Як працює браузер: види, будова та принцип роботи

190 0 Новини високих технологій

Принцип роботи браузера "Тор" або ж будь-якої іншої програми, що надає користувачу доступ до інтернету, досить складний і цікавий. У даній статті буде зроблена спроба описати цей алгоритм як можна коротше, але, тим не менш, максимально детально та інформативно. Також тут буде розглянуто кілька причин досить актуальних проблем, які виникають при роботі програм для доступу в інтернет.

Як будується сторінка?

Як працює браузер: види, будова та принцип роботи
Вивчення основ роботи браузера варто почати з так званого "складу" сторінки, яку спостерігає користувач. У даному випадку мається на увазі набір інструментів, які виконують такі функції:
 • створення важливих блоків з кодом;
 • прописувати на сторінці інтерактивні елементи;
 • надає створюваному браузеру зовнішній вигляд;
 • дозволяє реалізовувати такі важливі компоненти як поля для коментарів;
 • відображає анімаційні матеріали.
 • Розглянемо докладніше кожен з інструментів, які допоможуть зрозуміти, як працює браузер:


 • Мова програмування Java. Саме він відповідає за створення на майбутніх сторінках універсальних блоків коду. Вони не залежать від типу операційної системи, що дозволяє реалізовувати в майбутньому браузері програми, сумісні з будь-якими пристроями, що мають вихід в інтернет і підтримує роботу з програмами даного типу.
 • Як працює браузер: види, будова та принцип роботи
 • Одна з різновидів мови програмування Java -javascript. Ще один важливий компонент у вивченні питання про те, як працює браузер. Даний інструмент дозволяє створювати на сторінці інтерактивні елементи.
 • В якості прикладу можна навести такі опції як:
 • динамічне відкривається в список меню;
 • різні екранні форми;
 • Як працює браузер: види, будова та принцип роботи
  CSS або каскадні таблиці стилів. Вони застосовуються для оформлення реалізації майбутньої сторінки: шрифт і розмір тексту, різні кольори і так далі.


  Код PHP найбільш часто використовується при розробці сучасних сайтів. Найбільш популярний і актуальний тоді, коли необхідно створити форм або ж блок коментарів. Flash - один з основних елементів, що дозволяють зрозуміти принцип роботи інтернет-браузера. Він відповідає за відображення на сторінці анімовані матеріали. Один з найяскравіших прикладів використання даного інструменту - рекламні банери або ж банальне відображення відео на сайті YouTube. Варто також відзначити, що Flash відіграє чималу роль у становленні онлайн ігор, розташованих на сторінках інтернет браузера. Наступний важливий етап розуміння і перевірки роботи інтернет браузера - завантаження сторінок. Розглянемо докладно його шість основних етапів.

  Етап 1

  Він починається на етапі, коли користувач взаємодіє з рядком пошуку. Як тільки починають задаватися букви і надалі слова, спрацьовує алгоритм підказок, що пропонує користувачеві занесені раніше, найбільш актуальні або ж вже використовуються самим користувачем варіанти текстового запиту. Він також може видавати підказки не тільки у формі ключових слів, але також знайомих або найбільш відомих віртуальних адрес. Перейдемо до наступного кроку того, як працює браузер.

  Етап 2

  На даному рівні відбувається перевірка на наявність запитуваної адреси в кеші браузера, який зберігається на локальному диску використовується персонального комп'ютера або ж будь-якого іншого пристрою. Ця функція безпосередньо пов'язана з вказаними раніше дією браузера, так як кеш досить часто використовується ним для збереження і подальшого вилучення і приведення адрес сторінок, які відвідувалися користувачем досить часто. При запуску збереженого раніше адреси також відбувається коригування даних, відповідно до оновленнями сторінки.

  Етап 3

  Наступний крок у вивченні того, як працює браузер. За допомогою розташованого на жорсткому диску персонального комп'ютера файлу Hosts, відбувається перевірка наявності сторінки, яка запитується користувачем. За задумом, у Hosts відбувається збереження ip-адрес, в яких знаходяться адреси сайтів.

  Етап 4

  Наступний крок виконується в тому випадку, якщо шукана сторінка не була виявлена у зазначеному раніше файлі. У такій ситуації браузером буде проводиться пошук ip-адреси необхідної сторінки. Виконується це через систему доменних імен (частіше відома як DNS). Вони зберігають всю інформацію по сайтах у мережі, які є доступними для користувача.

  Етап 5

  Наступна важлива інформація в інструкції про те, як працює браузер. Тепер, через ланцюжок серверів, браузером буде встановлюватися зв'язок зі сторінкою, яку шукає користувач. Як правило, такий підхід дозволяє знизити рівень навантаження на потрібний сайт. Це досить актуально для ресурсів володіють високою популярністю, відвідуваністю.

  Етап 6

  Самий останній крок, який виконує браузер. Раніше ми вже розбирали, з чого складається сторінка, яку користувач бачить в інтернеті. Так от, на даному етапі відбувається збір всіх частин коду, які являють собою підсумковий результат, який відкривається для користувача у вікні браузера. Отже, ви розібралися з тим, з чого складається сторінка і як відбувається її пошук і відкриття. Далі, щоб зрозуміти як працює браузер, необхідно розібратися з питанням формування швидкості запуску стартової сторінки і подальшого процесу пошуку.

  Від чого залежить швидкість кожного окремого інтернет-браузера?

  Як працює браузер: види, будова та принцип роботи
  Далі будуть розглянуті кілька важливих компонентів, які впливають на швидкість, з якою буде запускатися стартова сторінка браузера, а також буде проводитися пошук сторінок. Нижче наведено їх перелік:
 • Движок браузера. Якусь подобу процесора в будь-якому електронному пристрої. Він відповідає за формування структури сторінки, у відповідності з HTML-кодом, за відображення вмісту за допомогою каскадних таблиць стилів і виконує код, записаний у вбудованих скриптах. Найбільш швидким движком сьогодні є той, що використовується в браузері Chrome, однак його вміст є комерційною таємницею компанії виробника.
 • Як працює браузер: види, будова та принцип роботи
 • Різні додаткові функції, які дозволяють користувачеві швидше переміщатися між сторінками. Приміром алгоритм попереднього завантаження. Він полягає в кешировании посилань, які дозволяють перейти з поточної сторінки на будь-яку іншу. Таким чином при переході по посиланню новий сайт завантажиться дещо швидше. Точно так само цей алгоритм працює зі сторінками, на яких розміщується різний мультимедійний контент.
 • Процедура кешування також впливає на швидкість завантаження сторінок в інтернет-браузері. Проблема полягає в тому, що за збереження на жорсткому диску великої кількості результатів, відбувається засмічення вільного місця на жорсткому диску комп'ютера. Це ж, у свою чергу, веде до загального зниження продуктивності операційної системи комп'ютера.
 • Процедура стиснення. Вона виконується для зниження трафіку, що передається по мережі, при цьому не втрачаючи продуктивності використовуваного пристрою.
 • Як пояснити різницю швидкості завантаження сторінок в одному і тому ж браузері?

  Пояснення цього явища досить просте і цілком короткий. Найчастіше помітити різницю у швидкості завантаження вкладок можна тоді, коли ви відкриваєте ресурс з динамічно генерирующимися сторінками. Як приклад можна згадати інтернет-магазини. Для того, щоб запропонувати товар підходящий саме вам йому необхідно зберігати ваші уподобання після кожного відвідування і відправляти велику кількість запитів до бази даних. Як результат, загальна швидкість завантаження даної сторінки помітно знижується, порівняно з іншими вкладками.

  Поширені проблеми роботи браузерів

  Як працює браузер: види, будова та принцип роботи
  Далі розглянемо кілька досить поширених випадків несправностей у програм для доступу в інтернет, а також найбільш популярні способи їх виправлення:
 • Відсутній доступ до деяких сторінок або ж браузеру повністю. Найчастіше таку несправність допомагає або відключення антивіруса, або додавання програми в переліку винятків, або ж повне видалення та перевстановлення браузера.
 • Зникнення кнопок відкриття нової вкладки або ж повне усунення всіх клавіш. У даній ситуації варто перевірити масштаб сторінок. Можливо він був змінений. Поправити ситуацію можна поєднанням Ctrl+0.
 • 504 Gateway Timeout. Також може зустрічатися у формі повідомлення про те що сервер перестав відповідати. В даному випадку необхідно виконати перевірку роботи браузера і переконатися в наявності з'єднання комп'ютера з інтернетом або ж спробувати потрапити на сайт з використанням програми-анонімайзера.
 • Як працює браузер: види, будова та принцип роботи
  Тривала завантаження будь-якої сторінки або ж занадто довгий запуск браузера. У першому випадку варто перевірити з'єднання з інтернетом. Можливо у вас не вистачає швидкості для нормальної роботи додатків. У другому варіанті необхідно перевірити стан жорсткого диска комп'ютера, або ж виконати очищення кеша.

  Популярі новини
  Загрузка...