Мобільний мікропроцесор Pentium 2020M. Характеристики і специфікації

84 0 Новини високих технологій

У 2012 році з'явилися у продажу мобільні комп'ютери на основі мікропроцесора Pentium 2020M. Характеристики і специфікації цього чіпа, а також його призначення будуть надалі описані. На додаток до цього, буде розглянуто питання його актуальність на сьогоднішній день.

Мобільний мікропроцесор Pentium 2020M. Характеристики і специфікації

Призначення

До лінійки низькопродуктивних мікропроцесорів ставився виробником Pentium 2020M. Характеристики його зайвий раз це підтверджують. Для виконання ігрових додатків швидкості його роботи спочатку було недостатньо. Це ж саме повною мірою стосується і ресурсномістких завдань. А от для простих і найбільш поширених додатків такий ЦПУ дійсно оптимально підходить. До останніх можна віднести офісні пакети, браузер, простенькі іграшки, бухгалтерський софт і відтворення мультимедійного контента. Це і є основні сфери використання переносних комп'ютерів на базі такого мікропроцесора. Причому системні вимоги для виконання даного софта кардинально не змінилися. Тому навіть зараз такі ноутбуки з покладеними на них завданнями просто чудово справляються.


Загальні параметри чіпа

Характеристики Pentium 2020M вказують на те, що цей чіп відноситься до третього покоління архітектури Core під кодовою назвою Ivi Bridge. Даною напівпровідниковий кристал виготовлявся по 22 нм технології. Тепловий пакет ЦПУ обмежений 35 Вт. Найбільше допустиме значення температури чіпа обмежена 90 °С. Сам же мікропроцесор призначений для установки в сокет FCPGA988. Крім обчислювальних модулів, до складу ЦПУ входить також контролер оперативної пам'яті і графічний прискорювач. Причому, всі ці елементи нанесені виробником на одну обкладинку. За рахунок такого конструктивного рішення істотно збільшується швидкодія комп'ютера в цілому.
Мобільний мікропроцесор Pentium 2020M. Характеристики і специфікації

Параметри обчислювальної частини

Характеристики CPU Pentium 2020M акцентують увагу на наявність двох обчислювальних модулів. Причому на рівні програмного забезпечення вони представлені всього лише двома логічними процесорами. Тактова частота кожного ядра зафіксована на значенні 24 ГГц. Причому, це значення виробником зафіксовано, і якось збільшити швидкість роботи ПК в даному випадку не представляється можливим. Окремо необхідно відзначити ще й той момент, що цей мікропроцесор є універсальним. Тобто він може працювати як в режимі 32-бітних обчислень, так і обробляти 64-розрядний код.


Також ЦПУ не підтримує технології TurboBust і НТ. Тому динамічно змінювати частоту в процесі роботи цей чіп не може. На рівні програмного забезпечення він представлений, як було раніше зазначено, всього лише двома обчислювальними модулями.

Підсистема пам'яті

Характеристики Intel Pentium 2020M також вказують на наявність вбудованого контролера пам'яті. Цей компонент ПК є двоканальним і націлений на роботу в поєднанні з планками стандарту DDR3. При цьому рекомендовані частоти їх повинні бути 1333 чи ж 1600 МГц. Допускається установка і більш швидкісних модулів, але вони будуть функціонувати на все тих же максимально допустимих 1600 МГц. Максимальний об'єм встановленої оперативної пам'яті в даному випадку обмежений 32 Гб. Тобто теоретично у такому комп'ютері може бути 4 слота по 8 Гб. В реальності виробники прагнуть економити. Тому ноутбуки з таким чіпом оснащені лише 2 слотами. У них може бути встановлено 2 модулі по 8 Гб. Тобто в сумі це дозволяє отримати не більше 16 Гб ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті.
Окремо також необхідно відзначити наявність у ЦПУ трьох рівнів швидкого кеша. Розмір першого з них дорівнює 128 Кб. Другий рівень може розмістити вже 512 Кб даних і коду, а третій дорівнює 2 Мб.
Мобільний мікропроцесор Pentium 2020M. Характеристики і специфікації

Графічний прискорювач

Характеристики CPU Intel Pentium 2020M також вказують на наявність вбудованого графічного контролера. Його модель називається HD Graphics. До складу цього адаптера виробник включив лише 6 потокових процесорів. При цьому вони функціонують на тактових частотах від 650 до 1100 МГц. Останнє значення динамічно регулюється автоматичною системою управління в залежності від рівня навантаження на апаратне забезпечення мобільного комп'ютера. Цей адаптер не має окремого відеобуфера. Тому в процесі свого функціонування для зберігання даних, які обробляються він використовує частину комп'ютерного ОЗП. Причому розмір відеобуфера користувач може задати в системі BIOS на свій розсуд. Також необхідно відзначити ще й той момент, що цей акселератор здатний виводити зображення на три монітори. Звичайно, очікувати феноменального швидкодії від цього графічного прискорювача не доводиться. Але для більшості звичайних завдань його швидкості роботи цілком достатньо.
Мобільний мікропроцесор Pentium 2020M. Характеристики і специфікації

Висновок

Характеристики Pentium 2020M спочатку відносили до категорії низькопродуктивних обчислювальних пристроїв. Але це не означає, що чіп застарів. Всі завдання, які на нього покладалися в 2012 році, він і зараз з успіхом може виконувати. Це і відтворення відео і прослуховування музики, і найбільш прості ігри, і тестові програми, і офісні пакети. Тому такі комп'ютери все ще є актуальними. І їх власникам поки рано замислюватися про оновлення своїх переносних обчислювальних систем.

Популярі новини
Загрузка...