Управління дисками: видалити розділ. Кілька основних способів

988 0 Новини високих технологій

Досить часто можна зустріти ситуацію, коли з якихось причин користувачам Windows-систем доводиться вирішувати проблему того, як видалити розділ. Управління дисками (вбудований інструмент системи) дозволяє зробити це без особливих проблем. Можна використовувати і спеціалізовані програми. Але в будь-якому випадку до цього питання потрібно підходити дуже серйозно, попередньо зваживши всі за і проти. В основному такі дії застосовуються для об'єднання розділів, коли потрібно усунути деякі збої в системі, для підготовки до повторного її установці або для перетворення розділів GPT.


Як видалити розділ (управління дисками)?

У Windows-системах є вбудований засіб для роботи з будь-якими типами розділів. Це утиліта під назвою «Керування дисками». Видалити розділ або зробити якісь інші маніпуляції з її допомогою досить просто. Доступ до цього інструменту можна отримати кількома способами: через ПКМ на значку комп'ютера, через «Панель управління» (управління дисками викликається через адміністрування) або через меню «Виконати» шляхом введення команди diskmgmt.msc.
Управління дисками: видалити розділ. Кілька основних способів
Тут досить вибрати потрібний розділ і через меню ПКМ використовувати рядок видалення тома. Система видасть попередження з приводу того, що дані, які містяться в цьому розділі, будуть знищені. Якщо ви згодні, підтверджуєте дію, після чого з'явиться так звана нерозмічена область, в якій можна створити нове розбиття або провести розширення іншого розділу за її рахунок. Але це вже інша тема.


Управління дисками в Windows 10 через командну консоль

Одним з універсальних засобів для подібних операцій можна назвати командний рядок, в якій використовується інструмент DiskPart (засіб управління розбиттям дисків на розділи). Дії тут досить прості, але особливо уважним слід бути при виборі потрібних розділів. Отже, управління дисками в Windows 10 або в будь-якій іншій версії системи через командну консоль починається з її виклику з правами адміністратора (cmd) і введення первинної команди diskpart з натисканням клавіші введення після неї.
Управління дисками: видалити розділ. Кілька основних способів
Після виконання цього рядка list volume дає можливість переглянути всі диски і розділи, які є в системі. Тільки помічені вони будуть не літерами, а номерами (потрібний розділ можна визначити хоча б за його розміру). Далі вибираємо підлягає видаленню розділ з використанням рядка list volume N, де N – номер потрібного розділу. Нарешті, вводимо команду delete volume, після чого, власне, і слід видалення. Якщо вибраний тому з якихось причин не видаляється, можна прописати розширений варіант команди видалення – delete volume override. Після завершення всіх процедур здійснюється вихід рядком exit, після чого консоль можна закрити і зробити перезавантаження системи.

Кращі програми для роботи з дисками і розділами

Якщо користувач з якихось причин не хоче або не може використовувати вбудований в систему інструментарій, як засіб видалення підійде будь-яка програма управління дисками, використовувана для створення логічних розділів.
Серед найпростіших і найбільш популярних утиліт можна виділити наступні:
 • AOMEI Partition Assistant Standard;
 • MiniTool Partition Wizard;
 • Acronis Disk Director;
 • EaseUS Partition Master;
 • GParted;
 • Active@ Partition Manager і ін
 • Приклад використання програми від AOMEI

  Розглянемо в якості прикладу першу утиліту, представлену в списку (хоча практично всі вони працюють за одними принципами і особливо незрозумілими інтерфейсами не відрізняються).
  Управління дисками: видалити розділ. Кілька основних способів
  Тут потрібно просто виділити потрібний розділ користувача, а потім в меню зліва внизу вибрати рядок видалення. Начебто все просто. Але перевага цієї програми полягає в тому, що воно відразу ж запропонує два варіанти видалення: швидке і повне. У першому випадку буде проведено видалення таким чином, що після цього при наявності відповідних програм для відновлення інформації до раніше зберігаються в розділі файлів і папок зможе отримати доступ будь-хто. У другому випадку, як стверджується, інформація буде стерта повністю, і відновити її навіть при залученні самого просунутого софта буде неможливо (сектори, в яких інформація зберігалася раніше, будуть мати нульові значення). Втім, у багатьох неможливість відновлення даних в цьому випадку викликає законні сумніви.
  Управління дисками: видалити розділ. Кілька основних способів
  Далі вибираємо бажаний метод і натискаємо кнопку «ОК», після чого буде створена відкладена завдання. В панелі зверху тиснемо кнопку «Застосувати», а потім після перевірки правильності даних у вікні підтвердження натисніть кнопку «Перейти». Після цього вибраний розділ буде видалено (розрахунковий час виконання операції відображається внизу вікна).

  На закінчення

  Ось і все, що стосується сторонніх програм, командного рядка і інструменту Windows «Керування дисками». Видалити розділ у всіх трьох випадках досить просто. Головне ж питання полягає тільки в доцільності проведення таких дій, адже для встановлення системи доведеться створювати завантажувальний розділ, проводити його розмітку шляхом форматування і т. д. Так і про збереження інформації слід подумати заздалегідь, скопіювавши її в інше місце або створивши резервну копію.

  Популярі новини
  Загрузка...