Як задається SQL-сортування?

159 0 Новини високих технологій

При роботі з базами даних часто виникає необхідність вивести результат запиту в певному порядку, наприклад, за алфавітом. Для цього в СУБД існує спеціальна функція SQL - сортування. При цьому програміст може вибрати, по яких полях і в якому порядку вона буде відбуватися, щоб домогтися бажаного результату, не застосовуючи серйозних навичок програмування.

Що таке сортування бази даних?

Робота з базами даних постійно пов'язана з великим обсягом інформації, яку необхідно визначати порядок. В даний час існує цілий ряд СУБД, що має широкий спектр функцій, найпопулярнішими з яких є Oracle і MS SQL. Сортування інформації, як одна з головних процедур у роботі з БД, забезпечується спеціальною вбудованою функцією кожної з них.


Як задається SQL-сортування?
Ранжування даних дозволяє спростити процес пошуку, а також в деяких випадках допомагає вирішити деякі завдання або оптимізувати роботу програми. SQL-сортування проводиться за окремо обраному полю, а при необхідності, у разі наявності однакових значень в елементах цього поля, можна вказати додаткові параметри, що визначають розташування рядків.

Команда сортування

SQL-сортування в базі даних забезпечується шляхом використання функції ORDER BY. Так, при виведенні інформації з бази даних, після вказівки стовпців і таблиць з яких буде вироблено зчитування, у запиті необхідно вказати команду сортування, після чого визначити поле або поля, по яким буде здійснюватися сортування.


Наприклад, якщо з таблиці People необхідно отримати дані з полів Name і Age, при цьому вивівши результат в алфавітному порядку за стовпцем Name, то це допоможе зробити наступний запит: SELECT Name, Age FROM People ORDER BY Name.

Як задати порядок сортування?

Сучасні умови ставлять перед програмістами різні завдання, і часом необхідно визначити, в якому порядку буде виведений результат - за убуванням або зростанням, за алфавітом або в зворотному порядку? І для цього на мові SQL порядок сортування визначається додаванням ключового слова в запит. Після вибору полів і таблиць, з яких буде отримана бажана інформація, необхідно додати ORDER BY, після чого вказати ім'я стовпця, по якому необхідно зробити сортування.
Як задається SQL-сортування?
Для отримання зворотного порядку необхідно після імені вказати параметр DESC. У разі якщо впорядкувати елементи необхідно з двох і більше критеріями, то стовпці вказуються через кому, а пріоритет при ранжуванні буде відданий тому полю, яке йде в списку першим. Варто відзначити, що вибудовування елементів у зворотному порядку параметр DESC передбачає лише по одному полю, після назви якого вказано ключове слово, тому при необхідності його треба вказати у всіх виділених стовпцях.

Альтернативні методи сортування

Як задається SQL-сортування?
У разі відсутності можливості використання вбудованої функції SQL-сортування, можна написати один з відомих алгоритмів. При необхідності досягнення найшвидшого упорядкування елементів, варто застосувати метод "Швидкого сортування", заснований на половинному розбиванні масиву елементів. Великою популярністю також володіють способи ранжування "бульбашкою", в якому два сусідніх елементи міняються місцями у разі невірного розташування, "пірамідальна сортування", яка відряджає найбільший елемент в кінець списку, а також "сортування вставками", що визначає місце кожного елемента по черзі. Власноручне написання алгоритму не дозволить істотно збільшити швидкість сортування, однак, сприятиме розвитку навичок програмування, а також дозволить модифікувати процес, підстроївши схему ранжирування під певну базу даних для підвищення ефективності роботи програми.