Режим моста в роутері: що це? Налаштування роутера в режимі моста

220 0 Новини високих технологій

Багато рядові користувачі не знають, що самі звичайні роутери, що застосовуються для організації бездротових мереж Wi-Fi-доступу до інтернету, крім свого основного призначення, здатні виконувати ще масу цікавих дій. Дуже часто можна почути про використання в роутері режиму мосту. Що це за режим, для чого він потрібен, як налаштувати підключення, спробуємо розібратися. Відразу ж варто сказати, що багатьом користувачам наведений нижче матеріал може виявитися дуже корисним. Втім, на додаток до основної теми будуть наведено практичні поради по налаштуванню необхідних опцій.

Режим моста в роутері: що це таке в загальному розумінні?

Отже, перш ніж займатися виконанням яких би то ні було налаштувань, зупинимося на розумінні принципу роботи маршрутизатора в такому режимі. Назва говорить сама за себе.


Режим моста в роутері: що це? Налаштування роутера в режимі моста
Даний режим призначений для підключення до роутера іншим пристроям або створення підключень через його власний інтерфейс, тобто мова йде про те, що роутер буде виконувати функцію сполучної ланки. Сам термін, часто позначається як Bridge, відноситься до технології WDS, або Wireless Distribution Software. Але між якими пристроями можна здійснити зв'язок?

Область використання підключень на основі режимів Bridge або WDS

Сфера використання такого режиму достатньо обширна, але можна виділити, принаймні, два основних напрямки, де і застосовується режим моста в роутері. Що це за напрямку? По-перше, дуже часто використовується підключення одного маршрутизатора до іншого з метою посилення сигналу або підключення більшої кількості пристроїв понад ліміт основного пристрою. У цьому випадку другий роутер працює, грубо кажучи, як самий звичайний репітер або точка доступу.


Друге напрямок – використання роутера в якості сполучного ланки при підключенні через нього обладнання, у якого немає вбудованих бездротових модулів. Як вже, напевно, зрозуміло, в цьому випадку маршрутизатор виконує роль звичайного модуля Wi-Fi.
Режим моста в роутері: що це? Налаштування роутера в режимі моста
Наприклад, використання такого підключення виглядає дуже зручно, якщо ваша телевізійна панель не обладнана бездротовим мережним адаптером. Також в приклад можна навести ще одну поширену ситуацію. Скажімо, на ноутбуці бездротовий модуль є, на стаціонарному комп'ютерному терміналі він відсутній. Створивши зв'язок «комп'ютер-комп'ютер» через роутер, можна об'єднати два незалежних один від одного терміналу в єдине ціле на основі мережевого підключення або за рахунок встановлення загального доступу. Крім того, в плані з'єднання двох маршрутизаторів між собою можна застосовувати і проводове, і бездротове підключення. Другий варіант виглядає більш кращим.

Відмінність роботи роутера в режимі моста від репітера

У багатьох користувачів часто виникають сумніви з приводу того, що при такій організації підключення друге пристрій буде функціонувати саме як репітер (повторювач сигналу), а не як повноцінний роутер.
Режим моста в роутері: що це? Налаштування роутера в режимі моста
Таке оману розвіюється зовсім просто. Справа в тому, що підключений другий маршрутизатор дозволяє створити незалежну від першого бездротову мережу з власною назвою та паролем доступу, а репітер на таке не здатний. Відповідно, з'являється і вибір з використання або одного, або іншого з'єднання.
Але ось основний недолік, незважаючи на деякі переваги, полягає в тому, що при зникненні зв'язку на першому девайсі другий теж працювати не буде (не забуваємо, що перший пристрій є роздає основний сигнал, а створювана друга мережа є як би підмережею, хоча і в деякому сенсі самостійної).

Налаштування роутера в режимі моста на прикладі маршрутизатор TP-Link: основний пристрій

З основними термінами трохи розібралися. Перейдемо до основних налаштувань. Припустимо, що для створення підключення в режимі моста, ви використовуєте два однакових вайфай-роутера або схожі між собою пристрої одного виробника. Для прикладу беремо недорогі маршрутизатор TP-Link. Спочатку входите в веб-інтерфейс, прописавши в адресному рядку будь-якого встановленого у вас на комп'ютері браузера адресу 1921680.1 (у інших моделей останні дві цифри адреси можуть змінюватися комбінацію 1.1). В якості логіна і пароля в обох полях вводите admin. Тепер найголовніше. Припускаємо, що мова йде про бездротовому об'єднання.
Режим моста в роутері: що це? Налаштування роутера в режимі моста
На першому девайсі потрібно відразу ж встановити окремий канал, вибравши його зі списку в діапазоні від 1 до 13 потім поставити галочку на пункті включення WDS і зберегти налаштування.

Параметри другого маршрутизатора

Тепер припустимо, що на другому девайсі ви встановили такі ж параметри. Але що це? Режим моста в роутері не працює! Чому? Та тільки тому, що для підключеного пристрою слід виставляти статичний IP-адресу, оскільки при двох однакових значення і для першого, і для другого роутера виникає конфлікт адрес.
Режим моста в роутері: що це? Налаштування роутера в режимі моста
Оскільки першого пристрою призначений адресу, що закінчується на 0.1 надайте другого параметр 0.2 а значення основного шлюзу не міняйте. Важливо! Змінювати потрібно тільки останню цифру, оскільки обидва пристрої повинні знаходитися в одній мережі.
Режим моста в роутері: що це? Налаштування роутера в режимі моста
Далі даєте назву нового підключення, встановлюєте такий же канал, як і на першому пристрої, включаєте задіяння WDS і натискаєте кнопку пошук доступних мереж. Коли основна мережа буде визначена, натискаєте кнопку підключення, вибираєте тип безпеки, вводите вказаний для основної мережі пароль доступу, зберігаєте налаштування і повністю перезавантажуємо маршрутизатор. Після рестарту дивіться на пункт стану WDS. Він повинен мати статус підключеного (Run).

Додаткові дії

У разі використання більш просунутих пристроїв на зразок маршрутизаторів ASUS можна скористатися спеціальними додатковими режимами. Як підключити кабель до роутера від пристрою з відсутнім бездротовим модулем, не розглядаємо, оскільки для цього використовується стандартний порт LAN. Більш цікавим в цьому випадку виглядає включення режиму мережевого адаптера, який можна знайти прямо в параметрах веб-інтерфейсу маршрутизатора. Його-то і потрібно вибрати. Втім, якщо мова йде про налаштування роутера в якості репітера, задіяти відповідний режим теж просто.

Популярі новини
Загрузка...