Плюси і мінуси "Лінукса". Опис операційної системи Linux, порівняння, відгуки

205 0 Новини високих технологій

Одна з причин популярності Linux виникає з ліцензії, під якою система була випущена, - GNU General Public License. Це гарантує, що вихідний код ОС знаходиться у вільному доступі для всіх, і кожен може внести свій внесок у його розробку. Це швидко додало тисячі програмістів в команду розробників платформи. Але які плюси і мінуси «Лінукса» на практиці?

Плюси і мінуси "Лінукса". Опис операційної системи Linux, порівняння, відгуки
Не викликає сумнівів, що велика кількість розробників створили операційну систему з неперевершеною ефективністю і надійністю, з незліченними вільно доступними програмними пакетами для бізнесу і розваг. Чи Так все добре насправді? У чому полягають плюси і мінуси «Лінукса»?

Перевага № 1: свобода

Більшість дистрибутивів Linux безкоштовні, тобто користувачам не потрібно платити за встановлену копію. Але це тільки один аспект свободи, якими користуються масово. Крім того, дистрибутиви ОС можуть бути вільно завантажені і легально встановлені на будь-яку кількість комп'ютерів і безкоштовно і легально) надані іншим людям. Оскільки більшість дистрибутивів мають відкритий вихідний код, у вас є доступ до конфігурацій ОС і ви можете налаштувати Linux так, як вам хочеться.


Ви навіть можете створити свій власний дистрибутив, якщо хочете, оскільки ядро «Лінукс» знаходиться у вільному доступі.

Перевага № 2: стабільність

Системи Linux рідко дають збій, і навіть коли це трапляється, вся оболонка звичайно не виходить з ладу. «Синій екран смерті», знайомий користувачам Windows, ніколи не турбує любителів «Лінукса». За відгуками, саме це перевага переконує користувачів переходити на цю оболонку.
Плюси і мінуси "Лінукса". Опис операційної системи Linux, порівняння, відгуки

Перевага № 3: менша уразливість для шкідливих програм

Оскільки більшість комп'ютерних шкідливих програм призначені для атаки на Windows (часто з допомогою опції Active X, яка зазвичай відсутня в Linux), ймовірність зараження вірусом Linux значно нижче.


Те ж саме відноситься і до шпигунських програм, троянам і черв'якам. Незважаючи на те, що шкідливі програми для «Лінукса» існують, їх відносно небагато, і поки що жодна з них не отримала широкого розповсюдження. Хоча Linux за своєю природою дуже безпечний, користувачам все одно слід проявляти здоровий глузд при серфінгу в Інтернеті. Поки користувачі завантажують і встановлюють тільки з офіційного репозиторію свого дистрибутива, безпека значно підвищується. Одна з чудових функцій безпеки в Linux полягає в тому, що файли повинні бути запущені для виконання ким-небудь з правами адміністратора, для чого потрібен пароль. Таким чином, навіть якщо вірус потрапить на комп'ютер «Лінукс», він не зможе працювати без користувача, у якого є права адміністратора, навмисно робить його виконуваним.
Плюси і мінуси "Лінукса". Опис операційної системи Linux, порівняння, відгуки
Іншим важливим аспектом безпеки Linux є той факт, що система володіє відкритим вихідним кодом. Оскільки програмний код доступний для перегляду всім, його пильно вивчають багато, що сильно ускладнює приховування шкідливого коду всередині нього. Крім того, оновлення системи безпеки, як правило, приходять в «Лінукс» набагато швидше, ніж в інші операційні системи, тому що дуже багато людей роблять свій внесок у це.

Перевага № 4: робота системи не сповільнюється з часом

Це дуже велика перевага «Лінукс» перед «Віндовс». На відміну від Windows, в Linux нелегко завантажити шпигунське ПЗ, віруси, трояни і т. д. Одним словом, оболонка за замовчуванням захищена від усього, що може значно знизити продуктивність комп'ютера. Крім того, оскільки в «Лінукс» немає реєстру, подібного Windows, на нього не поширюються помилки, які згодом можуть сповільнити роботу пристрою. Нарешті, жорсткі диски на комп'ютерах з Windows (особливо з XP і більш ранніми версіями) необхідно регулярно дефрагментувати, щоб підтримувати більш високу продуктивність, завдяки форматування в NTFS. З іншого боку, оскільки Linux зазвичай форматують іншим способом (використовуючи ext4), у користувача немає необхідності дефрагментувати жорсткий диск.
Плюси і мінуси "Лінукса". Опис операційної системи Linux, порівняння, відгуки
На жаль, деякі користувачі враховують цей аспект, аналізуючи плюси і мінуси «Лінукса».

Перевага № 5: успішна робота на старих пристроях

Якщо у вас є старий комп'ютер (особливо Pentium III або більш пізній), ви можете встановити «Лінукс» і, по суті, отримати нове учтройство. У багатьох випадках Linux буде працювати швидше, і ви зможете без затримок виконувати всі основні функції, такі як перегляд Інтернету, електронної пошти, ігри, а також створювати і редагувати документи, електронні таблиці та презентації PowerPoint. Відгуки також відзначають, що ОС прекрасно працює і на нових комп'ютерах. З нових дистрибутивів у цьому плані виділяється «Лінукс Мінт 19».

Перевага № 6: великий вибір варіантів

Linux поставляється в різних масштабах і варіантах, пропонує широкий вибір дистрибутивів, який найкращим чином відповідає вашим потребам. Ще однією перевагою цього різноманіття є інновація, яка відбувається в світі «Лінукс», тому що це операційна система з відкритим вихідним кодом.
Плюси і мінуси "Лінукса". Опис операційної системи Linux, порівняння, відгуки
Популярні дистрибутиви, такі як Ubuntu, PCLinuxOS і OpenSUSE, пропонують відмінні репозиторії програмного забезпечення в своїх менеджерів пакетів, де практично будь-який тип можна безкоштовно завантажити і встановити на ваш комп'ютер. Ця пропозиція включає в себе практично все, що ви можете собі уявити, в тому числі ігри, освітні програми, офісні пакети і багато іншого! Деякі невеликі дистрибутиви, такі як Peppermint OS, Lubuntu, Bodhi Linux і Puppy Linux, засновані на «Убунту Лінукс» і в результаті мають доступ до програмних репозиториям Ubuntu. Одним з дуже приємних аспектів цих сховищ є те, що міститься в них програмне забезпечення вже перевірено на сумісність і безпеку. Користувач може бути впевнений, що буде сумісне з встановленою ним ОС і не буде містити шкідливих програм.

Перевага № 7: відмінне оновлення

У таких дистрибутивах Linux, як Ubuntu, OpenSUSE, PCLinuxOS, Fedora та багатьох інших, більшість необхідного програмного забезпечення можна завантажити, встановити та оновити з центральної системи управління пакетами, що надається підтримкою самої ОС. Результатом є дуже плавний і успішний процес оновлення додатків для користувачів «Лінукса».
Плюси і мінуси "Лінукса". Опис операційної системи Linux, порівняння, відгуки
Говорячи про плюси і мінуси «Лінукса», варто відразу ж відзначити, що переваг набагато більше. Тим не менш недоліки у цієї оболонки теж є. Полягають вони в наступному.

Недолік № 1: багато програми Windows не будуть працювати

Так, головний недолік «Лінукс» - це несумісність додатків. Згідно відгуками iTunes, Microsoft Office, Internet Explorer і багато інші програми Windows не будуть працювати в Linux. Гарна новина полягає в тому, що є способи вирішити ці проблеми. Наприклад, музичні бібліотеки можуть управлятися з iPod за допомогою таких програм, як Amarok, Banshee або Rhythmbox в Linux. Mozilla Firefox і Google Chrome - видатні інтернет-браузери, які можна використовувати замість Internet Explorer. Також можна запустити iTunes в Linux, використовуючи Wine, VirtualBox або Parallels, хоча відгуки свідчать, що при цьому важко добитися хороших результатів. LibreOffice і OpenOffice - відмінні офісні пакети, які можна використовувати замість Microsoft Office, але з одним застереженням. Загальна сумісність в обох пакетах з форматами «Майкрософт Офіс» хороша, але вона не ідеальна.
Плюси і мінуси "Лінукса". Опис операційної системи Linux, порівняння, відгуки

Недолік № 2: менший вибір периферійних апаратних драйверів

В Linux вибір периферійних апаратних драйверів (для принтерів, сканерів і інших пристроїв) менше, ніж в Windows, хоча багато нові їх версії постійно додаються. З даною проблемою тісно пов'язаний той факт, що не всі версії «Лінукса» працюють з поширеними наборами комп'ютерного обладнання. Тому користувачеві може знадобитися спробувати більше одного дистрибутива ОС, щоб знайти той, який добре працює з комп'ютером. Що стосується принтерів, деякі виробники пропонують кращу підтримку Linux, ніж інші. Наприклад, HP пропонує відмінне супровід своїх пристроїв для «Лінукса». Недоліки на цьому не закінчуються.

Недолік № 3: необхідність в навчанні та здобутті досвіду

Незважаючи на те що більшість версій «Лінукса», особливо основні, дуже інтуїтивно зрозумілі і зручні для користувача, у деяких новачків виникають труднощі. Середовище робочого столу в Linux багато в чому схожа на Windows за своїм зовнішнім виглядом. Але в даному випадку також є одна особливість. При переході в «Лінукс» у користувача складається враження, що вони відкотили свій пристрій до більш ранньої версії «Віндовс».

Популярі новини
Загрузка...