Fastboot: як вийти з режиму і навіщо він потрібен?

336 0 Новини високих технологій

Можливість глибокої налаштування пристроїв завжди цікавила користувачів, які прагнуть до максимальної зручності і продуктивності. Так було з комп'ютерами і ноутбуками, те ж саме відбувається зараз і в сфері мобільних пристроїв. Для гаджетів на "Андроїд" частково ситуація вирішується використанням різних системних твіков, рідше - отримання прав суперкористувача, деяким же цілком вистачає можливостей інженерного меню. Однак найбільш повні функції поліпшення пристрої доступні при використанні так званого режиму швидкого завантаження або Fastboot Mode. Розглянемо детальніше. Незважаючи на назву, нічого спільного (на перший погляд) з налаштуванням системи не має, цей режим дозволяє вносити в конфігурацію пристрою значні зміни. Для цього необхідно підключення до комп'ютера, за допомогою якого будуть виконуватися всі керуючі операції і здійснюватися взаємодія з системою гаджета.


Fastboot: як вийти з режиму і навіщо він потрібен?

Що таке Fastboot

За своєю суттю цей режим - сукупність програмно-апаратних засобів, спрямованих на взаємодію з пристроєм в ізольованою від операційної системи середовищі, що дозволяє виконувати різні діагностичні, відновлювальні, а також конфігураційні дії з системою та її модулями. При цьому працездатність самої ОС значення не має. Подібно BIOS на материнських платах комп'ютерів, Fastboot записаний в окремому секторі пам'яті, функцій читання і запису з боку ОС не підлягає. Відповідно, відновлення операційної системи після серйозних збоїв можливо саме завдяки наявності цього режиму.

Запуск Fastboot Mode

Чимала кількість користувачів, втручанням в надра своїх гаджетів не цікавляться, ніколи з режимом завантаження не стикалися. Тим же, хто займався зміною прошивки або отримання root-прав, з високою ймовірністю примусовий запуск цього режиму освоїли. Таке використання гаджета можна назвати штатним, проте в цих ситуаціях дії користувачів підпорядковані певним регламентом, відповідного запуску Fastboot. Відповідно, проблем на даному етапі існувати не повинно.


Однак нерідко виникають ситуації, при яких пристрій запускає режим швидкого завантаження самостійно, без команди власника. І дії користувача в цьому випадку будуть залежати від причин такої поведінки пристрою: випадкова чи це помилка операційної системи, результат зміни прошивки, встановлення сторонньої оболонки відновлення або збій після отримання root-доступу.

Як вийти з режиму Fastboot

Якщо замість звичного запуску ОС користувач бачить на дисплеї лежачого андроїда з відкритою кришкою і при цьому ніяких маніпуляцій з пристроєм до цього не проводилося, то, швидше за все, і проблема як така відсутня. Достатньо перезапустити гаджет і система завантажиться в звичайному режимі. Хоча ОС "Андроїд", заснована на ядрі Linux, працює досить стабільно, подібні разові збої досить рідкісні. У будь-якому випадку за допомогою простої перезавантаження спробувати вийти з Fastboot, як показує практика, безперечно варто. Для цього достатньо затиснути кнопку живлення приблизно на півхвилини, після чого включити апарат звичайним способом. Якщо примусова перезавантаження ніякого ефекту не принесла, то варіантів дій може бути кілька.

Швидка перезавантаження через рекавері

Так називається спеціальна середовище відновлення, що дозволяє зробити базові маніпуляції з системою. Вийти з Fastboot, як правило, такий спосіб допомагає досить часто. Активується цей режим, в основному, одночасним затисненням кнопки живлення і клавіша збільшення гучності на вимкненому пристрої. Гаджету потрібен деякий час для обробки команди, після чого на екрані відобразиться меню відновлення. Слідуючи підказкам по навігації, потрібно перейти на рядок "reboot" і підтвердити вибір (зазвичай всі дії здійснюються за допомогою зовнішніх кнопок пристрою: за перехід між пунктами відповідають кнопки збільшення або зменшення гучності, за вибір - кнопка живлення).
Fastboot: як вийти з режиму і навіщо він потрібен?

Скидання до заводських налаштувань

Використовується як раз в тих випадках, коли були спроби втручання в програмну структуру пристрою (прошивка або отримання root). Ці тенденції привели до запуску Fastboot. Як вийти з нього, так і скинути систему до заводського стану, дозволить опція "Wipe data/factory reset" з того ж режиму відновлення. Операція повністю знищить всі дані на пристрої, тому карту пам'яті, а також сім-карту з гаждета варто заздалегідь витягнути.

Витяг батареї

Повне знеструмлення схем пристрою іноді може принести результат, гаджет буде без яких би то не було проблем завантажуватися в звичайному режимі. Однак такий спосіб вийти з fastboot на "Андроїд", як вже зрозуміло, підійде тільки власникам смартфонів зі знімними акумуляторами. А таких з кожним роком стає все менше, оскільки виробники гаджетів все частіше випускають моделі з інтегрованими елементами живлення.
Fastboot: як вийти з режиму і навіщо він потрібен?

Fastboot Mode на "Андроїд". Як вийти з допомогою ПК

Якщо з тих чи інших причин переклад пристрою в звичайний режим неможливий без втручання ззовні, можна скористатися комп'ютером. Для цього на ПК необхідно встановити спеціальний пакет "Minimal ADB and Fastboot". Завантажити його можна з офіційного сайту розробників, де він знаходиться у вільному доступі. ADB або Android Debug Bridge - утиліта, що є частиною середовища розробки "Андроїд". З її допомогою можливо як вийти з Fastboot (у зв'язці з додатком Fastboot), так і проводити безліч операцій над пристроєм: управління системним розділом, зміну прошивки, установку і видалення програмного забезпечення, отримання root-прав і багато іншого.
Fastboot: як вийти з режиму і навіщо він потрібен?
Послідовність дій така:
 • Завантажити та інсталювати пакет утиліт (призначається за замовчуванням шлях не міняти).
 • Перевірити працездатність софту. Для цього потрібно ввести в командному рядку повний нехай до встановленого пакета "cd C:Minimal ADB and Fastboot", після чого набрати "adbhelp". Якщо результат виконаної команди приблизно збігається зі скріншотом, можна переходити до наступного кроку.
 • Підключити проблемне пристрій до комп'ютера через інтерфейс USB.
 • Ввести команду "fastboot reboot".
  Fastboot: як вийти з режиму і навіщо він потрібен?
 • Виконання всіх цих дій дозволить відключити Android Fastboot і вийти, як найчастіше і буває, в нормальний режим завантаження пристрою.

  Популярі новини
  Загрузка...