Автоматична нумерація сторінок у "Индизайне"

132 0 Новини високих технологій

Для зручності використання будь багатосторінкового видання (книга, журнал, технічна і ділова документація тощо) необхідно, щоб аркуші були пронумеровані. Програма Adobe InDesign зараз є найбільш поширеним інструментом для верстки подібної літератури. Можна ввести номери на кожній сторінці вручну, але автоматична нумерація сторінок у "Индизайне" має ряд переваг. Крім безумовного прискорення процесу скорочення трудомісткості, зменшення ймовірності помилок, додається гнучкість нумерації. При перестановці, вставлення або видалення аркушів нумерація буде перерахована. У наведеній нижче статті описується, як оптимально зробити нумерацію сторінок в "Индизайне".


Використання шаблону сторінки (MasterPage) для нумерації сторінок

Найбільш простим і зручним способом вказати номери сторінок у "Индизайне" є використання шаблонів. В цьому випадку всі дії по вставці і форматування виробляються на шаблонних, а до готового документа налаштована нумерація буде застосована автоматично.
 • На панелі "Сторінки" (Pages) потрібно вибрати шаблон, який ви бажаєте застосувати до необхідних сторінок.
 • У обраному місці розташування номера розмістити текстовий блок такого розміру, щоб він міг вмістити номер і супутню інформацію.
 • Автоматична нумерація сторінок у "Индизайне"
 • У разі верстки розворотами, потрібно для нумерації лівої і правої сторінок передбачити окремі фрейми.
 • Додати спецсимвол в створений кадр: "Текст" — "Вставити спеціальний символ" — "Маркери" — Номер сторінки. Англійський варіант: Type — Insert Special Character — Markers — Current Page Number. Другий метод: можна скористатися комбінацією клавіш Ctrl/Cmd + Alt + Shift + N.
 • Автоматична нумерація сторінок у "Индизайне"
 • Змінити формат тексту згідно вашого дизайну, тобто вибрати розмір і накреслення шрифту, колір, вирівнювання і т. п. Нумерація на всіх сторінках документа з таким шаблоном, таким чином, буде оформлена однаково.
 • Після редагування шаблонів перейти до документа. Тепер аркуші документа будуть пронумеровані автоматично.
 • Видалення номера першої сторінки документа

  Якщо першою сторінкою документа є обкладинку або титульний аркуш, номер сторінки не ставиться. Нумерація починається з другої. Для того щоб видалити номер, можна використовувати будь-який з двох способів:


 • Задати сторінці новий шаблон (без нумерації). Можна використовувати властивість "Без шаблону".
 • Відкріпити текстовий кадр за допомогою клавіш Ctrl/Cmd + Shift + Клацнути на номері сторінки. Потім видалити його.
 • Налаштування стилю нумерації

  У "Индизайне" сторінки нумеруються арабськими цифрами. Існує можливість змінити цю настройку в розділі меню "Макет" — "Параметри нумерації розділів і" (Layout — Numbering & Section Options), наприклад, вибравши стиль A, B, C, D або I, II, III, IV Тут же є можливість поставити будь-який символ в якості префікса. Якщо потрібно почати нумерацію не з першого номера, можна задати будь-початковий номер.
  Автоматична нумерація сторінок у "Индизайне"
  Ми з вами розглянули питання, як поставити нумерацію сторінок в "Индизайне". Програма дозволяє автоматизувати цей процес і тим самим уникнути трудомісткої ручної роботи, зробити публікацію логічною, красиво оформленою, гнучкою і адаптованою до подальшого редагування. Головне - дотримуватися послідовності.

  Популярі новини
  Загрузка...