затребуваних у цього виробника. Користувачі відзначали високу швидкість пристрою. При цьому за 480 Гб потрібно заплатити всього 13 тисяч рублів, що в порівнянні з більш дорогими моделями здається сущою дрібницею.
  Який SSD краще вибрати: огляд, опис, відгуки

  Kingston KC400 SSDNOW

  Виробник знає, який SSD-накопичувач краще підійде для їх користувачів. Тому йому вдалося створити універсальний варіант, який підійде для будь-якого типу пристроїв. Завдяки непоганий швидкості його можуть придбати як для ігрового ПК початкового рівня, так і для домашньої системи.

  Відгуки про Kingston KC400 SSDNOW

  Користувачі відзначили, що виробник подбав про те, щоб випустити накопичувачі об'ємом від 120 Гб до 1 Тб. Версію на 512 Гб можна придбати всього за 10 тисяч рублів. Покупці задоволені наявністю технології, яка збільшує термін служби пристрою. Контролер всередині допомагає позбавити користувача від помилок читання і запису.

  WD Blue SSD 1TB

  Це хороший швидкий накопичувач, який обійдеться вам в 22 тисячі рублів. Незважаючи на те, що працює він переважно на осередках TLC, завдяки наявності додаткових елементів SLC підтримує високу швидкість роботи.

  Відгуки про WD Blue SSD 1TB

  Зараз вже багато хто готові віддати 15-20 тисяч рублів за високошвидкісне сховище. Тому не всі були негативно налаштовані щодо високої вартості. До того ж за такі гроші вони отримували аж 1 Тб пам'яті. Деякі зазначили, що були приємно здивовані наявністю різних форм-факторів.
  Який SSD краще вибрати: огляд, опис, відгуки

  Kingston HyperX Savage 480GB

  Ще один продукт від Kingston, але вже серії HyperX. Ці пристрої апріорі розраховані на ігрові системи. Тому якщо ви не знаєте, який SSD краще для ноутбука геймера, то можете звернути увагу на цю модель. Все буде залежати від того, чи є в пристрої відповідний слот.

  Відгуки про Kingston HyperX Savage 480GB

  Користувачі відразу відзначили особливість цієї моделі - технологію Savage, про яку сказано в назві. Завдяки їй всередині працює чотирьохядерний процесор. Він розрахований на вісім каналів передачі даних.

  Версії для ноутбуків

  Окремо варто згадати про універсальних SSD для ноутбуків. Звичайно, всі вищезгадані моделі також можна було б встановити в лептоп, але вони популярнішими у користувачів ПК. Якщо всередині вашого ноута є роз'єм mSATA, слід звернути увагу на mS200 від компанії Kingston. Це чи не єдиний варіант, який підійде в подібній ситуації. Якщо вам доступний роз'єм M. 2 то можете подивитися в бік KC1000 і SSDNow M. 2 SATA G2 від того ж виробника. Перший варіант показує відмінну продуктивність, а другий пропонує спрощене підключення.
  Який SSD краще вибрати: огляд, опис, відгуки
  Досить бюджетною моделлю є Western Digital WD Green PC SSD. Версія на 120 Гб обійдеться всього в 1600 рублів. SSD M. 22280500GB від Samsung обійдеться вам в 6500 рублів, зате ви отримаєте досить містке сховище, якого вистачить для повсякденного користування. До речі, ця модель відмінно підходить і для роботи з жорстким диском. Тому можна взяти її менш об'ємну версію і підключити до системи з HDD.

  Висновки

  Отже, щоб придбати хороший SSD, багато знати не потрібно. Досить подивитися основні параметри пристрою і визначитися з його призначенням. Якщо ви хочете використовувати накопичувач для повсякденних офісних завдань, вам достатньо придбати найпростіший варіант на 120 Гб і підключити його в пару до HDD. Так ви зможете прискорити продуктивність системи і не втратити свої особисті файли. Якщо ви націлені на покупку більш серйозного моделі, яка може навіть стати заміною жорсткого диска, тоді головне - накопичити побільше грошей, щоб була можливість придбати об'ємний накопичувач. Якщо у вас немає можливості придбати ємний SSD, придивіться до комбінованих пристроїв. Деякі виробники випускають гібриди HDD/SSD. Такі варіанти можуть задовольнити користувача, який хоче побудувати середню по продуктивності систему.

  Популярі новини
  Загрузка...