Варто використовувати Fdisk в Windows 7?

66 0 Новини високих технологій

Fdisk - утиліта, що працює в режимі командного рядка, яка дозволяє проводити різні операції з встановленими в системі жорсткими дисками. Форматування, розбивка на розділи, зміна мітки томи та інші процедури виконуються саме за допомогою цієї програми.

Актуальність в даний час

До Windows 98 (включно) він використовувався в якості стандартного засобу управління жорсткими дисками комп'ютера. Більш пізні версії операційної системи (Win 2000 XP, Windows 7) Fdisk у своєму складі вже не мали, оскільки з приходом файлової системи NTFS і, відповідно, новими протоколами роботи з нею необхідність використання Fdisk відпала. І утиліта, до цього прекрасно справляється з файловими системами FAT, була остаточно замінена на Diskpart, вміє працювати як з FAT, так і з NTFS.


Використання в сучасних версіях Windows

При спробі запуску Fdisk в Windows 7 з командного рядка єдиним результатом буде текстове повідомлення операційної системи про те, що такої команди в її структурі не існує. Тому користуватися доведеться саме утилітою Diskpart або "Управлінням дисками, тепер виконують ці функції. Крім того, чимала частина встановлених в даний час операційних систем мають 64-бітну розрядність, яку стара утиліта не підтримувала. Тому спроби запустити Fdisk в Windows 7 як правило, повністю позбавлені сенсу.
Варто використовувати Fdisk в Windows 7?

Робота з Diskpart

Diskpart можна без перебільшення назвати повноцінним програмним комплексом, що дозволяє працювати з усіма можливостями жорстких дисків. Запуск здійснюється введенням в командному рядку команди diskpart, після чого користувач потрапляє в середовище управління. При введенні /? в консольному вікні відобразяться всі доступні команди, але базовими, визначальними роботу з дисками, є:


 • list disk - дозволяє відобразити всі встановлені в системі носії;
 • select disk - дозволяє вибрати диск для роботи з ним (не зачіпаючи при цьому інші носії);
 • list volume - відображає кожен використовується в операційній системі (в тому числі і логічні розділи дисків);
 • list partition - виводить список встановлених на вибраному диску розділів.
 • Варто використовувати Fdisk в Windows 7?

  "Управління дисками"

  Це найбільш прийнятний для більшості користувачів елемент керування встановленими в системі накопичувачами. Розташований він в "Панелі управління" у розділі "Адміністрування", дозволяє виробляти більшу частину дій утиліти Diskpart, володіючи при цьому зручним графічним інтерфейсом.
  Варто використовувати Fdisk в Windows 7?
  Всі операції проводяться за допомогою миші, клавіатура знадобиться тільки для встановлення мітки томи або введення цифрових значень розміру при використанні функції стиснення тома.

  Популярі новини
  Загрузка...