Що таке мэйнфрейм - сервер або сховище даних?

229 0 Новини високих технологій

У наш час виробники комп'ютерів не завжди використовують термін «мэйнфрейм» для позначення великих електронно-обчислювальних машин. Замість цього більшість з них називають так комп'ютери для комерційного використання (великі чи маленькі) або сервери. Причому до мэйнфреймам відносять найбільший тип сервера, що використовується зараз. IBM, наприклад, називає так свій сервер z9. Що таке мэйнфрейм? Згідно з однією з поширених точок зору, це комп'ютер, який може підтримувати тисячі додатків і пристроїв введення/виведення, а також обслуговувати одночасно тисячі користувачів.

Застосування мейнфреймів в якості серверів і сховищ даних

Що таке мэйнфрейм - сервер або сховище даних?
Що таке мэйнфрейм як сервер? Виробництво таких машин постійно нарощується. Бізнес потребує великих комплектах серверів, що включають серверів транзакцій, баз даних, електронної пошти і веб-сервери. Великі комплекти іноді називаються серверними фермами. Для реалізації їх функцій можуть застосовуватися різні за обсягом кошти: від кластерів змонтованих на стійці персональних комп'ютерів до найпотужніших мейнфреймів, вироблених на даний момент.


Мэйнфрейм як сховище даних

Що таке мэйнфрейм в системі корпорації? Це центральне сховище даних у центрі обробки даних. До нього підключаються користувачі з менш потужними пристроями, такими як робочі станції або термінали.

Централізовані та розподілені обчислення

Що таке мэйнфрейм - сервер або сховище даних?
Наявність мейнфрейма в організації часто визначає централізовану форму розрахунків в противагу розподіленої формі. Централізація даних в одному сховищі мейнфрейма захищає користувачів від необхідності оновлення більше однієї копії комерційних даних. Це, в свою чергу, збільшує ймовірність того, що дані є актуальними. Різниця між централізованими і розподіленими обчисленнями поступово розпливається. По мірі того як маленькі машини починають збільшувати свої потужності обробки, мэйнфремы стають більш гнучкими і універсальними.


Що таке мэйнфрейм в умовах сучасного ринку? Швидко мінливий ринок постійно вимагає від бізнесу переоцінювати стратегії розвитку інформаційних технологій. У результаті В більшості випадків мейнфрейми не використовуються в поєднанні з мережами з невеликих серверів. Здатність динамічно перерозподіляти апаратні і програмні ресурси (процесори, пам'ять і з'єднання), у той час як програми продовжують функціонувати, підкреслює гнучкий розвивається характер сучасних мейнфреймів.

Характеристики мейнфреймів

До характеристик відносяться:
 • висока надійність і безпека;
 • велика кількість засобів вводу-виводу;
 • великі коефіцієнти використання обчислювальних і апаратних засобів, що дозволяють забезпечити більшу пропускну здатність;
 • висока стабільність, що дозволяє мэйнфреймам стійко працювати безперервно протягом десятків років;
 • висока доступність, є однією з основних причин їхнього довголіття, це пояснюється тим, що вони використовуються в додатках, де простої небажані і навіть катастрофічні.
 • Відмінність між мэйнфреймами і суперкомп'ютерами

  Що таке мэйнфрейм - сервер або сховище даних?
  Суперкомп'ютери – це потужні комп'ютери, призначені для обробки даних з максимально можливою швидкістю. Наприклад, аналіз та прогноз прогнозів погоди здійснюються суперкомп'ютерами. Дані комп'ютери дуже дорогі і споживають багато електроенергії. Призначення мейнфрейми – проведення обчислень із застосуванням великих обсягів даних. Дані комп'ютери в основному використовуються у великих організаціях. Вони надають доступ до даних, що зберігаються у великих базах даних. Таким чином, основна відмінність мейнфреймів від суперкомп'ютерів полягає в їх призначенні. Мейнфрейми застосовуються, як правило, в якості серверів, в той час як суперкомп'ютери використовуються для вирішення наукових завдань.

  Популярі новини
  Загрузка...