MS Excel - це унікальна потужна програма для дому та офісу

229 0 Новини високих технологій

Сьогодні найпопулярнішою у мільйонів користувачів є операційна система Windows від компанії Microsoft. Але крім створення ОС, дана корпорація розробила, і з кожним новим випуском все більше вдосконалює, пакет офісних програм, в який входять текстові і табличні редактори, засоби створення презентацій та публікацій, онлайн-календар, бази даних та багато інше. В даній статті піде мова про культовому редакторі Microsoft Excel, який вже не один десяток років користується заслуженою повагою і популярністю у всіх категорій користувачів ПК.

Microsoft Excel – поняття та основне призначення

Отже, для початку варто розібратися, що ж таке MS Excel. Це потужний редактор для створення електронних таблиць, баз даних, масивів. Причому використовувати його можна не тільки для створення найпростіших документів, але і для складних обчислень або аналізу в інноваційних галузях виробництва і науки.


MS Excel - це унікальна потужна програма для дому та офісу
За рахунок своєї універсальності Excel здатний взаємодіяти з різними видами даних. Це може бути текст, числові та фінансові показники – все, що завгодно. За допомогою цього редактора можна створювати складнопідрядні і багаторівневі таблиці. Загалом, коротка характеристика MS Excel – кращий вибір всіх категорій фахівців. Звичайно, конкуренція в створенні електронних таблиць дуже велика. Але фактично жодна з програм не здатна змагатися з можливостями MS Excel. Швидше, навпаки, ця програма легко змагається за своїми можливостями з багатьох спеціалізованим софтом, призначеним для обчислень і розрахунків. Недарма, з урахуванням високою вартістю такого софту, багато воліють вести облік у взаємозалежних між собою за допомогою формул таблицях Excel, причому роблять це досить успішно і якісно.

Основні можливості Excel

Як вже говорилося, Excel здатний на багато що. І в залежності від навичок користувача можна втілити в реальність будь-проект або створити таблицю з даними.
MS Excel - це унікальна потужна програма для дому та офісу
В MS Excel основні можливості дуже великі, так що їх умовно можна розділити на кілька категорій:
 • обчислювальні функції, в тому числі аналітика;
 • графіка і візуалізація.
 • Робота з обчисленнями

  Крім створення таблиць з даними числами, текстом і т. д.), MS Excel – це можливість підрахувати підсумки, виявити однорідні об'єкти.


 • Робота з числами. Тут спектр можливостей коливається від створення найпростіших обчислювальних таблиць, до формування бюджетних розписів та кошторисів видатків.
 • Текстова обробка. Колосальний набір інструментів для роботи з интегрируемым в Excel текстом, дозволяє створювати текстові шаблони, звіти та характеристики.
 • MS Excel - це унікальна потужна програма для дому та офісу
 • Обробка великих баз даних і масивів з інформацією. За рахунок того, що структура Excel розділена на стовпці і рядки, можлива якісна робота з базами даних, їх сортування, аналіз і впорядкування.
 • Наявність вбудованих функцій спрощує всі обчислювальні операції роботи з масивами даних і формами, які в ручному режимі непосильні для одного працівника.
 • Графічна компонента програми

 • Графічне відображення числових, текстових і фінансових результатів. Крім обчислень, в редакторі доступна функція створення всіляких графіків і діаграм.
 • MS Excel - це унікальна потужна програма для дому та офісу
 • Робота з зображеннями, малюнками і смарт-об'єктами. За аналогією з графіками, доступна опція вставки зображень і спеціальних фігур. Дана можливість спрямована на реалізацію візуалізації програми.
 • Спеціальні можливості MS Excel

  Крім основних функцій, даний редактор пропонує ще ряд можливостей, які дозволяють поглянути на роботу з табличним редактором під іншим кутом. MS Excel – це ще і набір спеціальних опцій, які дають можливість з'явитися всю свою майстерність.
 • Взаємодія декількох документів Excel. За рахунок вбудованих внутрішніх функцій в редакторі реалізована можливість створення багаторівневих обчислювальних об'єктів і форм.
 • Робота з макросами. Наявність даних об'єктів робить доступною автоматизацію та узагальнення схожих завдань. Макрос в один клік виконує всі встановлені завдання, спрощуючи робочий процес і заощаджуючи час.
 • Адміністрування. Так, у Microsoft Excel коротка інформація не розкриває даної особливості. Однак, за рахунок того, що всі панелі інструментів редактора можна винести прямо в робочу область, створити панель управління документом. Дуже зручно при демонстрації своєї роботи.
 • Наявність інтегрованого мови програмування. Вбудований VBA (Visual Basic) робить роботу з функціями і багаторівневими документами ще простіше і доступніше для рядових користувачів.
 • Хто може працювати в MS Excel?

  Як говорить опис програми Microsoft Excel, даний редактор спочатку замислювався для виконання офісних завдань, тобто на підприємствах. Це не дивно, так як вартість офісного пакету досить велика і не кожному користувачеві доступна. Але зараз ситуація дещо змінилася, і з урахуванням того, що фактично у кожного є свій ПК, програма Microsoft Excel використовується повсюдно. Так, мета застосування різна, але якщо з допомогою цього редактора можна вирішувати завдання з математики чи логіки – то чому б і ні?
  MS Excel - це унікальна потужна програма для дому та офісу
  Крім того, навчитися азам роботи в офісному додатку можна дуже легко. У кого є талант, той освоює його самостійно. Ну а хто не в змозі розібратися будинку, той може пройти курси і суттєво збільшити обсяг своїх знань і навичок.

  Висновок

  З усього вищесказаного можна виділити той факт, що MS Excel – це флагман табличних редакторів. І це проста констатація фактів, адже ця програма знаходить для себе застосування фактично в будь-якій галузі, будь то бухгалтерія, відділ аналізу або фінансова установа, або ж школи, дитячі садки, лікарні. Скрізь, де є облік, використовується потужна програма Microsoft Excel.

  Популярі новини
  Загрузка...