Як перевірити швидкість читання жорсткого диска?

256 0 Новини високих технологій

Жорсткий диск є важливим компонентом комп'ютера, на який встановлюється операційна система (ОС). Якщо Windows встановлюється на повільний вінчестер, то вже неважливо, наскільки потужними будуть інші компоненти, такі як центральний процесор і оперативна пам'ять. ОС у такій конфігурації буде повільно завантажувати програми і зависати при одночасному виконанні декількох завдань. З цієї причини в наші дні дуже популярні жорсткі диски з високими експлуатаційними характеристиками. Самі вимогливі користувачі встановлюють ОС на твердотільні SSD. Існують різні програми для тестування параметрів жорстких дисків. Такі програми як PCMark і Passmark дозволяють перевірити всю систему. В той же час є утиліти, спеціально призначені для перевірки характеристик вінчестерів і SSD. Зокрема, такі програми дозволяють перевірити швидкість читання і запису жорсткого диска. Всі дані інструменти можна запускати на 32 - і 64-бітних системах Windows Vista, XP, 7 8.


HD Tach

Програма для тестування, випущена ще в 2004 році, але залишається актуальною і в наші дні. Є можливість вибору режиму тестування довгих блоків (32 Мб) або коротких блоків (8 Мб). Результати з'являються протягом декількох хвилин. У вікні програми відображається графік зі значеннями швидкості читання жорсткого диска в різних точках. Крім того, дається інформація про використання центрального процесора, середньому часі доступу та швидкості читання.

CrystalDiskMark

Як перевірити швидкість читання жорсткого диска?
Дуже популярний інструмент тестування пам'яті. Заслужив свій успіх завдяки універсальності. Він може застосовуватися для оцінки характеристик пристроїв різного типу: флеш-накопичувачів, карт пам'яті, оперативної пам'яті, твердотільних і жорстких дисків.


Дуже легка у використанні програма. У ній можна встановити розмір тестового файлу (в діапазоні 50 Мб-4 Гб) і кількість циклів. Більша кількість циклів призводить до більш точного результату, але час тестування при цьому збільшується.

ATTO Disk Benchmark

Дана програма часто використовується власниками сайтів, які займаються оглядами апаратних засобів. Рекомендується деякими виробниками (наприклад, Corsair) для тестування SSD. Всі тести є послідовними і проводяться для операцій читання/запису блоками розміром від 512 Бт до 8 Мб. Розмір тестового файлу складає від 64 КБ до 2 Гб.

AS SSD Benchmark

Як перевірити швидкість читання жорсткого диска?
Програма призначена в основному для тестування твердотільних дисків. Популярний інструмент, використовуваний онлайн-журналами комп'ютерного обладнання, такими як AnandTech. Слід враховувати, що програма використовує стиснені дані, у той час як SSD, як правило, стискає свої дані. Тому що відображаються у вікні програми значення будуть нижче реальних. Додаток визначає швидкість читання жорсткого диска (запису) в послідовному і випадковому режимі, і час доступу до випадкового ділянки диска. Запис невеликих файлів здійснюється блоками по 4 Кб. В меню налаштувань можна вибрати ще декілька додаткових корисних інструментів. Зокрема, можна провести тест копіювання, у ході якого виконати копіювання ISO-образів, ігор і програм.

HD Tune

Одна з найвідоміших утиліт для діагностики і тестування жорстких дисків. Безкоштовна версія програми 255 може здатися застарілою, вона не оновлювався з 2008 року, і має деякі недоліки, які позначаються при тестуванні останніх моделей вінчестерів. Проте з такими функціями, як контроль помилок і тестування, вона справляється відмінно. Після проведення тесту на графіку відображаються мінімальна, максимальна і середня швидкість читання, а також час доступу і швидкість кешування. Розмір блоку можна змінювати в межах від 512 байт до 8 Мб.

Anvil's Storage Utilities

Як перевірити швидкість читання жорсткого диска?
Програма для перевірки продуктивності і тестування вінчестерів і SSD. Є можливість виконання повного тесту читання і запису в послідовному і випадковому режимах. По завершенню перевірки відображаються наступні результати: час реакції, швидкість Мб, кількість операцій введення/виводу в секунду (IOPS). Значення повного циклу відображається в жовтому прямокутнику. Крім того, у програмі передбачена можливість проведення трьох додаткових тестів IOPS, є функція тестування зносостійкості і є можливість зміни ступеня стиску тестового файлу.

Disk Thruput Tester

Невеликий інструмент для перевірки швидкості запису і читання жорсткого диска послідовним і випадковим способом. Розмір тестового файлу може складати від 10 Мб до 100 Гб, розмір блоку – від 1 Кбайт до 8 Мб. Для тестування іншого жорсткого диска необхідно змінити шлях тестового файлу, вибравши опцію User defined path («Шлях, визначений користувачем») і відповідну літеру. Є можливість налаштування кешування файлів. Однак при використанні даної функції результати часто сильно спотворюються. Тому бажано утриматися від її застосування.

Roadkil's Disk Speed

Як перевірити швидкість читання жорсткого диска?
Roadkil являє собою набір простих і корисних утиліт, однією з яких є програма перевірки швидкості читання жорсткого диска Disk Speed. Після запуску треба вибрати логічний чи фізичний носій і натиснути кнопку Begin («Почати»). При цьому запустяться на виконання тільки тести з читання. Можна вибрати розмір блоку від 512 байт до 1 Мб для послідовних або випадкових операцій. У полі Results in Brie відображається середній час доступу, максимальна швидкість читання, швидкість кешування. Загальні результати можна порівняти в режимі онлайн на сайті Roadkil з аналогічними результатами для жорстких дисків таких же моделей.

HD Speed

HD Speed, як і Roadkil, є невеликий портативної програмою розміром близько 90 Кб, має багато параметрів конфігурації, придатних для різних пристроїв пам'яті. Будьте уважні, перед записом тестового файлу на будь-який пристрій, що дані будуть знищені. Функція тестування певного місця на диску є відмінною особливістю цієї програми. 0% відповідає більш швидкої зовнішньої частини вінчестера, 100% - більш повільною внутрішньої. Для запуску програми і побудови діаграми середньої швидкості необхідно вибрати диск, ввести час запуску і натиснути кнопку Start («Старт»). Розмір блоку змінюється в межах 1 Кб – 16 Мб. Для перегляду результатів створюється файл журналу.

DiskMark

Як перевірити швидкість читання жорсткого диска?
Даний інструмент призначений для відображення інформації про середньої, мінімальної, максимальної та останньої швидкості читання і запису. Щоб отримати коректні результати, необхідно правильно ввести дані. Як перевірити швидкість читання жорсткого диска за допомогою програми DiskMark? Можна залишити пропоновані за замовчуванням значення розміру блоків 64 КБ, тестового файлу – 8 Мб, кількість застосувань тестового файлу – 320 разів. При бажанні значення за замовчуванням можна змінити. Наприклад, розмір блоків можна встановити 1 Мб або 4 Кб в поле Set Size («Встановити розмір блоку»). Потім у полі Rounds («Цикл») необхідно ввести кількість блоків для створення тестового файлу, після цього – ввести кількість разів, що цей файл буде записаний і перелічений в поле Iterations («Ітерації»). При неправильних налаштуваннях буде виконаний дуже короткий тест, точність якого буде не дуже високою. Недосвідчених користувачів може збентежити велика кількість різних цифр, надрукованих програмами. І вони не будуть знати, на що слід звернути увагу. Нижче наведено основні значення, які їх повинні цікавити. Послідовна (лінійна) швидкість – це швидкість, з якої диск може безперервно зчитувати або записувати дані у вигляді великих файлів. Тести послідовної швидкості показують максимально можливі значення зчитування і запису, які тільки можна досягти. 4К – результати програм в цьому полі показують, як швидко диск отримує доступ до невеликих файлів. Особливо важливі ці результати для завантажувальних дисків Windows. Випадкові швидкості 4К зчитування і запису показують, як швидко здійснюється доступ до файлів, коли вони розкидані по розділу диска, як в системі Windows. Більш високі значення випадкової швидкості читання жорстких дисків означають більш кращу і гладку роботу Windows в багатозадачному режимі. Наприклад, при купівлі твердотільного диска для установки на нього операційної системи в першу чергу слід перевірити значення випадкових швидкостей зчитування/запису, і тільки потім – послідовних.

Популярі новини
Загрузка...