Зміни параметрів адаптера: докладна інструкція, поради та рекомендації

191 0 Новини високих технологій

По всій видимості, багато користувачі, які намагалися налаштувати підключення до інтернету або локальної мережі, знають про те, що деякі важливі опції автоматично не встановлюються, а змінювати їх необхідно в спеціальному розділі зміни параметрів адаптера (зрозуміло, мережевого). Але при установці деяких опцій дуже часто виникає плутанина і проблеми, пов'язані з тим, що користувач не надто чітко орієнтується в таких налаштуваннях. Далі пропонується детальна інструкція, яка дозволяє не тільки правильно налаштувати мережеву карту і підключення, але і позбавитися від можливих проблем, пов'язаних з неможливістю встановлення зв'язку або непрацездатністю самого адаптера.

Перегляд встановлених мережевих адаптерів

Перш ніж переходити безпосередньо до виставлення необхідний опцій, потрібно впевнитися, що у вас на комп'ютері або ноутбуці є мережевий пристрій, яке буде задіяне у процесі створення підключення, і воно знаходиться в робочому стані. Зробити це можна декількома способами. Найпростіший варіант – переглянути встановлені на комп'ютері адаптери в списку мережевого обладнання прямо в «Диспетчері пристроїв».


Зміни параметрів адаптера: докладна інструкція, поради та рекомендації
Також можна скористатися «Центром управління мережами» в «Панелі управління» і перейти до пункту зміни параметрів адаптера, після чого на обраному підключенні через ПКМ вибрати пункт властивості. У вікні налаштувань відразу ж з'явиться назва активного мережевого модуля, який можна налаштувати (буде вироблена переадресація на вікно параметрів «Диспетчера пристроїв». Швидше викликати розділ підключень, минаючи «Панель управління» і пункт зміни параметрів адаптера в Windows 7 і більше нових модифікаціях, можна через консоль «Виконати» шляхом виконання команди ncpa.cpl.

Перевірка наявності драйвера

Однак «Диспетчер пристроїв» хороший тим, що в ньому відразу ж можна визначити, чи правильно встановлений драйвер обраної мережевої карти або бездротового модуля (і встановлено взагалі). Якщо спостерігаються проблеми, пристрій буде позначено жовтим трикутником зі знаком оклику. Іноді навіть назву адаптера показано не буде, а в диспетчері він буде перебувати серед невідомих пристроїв.


Встановити драйвер можна прямо з диска, який, по ідеї, поставлявся разом з мережевою картою при купівлі (або в комплекті з ноутбуком). Якщо такого носія немає, можна скористатися повністю автоматизованими додатками на зразок DriverPack Solution, які, на думку більшості фахівців, містять найбільш великі бази драйверів практично для всіх відомих пристроїв.
Зміни параметрів адаптера: докладна інструкція, поради та рекомендації
На крайній випадок, якщо під рукою немає взагалі нічого, встановіть керуюче ПО засобами системи через «Диспетчер пристроїв», використовуючи кнопку оновлення на вкладці драйвера.
Зміни параметрів адаптера: докладна інструкція, поради та рекомендації
Оптимальним же варіантом вважається визначення ідентифікаторів VEN і DEV з подальшим пошуком актуального драйвера в Інтернеті саме за ним.

Два способи включення мережного обладнання

Тепер потрібно перевірити, чи включено пристрій взагалі. Кілька забігаючи вперед, відзначимо, що саме відключення мережевої карти часто призводить до того, що в пункті зміни параметрів адаптера порожньо (карта ні, ні опції не відображаються зовсім. Для початку в «Диспетчері пристроїв» виберіть потрібний адаптер, а потім викличте меню ПКМ.
Зміни параметрів адаптера: докладна інструкція, поради та рекомендації
Якщо пункт його включення активний, це означає, що карта не задіяна. Включить її і переходьте до наступного кроку. Зверніть увагу, що, якщо включити адаптер таким методом не вийде, доведеться перезавантажити комп'ютерну систему, увійти в налаштування BIOS і активувати мережеве обладнання саме там. Як правило, розділ, що містить необхідні налаштування, називається Integrated Peripherals, а пункт активації адаптера – Onboard LAN Controller або щось на зразок цього. Для його активації потрібно встановити значення Enabled.

Зміна параметрів адаптера в Windows 10 і нижче для статичних (постійних) IP-адрес

Тепер, коли основне обладнання включено і працює, можна переходити до основних налаштувань. Спочатку вибираєте зміна параметрів адаптера в розділі управління мережами або перейдіть до потрібного розділу через консоль «Виконати», як було описано вище, після чого викликаєте розділ властивостей протоколу IPv4. Тепер увага!
Зміни параметрів адаптера: докладна інструкція, поради та рекомендації
Якщо провайдер надає вам статичний адресу, параметри потрібно буде прописати самостійно, заповнивши поля IP-адреси шлюзу, маски підмережі і, якщо потрібно, серверів DNS. Вся інформація зазвичай вказується в договорі. Здебільшого такі дії необхідні тільки в тому випадку, якщо ви налаштовуєте дротове підключення.

Зміна параметрів мережного адаптера для динамічних адрес

А от при підключенні до локальної мережі або створення з'єднання на основі маршрутизаторів (роутеров або ADSL-модемів, що працюють в бездротовому режимі мовлення), прописувати вище представлені опції не потрібно.
Зміни параметрів адаптера: докладна інструкція, поради та рекомендації
Для всіх пунктів слід встановити автоматичне отримання адрес (для бездротової мережі це є обов'язковою умовою).

Нюанси мережевих налаштувань проксі

Але, припустимо, зміна параметрів адаптера ви виконали, але зв'язок як і раніше відсутня (наприклад, в локальній мережі). У цьому випадку необхідно звернути увагу ще на одну важливу опцію – активацію проксі-сервер для локальних адрес.
Зміни параметрів адаптера: докладна інструкція, поради та рекомендації
Цей параметр зазвичай рекомендується вимикати, якщо тільки провайдер при підключенні вашого комп'ютера, ноутбука або навіть всієї мережі не використовує такі сервери. Якщо проксі потрібно в обов'язковому порядку потрібно ввести коректні дані щодо адреси відповідного сервера і номера порту. Іноді також необхідно внести активоване порт до списку винятків брандмауера Windows, використовуючи для цього створення нового простого правила, для вихідних з'єднань.

Зміна адреси DNS-серверів

Якщо ж і після цього зв'язок відсутній або підключення до інтернету працює нестабільно, можна спробувати поміняти адреси серверів DNS, відключивши їх автоматичне привласнення і вписавши у відповідні поля адреси, скажімо, від Google, як показано на зображенні нижче.

Зміни параметрів адаптера: докладна інструкція, поради та рекомендації
Необов'язково вводити саме ці параметри. Можете скористатися будь-якими іншими наборами безкоштовних адрес, які викладені у вільному доступі в інтернеті (наприклад, від Yandex).

Що робити, якщо параметри мережного пристрою недоступні?

Нарешті, розглянемо саму неприємну ситуацію, коли в розділі зміни параметрів адаптера в Windows 7 порожньо, тобто не сама мережева карта, ні доступні для її налаштування опції не показані взагалі. Більшість фахівців пов'язує це з декількома можливими причинами:
  • відсутність, старіння або неправильна установка драйверів адаптера;
  • неактивний стан пристрою;
  • пошкодження важливих системних компонентів;
  • «зліт» мережевих налаштувань.
  • Перші дві ситуації виправляються досить просто (це було описано вище). А ось для перевірки системних файлів доведеться запустити командний рядок від імені адміністратора і виконати у ній команду sfc/scannow. Якщо результати буде повідомлено, що порушень цілісності файлів не виявлено, можна спробувати виконати повний скидання всіх мережевих параметрів. Для цього в тій же командному рядку необхідно виконати наступні дві команди (без знаків пунктуації в кінці):
  • netsh int reset all;
  • netsh winsock reset.
  • Популярі новини
    Загрузка...