Мобільний графічний акселератор початкового рівня AMD Radeon HD 6320 Graphics. Характеристики і специфікації

235 0 Новини високих технологій

В далекому 2010 році за мірками комп'ютерної індустрії був представлений графічний акселератор початкового рівня AMD Radeon HD 6320 Graphics. Характеристики цього пристрою акцентували увагу на тому, що інтегрована в процесорний пристрій відеокарта – з вкрай низькою швидкодією. При цьому у неї чудова енергоефективність і за рахунок цього забезпечується тривалий час автономної роботи лептопа. Саме параметрам і специфікаціям цього адаптера і буде присвячений цей огляд.

Мобільний графічний акселератор початкового рівня AMD Radeon HD 6320 Graphics. Характеристики і специфікації

Призначення пристрою

Дана модель графічного адаптера була включена до складу мобільних чіпів початкового рівня. Тому основна сфера використання даного прискорювача – це ноутбуки. Знову-таки, з інтегрованим акселератором мобільний ноутбук не може бути спочатку високопродуктивним. Як результат, основна сфера використання даного адаптера – це нетбуки з високим рівнем енергоефективності і тривалим часом автономного функціонування. Такі переносні обчислювальні пристрої відмінно підходять для відтворення мультимедійного контенту в низькій якості, опрацювання офісних документів, перегляду різних сайтів, невимогливих іграшок та інших маловитратних програмних завдань.


Мобільний графічний акселератор початкового рівня AMD Radeon HD 6320 Graphics. Характеристики і специфікації

Параметри графічного процесора

Характеристики AMD Radeon HD 6320 Graphics вказують на те, що в його основі лежить мікроархітектура Terascale 2. Цей чіп, напівпровідниковий кристал якого виготовлений за нормами допуску 40нм, включає 80 потокових процесорів. Частота останніх в залежності від обчислювальної навантаження може змінюватися від 500 до 600 МГц. Окремо також необхідно відзначити ще й той момент, що дана модель акселератора включена до складу мікропроцесорів під кодовою назвою Zacate. Тобто цей адаптер знаходиться на одній підкладці з обчислювальною частиною ноутбука. Тепловий пакет даної моделі відеокарти становить лише 4 Вт. А ось енергоспоживання обчислювальної частини чіпа Е-350 до складу якого і включений герой цього огляду, дорівнює 18 Вт. Окремо потрібно відзначити ще й те, що дана модель мікропроцесора є двоядерною. Тобто сумарна витрата теплової енергії дорівнює 22 Вт, і цей ЦПУ може обійтися без активного охолодження. Тому ноутбуки на основі такого чіпа є практично безшумними обчислювальними пристроями.


Пам'ять прискорювача

Характеристики відеокарти AMD Radeon HD 6320 Graphics вказують на відсутність окремої оперативної пам'яті. Як результат, прискорювач у процесі роботи використовує частину ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті обчислювальної системи. Розрядність шини підключення складає всього 32 біта, а тактова частота встановлених модулів складає 533 МГц. Тому максимальна пропускна здатність підсистеми ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті відеокарти обмежена 42 Гб/с. Тип використовуваної пам'яті – DDR3. Найбільший обсяг відеобуфера обмежений 384 Мб. Але це значення можна задати в BIOS материнської плати.
Мобільний графічний акселератор початкового рівня AMD Radeon HD 6320 Graphics. Характеристики і специфікації

Реальна продуктивність

Як було раніше зазначено, характеристики AMD Radeon HD 6320 Graphics відносять до серії найменш продуктивних прискорювачів. Тому результати в тестах у цього графічного прискорювача вкрай низькі. У синтетичному тестовому пакеті адаптер набирає 3D Mark 06 всього лише 2407 балів. Тобто по швидкості роботи дана відеокарта незначно поступається GeForce 110М і Radeon R2. Комфортно запустити на такому адаптері можна дуже старі іграшки. До останніх, наприклад, можна віднести Sims 3 HMM3 або FIFA11. При цьому в деяких випадках якість картинки має бути середнім або низьким.
Мобільний графічний акселератор початкового рівня AMD Radeon HD 6320 Graphics. Характеристики і специфікації

Актуальність адаптера

Відеокарти AMD 6ХХХ-ї серії на поточний момент є застарілими пристроями. З моменту початку продажів цього сімейства акселераторів виробник багаторазово оновив модельний ряд своїх прискорювачів. Але оскільки герой цього огляду призначений для реалізації найменш вимогливих програмних завдань по відношенню до апаратних специфікацій переносного персонального комп'ютера, оновлювати такий ноутбук поки ще немає потреби. Єдиний компонент, який, можливо, доведеться замінити – це батарея. Акумулятор найшвидше зношується, і саме з цієї причини на його місце потрібно встановлювати новий такий компонент через 5 - 6 років для можливості роботи ПК в автономному режимі.

Порядок налаштування. Етапи

Досить простий алгоритм налаштування графічного процесора AMD Radeon HD 6320 Graphics. Driver на першому етапі завантажується з офіційного сайту виробника, причому версія програмного забезпечення повинна бути остання. Також рекомендується одночасно скачати діагностичні та керуючі утиліти. Після цього весь цей софт інсталюється на комп'ютері. Для цього досить виконати вказівки майстра установки. В кінці рекомендується примусово перезавантажити переносну ЕОМ. На завершальному етапі можна скоригувати настройки зображення. Для цього використовуємо контекстне меню на робочому столі.
Мобільний графічний акселератор початкового рівня AMD Radeon HD 6320 Graphics. Характеристики і специфікації

Висновок

У цьому невеликому матеріалі були розглянуті характеристики AMD Radeon HD 6320 Graphics. Цей адаптер не є преміальним рішенням, але для покладених на нього завдань він все ще чудово підходить. Тому комп'ютери на його основі поки ще не потребують оновлення.

Популярі новини
Загрузка...