Як працює Wi-Fi роутер: опис, призначення та принцип дії

293 0 Новини високих технологій

Чи знаєте ви, що таке WI-FI роутер? Як працює, для чого необхідний? А адже сьогодні майже кожної людини можна назвати сучасним, тобто володіють комп'ютером і мають дану техніку будинку. Логічно, що якщо є ПК, то є і вихід в Інтернет. Більш того, гаджетів може бути кілька, так що потрібно шукати рішення для одночасного підключення їх до Всесвітньої павутини.

Що таке роутер?

Для того щоб була можливість одночасного знаходження в Мережі декількох пристроїв використовується маршрутизатор або роутер. Щоб зрозуміти, як працює Wi-Fi роутер, потрібно мати уявлення про його будову і функціонал.
Як працює Wi-Fi роутер: опис, призначення та принцип дії
Отже, для кожного будинку існує одна точка вхідного сигналу. Саме до неї і підключається мережевий пристрій, тобто роутер. А вже від нього можна роздавати сигнал на скільки завгодно пристроїв. В принципі, сам по собі роутер – це невелика коробочка, до складу якої входить системна плата в корпусі, блок живлення, антени для передачі WI-FI сигналу й провід для з'єднання з ПК - патч-корд.


Види маршрутизаторів

Для того щоб розібратися, як працює WI-FI роутер для дому, потрібно знати, які бувають види маршрутизаторів. Про це далі. Стандартні роутери дещо обмежені у функціональних потужностях. Одночасно до них можна підключити 4 комп'ютера за допомогою дротового зв'язку, а також до 10 гаджетів за допомогою Wi-Fi. Природно, багато що залежить від швидкості Інтернету, чим менше швидкість, тим гірше буде швидкість з'єднання.
Як працює Wi-Fi роутер: опис, призначення та принцип дії
Професійні маршрутизатори оснащені USB роз'ємами для підключення допоміжних пристроїв і створення серверів. Є 3G і 4G модеми, вони дещо відрізняються від звичайних. Хоча зрозуміти, як працює WI-FI роутер з сім картою зовсім не складно. За рахунок мобільного прийому, такі маршрутизатори володіють більшим радіусом дії, а також більш надійною роботою. Природно, і швидкість таких пристроїв вище.


Ще більш дорогі та якісні пристрої мають набір додаткових опцій, які знадобляться в роботі:
 • обмеження доступу всіх користувачів до певних ресурсів;
 • включення загального мережного екрана;
 • ручний розподіл мережевого трафіку між користувачами, а також встановлення різних варіантів шифрування мережі.
 • Як вибирати WI-FI роутер

  Щоб підібрати пристрій, слід визначитися, для чого він буде використовуватися і яка на нього очікується навантаження. Тут фахівці рекомендують дотримуватися наступних критеріїв:
 • З'ясовуючи, як працює WI-FI роутер, перед покупкою, слід враховувати, куди ви купуєте пристрій. Якщо додому, то достатньо буде і звичайного маршрутизатора. Він підтримує стандартні канали зв'язку (IEEE 80211 g) і здатний забезпечувати стійке з'єднання в мережах до 500 Мбіт/с.
 • Дорогі роутери, з підтримкою підключення зовнішніх джерел і сім-карт, потрібні для забезпечення діяльності великих компаній, з великою кількістю робочих терміналів.
 • Принцип дії

  Власне, нічого складного в тому, як працює бездротової WI-FI роутер, немає. Він лише приймає сигнал, що виходить від користувача, перетворює його і відправляє далі. Для цього в налаштуваннях автоматично визначається і прописується весь шлях маршрутизації.
  Як працює Wi-Fi роутер: опис, призначення та принцип дії
  Це не аксіома, і є інші способи роботи маршрутизатора. Зокрема, існують варіанти, коли роутер фільтрує ключові запити і вводяться адреси одержувачів, після чого або пересилає їх адресату, або відкидає, як небажані. Але в більшості ситуацій схема одна – інформаційний пакет обробляється, виявляється його заголовок і, якщо знайдено відповідності в мережі, вирушає далі.

  Як правильно налаштувати маршрутизатор

  Після придбання роутера, недостатньо просто його підключити до харчування, вставити всі шнури, і чекати, що він почне роздавати Wi-Fi. Слід провести точну настройку. Принцип того, як працює Wi-Fi роутер, єдиний для всіх моделей, але і налаштування для всіх типів фактично однакові.
  Як працює Wi-Fi роутер: опис, призначення та принцип дії
  Слід чітко виконувати послідовність дій:
 • Підключити роутер до мережі і вставити у потрібний роз'єм входить точку (на пристрої потрібний порт відзначений WAN).
 • Потрібно налаштувати софт, тобто оптимізувати його, як окреме обладнання. Для цього потрібно знати, як працює Wi-Fi роутер для дому, точніше, як буде працювати. Якщо є всього один ПК, то за допомогою патч-корду потрібно з'єднати маршрутизатор з комп'ютером. Інтернет з'явиться автоматично.
 • Якщо ж є потреба в роздачі Wi-Fi, то потрібно додатково налаштувати роутер. Для цього можна скористатися будь-яким браузерів (Chrome, Yandex, Opera, Firefox, Internet Explorer). В адресний рядок потрібно ввести 1921681.1. або 1921680.1 (в залежності від моделі роутера).
 • Після цього в браузері повинна відкритися адміністративна панель, а точніше вікно логіна/пароля. До речі, дана інструкція допоможе розібратися, як працює двохдіапазонний Wi-Fi роутер. Зараз дуже багато маршрутизатори розраховані на роботу в двох діапазонах частот, залежно від провайдера.
 • Логін і пароль також варіюються в залежності від моделі роутера (admin-admin admin-1234 та інші). Після того як потрібна комбінація введена, перед користувачем відкривається сторінка детальної настройки маршрутизатора.
 • Якщо пізнань у цій сфері недостатньо, можна вибрати швидку настройку «Quick Setup», де фактично всі дії будуть виконані в автоматичному режимі. Єдино, користувачеві потрібно буде придумати пароль для своєї бездротової мережі.
 • Вибір каналу для роздачі

  Ще один важливий нюанс, який потрібно знати тим, хто встановлює будинку Wi-Fi роутер працює канал передачі даних. Майже всі відомі моделі маршрутизаторів (Zyxel Keenetic, TP-Link, D-Link, Asus) здатні працювати на частотах від 24 до 248 Ггц. Це означає, що в цьому діапазоні формуються окремі канали для роботи. Тут важливо не пропустити в налаштуваннях вибір країни (в даному випадку – Росія). Якщо неправильно встановити регіон, то роутер цілком може не знайти точки доступу.
  Як працює Wi-Fi роутер: опис, призначення та принцип дії
  Нові моделі перерахованих вище виробників вже здатні працювати в двох діапазонах. Тобто вже згадані 24 Ггц і 5Ггц. Природно, більшості користувачів абсолютно все одно, на якій частоті працює Wi-Fi роутер, але від цього залежить його якість і швидкість обміну пакетами. Хоча для дому можна придбати недорогий маршрутизатор, зважаючи на невелике навантаження на нього і невеликої кількості користувачів.

  Дальність роботи

  Цей аспект найбільше турбує користувачів – на якій відстані працює Wi-Fi роутер. Чи вистачить його потужності, щоб досягти найдальшої кімнати в будинку, і чи буде при цьому стійкий зв'язок. Тут слід детально розглянути, від чого залежить радіус хвиль і допустимі ліміти, встановлені державою. Для домашнього використання допускаються пристрої з потужністю на 100 мВт. Але це теорія, а на практиці більшість сучасних роутерів працюють з допустимою потужністю 50 мВт. Це означає, що при відсутності перешкод і яких-небудь перешкод, радіус роботи маршрутизатора становить близько 120-150 м. Але це у зовнішньому середовищі, а в приміщенні знижується втричі. Якщо ж приміщення розділені перегородками, то і того менше.

  Як працює Wi-Fi роутер: опис, призначення та принцип дії
  Для визначення радіуса роздачі сигналу слід враховувати наступні фактори:
 • виробнича потужність;
 • обраний протокол зв'язку (80211 з відповідною літерою – b, a, g, n);
 • наявність антен, що підсилюють сигнал;
 • кількість перешкод (стіни, огорожі, інші хвильові прилади та інше).
 • Виходячи з вищесказаного, стає зрозуміло, як працює Wi-Fi роутер в квартирі, розподіляється сигнал і чому в точці найбільшого видалення гаджета від маршрутизатора сигнал слабкий.

  Фактори, що впливають на радіус сигналу

  Варто окремо розглянути фактори, які безпосередньо впливають на якість передачі сигналу Wi-Fi від роутера до пристроїв. Якщо говорити в загальному, то на цей параметр впливає все, що тільки може:
 • обрана частота роботи маршрутизатора (якщо протокол вибрано невірно, то не будуть працювати підсилюють антени);
 • чим вище потужність пристрою, тим більше ймовірність, що якість може бути гірше;
 • підсилюють антени. Для збільшення радіусу дії Wi-Fi слід ретельно підходити до вибору потрібної антени;
 • зовнішні шуми. Це може бути робота інших побутових приладів, лінії електропередач в безпосередній близькості, мобільний зв'язок;
 • погодні умови і внутрішня температура приміщення. Саме так, природні умови також мають місце бути. І вони чудово можуть погіршити сигнал.
 • Проблеми з роботою роутера

  Іноді виникають незрозумілі проблеми, і маршрутизатор перестає працювати справно. Причин не так вже й багато, і дуже часто корінь проблеми - помилка початковій стадії, а саме при налаштування роутера для роботи. Якщо проблема не механічна (поломка самого пристрою), то її можна вирішити в домашніх умовах:
 • Не працює панель управління роутером. Не виходить увійти через браузер по одному з адрес (1921681.1 або 1921680.1).
 • Відсутній індикатор мережі Інтернет (WAN).
 • Немає відзиву на підключення вхідної точки.
 • Wi-Fi лунає тільки при включеному комп'ютері (з кабельним підключенням до роутера).
 • Інтернет є тільки на ПК, а Wi-Fi мережа недоступна.
 • Періодично відключається Інтернет – усувається тільки постійної перезавантаженням роутера.
 • Це далеко не повний перелік несправностей, що дають відповідь на питання – чому погано працює Wi-Fi роутер. Але радує те, що виправити їх можна не виходячи з дому.

  Усунення проблем в домашніх умовах

  Перед тим як приступити до вирішення проблем з підключенням, краще перестрахуватися і виконати кілька простих дій:
 • Можливо, вирішити проблему допоможе проста перезавантаження маршрутизатора. Потрібно від'єднати його від мережі, і почекати не менше 30-60 секунд.
 • Можна спробувати підключити входить від провайдера кабель безпосередньо до пристрою (ПК або ноутбук). За результатами такої перевірки можна визначити можливі проблеми – цілком імовірно, що Інтернет відсутній з вини провайдера. Ну, або просто прийшла пора поповнити особовий рахунок.
 • Якщо Wi-Fi ловить лише на одному пристрої, то проблема явно в пристрої. Потрібно переглянути налаштування або спробувати перепідключитися до бездротової мережі заново.
 • Як працює Wi-Fi роутер: опис, призначення та принцип дії
  Для вирішення проблеми з відсутністю Wi-Fi слід робити наступне:
 • Необхідно провести вимірювання швидкості Інтернету обома способами (провід і Wi-Fi). Відхилення якщо і допустимі, то мінімально. Якщо спостерігаються великі відхилення, то слід оновити драйвера бездротового адаптера на пристрої.
 • В якості дієвого засобу можна змінити канал, тобто на 5Ггц. Саме це допомагає на 100% вирішити проблему з тим, що занадто багато перешкод і шумів впливають на роботу роутера, часто навіть блокуючи сигнал.
 • Якщо проблема в маршрутизаторі, то можна спробувати відновити його версію. Процедура автоматична, потрібно просто вибрати відповідний пункт в панелі управління роутером.
 • Що робити, якщо маршрутизатор часто відключається

  І нарешті, сама популярна проблема – часте відключення роутера. Дійсно напружує, коли начебто все працює, все підключено і справно, а з періодичністю в 5-10 хвилин Інтернет пропадає і доводиться перезапускати маршрутизатор. Першою ознакою є поява на всіх пристроях на іконці мережі знака оклику в жовтому трикутнику. Причина криється в самому роутері, а саме в тому, що йому не вистачає потужності витягнути пікове навантаження (одночасний доступ в Інтернет великої кількості користувачів, що працює торрент-клієнт, онлайн фільми, ігри). Першим рішенням є оновлення прошивки пристрою до останньої версії. Далі варто відключити всі непотрібні в даний момент програми, які створюють навантаження на мережу. Іноді допомагає скидання до заводських налаштувань маршрутизатора, і повторне їх призначення. Якщо ж це не допомогло, то, можливо, доведеться розщедритися і купити більш дорогий роутер.

  Популярі новини
  Загрузка...