5 причин замислитися, чи можна тримати ноутбук на колінах

660 0 Новини високих технологій

Багато років, з тих пір, як з'явилися комп'ютери, ПК доводилося ставити на тверду поверхню на зразок стола через громіздкість. Зараз розмір значно зменшився, і майже всі пристрої здатні обходитися якийсь час без харчування. Так як вони стали набагато мобільніші, виникає питання: а чи можна тримати ноутбук на колінах? Проблема в тому, що електронне пристрій в такій близькості від живота передає всі хвилі і випромінювання прямо на органи людини. Дослідники визначили, на що це впливає.

1. Вплив випромінювань на репродуктивні органи

Може здатися, що лептоп абсолютно нешкідливий. Тоді можна тримати ноутбук на колінах? Основний шкода заподіюється прийманням сигналів бездротового Інтернету і випромінюванням електромагнітних хвиль. Його близькість до репродуктивних органів впливає на кількість сперматозоїдів у чоловіка і фертильність у жінок.


Вчені виявили, що, перебуваючи на колінах у чоловіка, ноутбук пошкоджує ДНК сперматозоїдів. Було припущено, що бездротовий зв'язок з Інтернетом в безпосередній близькості до яєчок може призвести до зниження чоловічої фертильності. Перевірка ноутбука на гауссметре показує, що рівень багатьох з них вище 200 миллигаусс, а безпечні діапазони не повинні перевищувати 03-1. У звіті з безпеки про електромагнітних перешкодах ще в 1996 році говорилося, що ноутбук повинен бути розташований на відстані не менше 20 см від корпусу. Так що потрібно тричі подумати, перш ніж вирішити, чи можна чоловікам тримати ноутбук на колінах.
5 причин замислитися, чи можна тримати ноутбук на колінах

2. Вплив ноутбука на шкіру

Крім впливу на внутрішні органи, піддається значному шкоді та шкіра людини. Був помічений ряд можливих порушень:
 • Дослідники виявили, що гарячий лептоп може пошкодити шкіру на колінах і навіть посприяти розвитку раку шкіри.
 • Попереднє твердження було підтримано дерматологом Ентоні Дж. Манчіні. Він вважає, що така дія збільшує вірогідність плоскоклітинного раку шкіри. Такий вид набагато серйозніше, ніж більш поширена форма.
 • Тримаючи ноутбук на колінах в безпосередній близькості від репродуктивних органів, можна спровокувати рак яєчок і яєчників. Це змушує замислитися, чи можна тримати ноутбук на колінах, і на животі особливо.
 • Проведення великої кількості часу за ноутбуком, лежачим на ногах, може розвинути «синдром підсмаженої шкіри». Приміщення електронних пристроїв на зразок комп'ютерів поруч з тілом на тривалий час може викликати незвичайні на вигляд цяточки на шкірі або висип. Подібний ефект, викликаний тривалою дією тепла, спостерігається у склодувів і пекарів і схожий на сонячні опіки. Дефект зникає через якийсь час після припинення частого контакту ноутбука з пошкодженим ділянкою. Незважаючи на відносну нешкідливість синдрому, може залишитися стійке забарвлення шкіри.
 • 5 причин замислитися, чи можна тримати ноутбук на колінах

  3. Шкоду для опорно-рухової системи

  Недавнє дослідження показало, що схиляння над лептопом, що лежить на колінах, часто викликає біль в шиї та спині. Є просте рішення, яким так не хочеться користуватися: тримати ноутбук на постійному робочому місці. Було встановлено, що стіл вирішує більшість проблем з поставою при роботі за комп'ютером.


  4. Вплив на сон

  Знайома ситуація: перед відходом до сну береться в ліжко на коліна ноутбук. Так як тепер пристрій знаходиться на рівні очей, штучний екранний світ пригнічує виділення меланіну, який відповідає за здоровий сон. Якщо протягом декількох днів спостерігається безсоння, можливо, настав час переглянути ставлення до ноутбука. Заміна електронного пристрою на звичайну друковану книгу допоможе набагато швидше відійти до сну. Якщо без ноутбука в темний час ніяк не обійтися, краще встановити в браузері розширення, яке буде регулювати рівень яскравості екрану в залежності від часу доби.

  5. Ноутбук і вагітність

  Тривале використання ноутбука впливає на жіночу фертильність і репродуктивні здібності. Це може затримати утворення яйцеклітин і ускладнити зачаття. Якщо випромінювання не завадили зачаття, але батьки не задумалися, чи можна вагітним тримати ноутбук на колінах, і продовжують в тому ж дусі, у плода можуть виникнути проблеми зі здоров'ям. Більш того, збільшується ймовірність викидня. Після народження у дітей є ймовірність вроджених захворювань і проблем з розвитком.
  Видання «Навколишнє середовище і гігієна праці» виявило, що мати і плід піддаються більшому впливу електромагнітних завад від ноутбуків, ніж при безпосередній близькості від високовольтних ліній електропередач або кіноекранів. Мами, які тримають електронний пристрій так близько до тіла, серйозно ризикують порушити здоров'я немовляти.
  5 причин замислитися, чи можна тримати ноутбук на колінах

  Обмеження шкідливого впливу випромінювання

  Найдієвішим способом захисту було б обмеження використання ноутбука, але це навряд чи вийде, тому варто дотримуватися наступних рекомендацій:
 • Не тримати ноутбук на колінах або животі.
 • По можливості обмежити використання Wi-Fi мереж.
 • Підключення до Інтернету через кабель.
 • Використовувати захисний екран для ноутбука.
 • 5 причин замислитися, чи можна тримати ноутбук на колінах
  Навіть якщо не виходить дотримуватися всіх порад, краще навіть не думати про те, чи можна тримати ноутбук на колінах, так як навіть невеликий комфорт не коштує таких проблем зі здоров'ям.

  Популярі новини
  Загрузка...