Як запускати додатки Android на комп'ютері: огляд програм

69 0 Новини високих технологій

«Андроїд» – це одна з найбільш гнучких, універсальних і дружніх для розробників операційних систем. Саме тому для неї пишеться дуже багато різного софту, починаючи від простих ігрових додатків і закінчуючи серйозними програмами для фахівців. Для запуску android-додатків необхідно будь-який мобільний пристрій, що працює під управлінням даної платформи. Але деяким користувачам мало тих можливостей, які надають смартфони або планшети. Тому вони задаються цілком закономірним питанням: «Як запускати додатки Android на комп'ютері?» Останній дає помітно бо?більшу свободу дій, причому як для любителів ігор, так і для розробників софту. Для реалізації подібних завдань є спеціальні програми – емулятори. Вони створюють власну так звану мікросередовище в операційних системах «Віндовс», Мас, «Лінукс» та інших.


Подібні програми для запуску android-додатків на комп'ютері за принципом своєї роботи мало чим відрізняються від звичайних мобільних платформ, встановлених на смартфонах або планшетах. Єдине, в них доданий супутній функціонал, якого немає на десктопному ПК: струшування, зміна орієнтації, робота з жестами і т. п. Софта такого плану в Мережі чимало, але далеко не кожну утиліту можна назвати ефективною, стабільною і зручною. Ми ж розглянемо кращі програми для запуску android-додатків на вашому комп'ютері, які користуються гарною популярністю і мають велику кількість позитивних відгуків від користувачів. Весь цей софт можна знайти на офіційних сайтах розробників, так що проблем з тестуванням бути не повинно.


BlueStacks

Це одна з найбільш затребуваних і найкращих програм, що дозволяє запускати android-додатки на комп'ютері. Вона знайшла своє застосування в руках як завзятих геймерів, так і професіоналів: програмістів, розробників і верстальників.
Як запускати додатки Android на комп'ютері: огляд програм
Що стосується розважальної частини, то BlueStacks – це ідеальне додаток для запуску android ігор на комп'ютері. Всі без винятку бенчмарки показують кращу продуктивність у порівнянні з конкуруючими аналогами. Також варто зауважити, що дана утиліта дозволяє встановити додаток на Android через комп'ютер. Багато програм такого плану цієї можливості позбавлені. Зараз BlueStacks використовує стабільну версію платформи «Андроїд» – Nougat.

Особливості налаштування

Після установки утиліти вона запропонує пройти аутентифікацію в «Гугл». Якщо аккаунта немає, можна пройти реєстрацію прямо в робочому вікні програми. Це дозволить у повній мірі скористатися всіма можливостями сервісу «Гугл Плей».
Як запускати додатки Android на комп'ютері: огляд програм
Після входу в обліковий запис можна провести більш тонке налаштування клієнта. Вибір параметрів досить великий, тобто в плані кастомізації утиліта досить гнучка. Тут можна налаштувати дозвіл екрану, виділений обсяг оперативної пам'яті, що використовуються ядра процесора, оповіщення і т. д. Програма розповсюджується безкоштовно і, як це буває в переважній більшості випадків, обтяжена рекламою. Останню можна відключити, сплативши платну підписку або купивши розширену Pro-версію. Суттєвої різниці для звичайного користувача і Pro і Free немає, тому багато хто готові миритися з рекламою.

Nox App Player

Це прямий конкурент попереднього емулятор, який також користується неабияким попитом як у геймерів, так і у розробників. Утиліта також дозволяє без проблем запускати android-додатки на комп'ютері і має велику кількість налаштувань.
Як запускати додатки Android на комп'ютері: огляд програм
Також варто зауважити, що програма відмінно адаптована під всі версії «Віндовс». Якщо BlueStacks іноді «прівереднічает» на «сімці» і «вісімці», а також деяких інших мережевих рішеннях даної ОС, то за Nox такого помічено не було.

Особливості налаштування

Після установки програми ви побачите звичний робочий стіл платформи Android версії 4.х. Аутентифікація в мережах «Гугл» тут не обов'язкова, але якщо ви збираєтеся активно користуватися Гугл Плеем», то вона явно не завадить.
Як запускати додатки Android на комп'ютері: огляд програм
Всі елементи управління емулятором винесені на окрему невелику панель. Тут можна «струсити» платформу, поміняти орієнтацію екрану, відрегулювати звук, розмір екрану та інше. В меню також вказується робоча розверстка, кількість виділеної пам'яті ОЗУ і інші характеристики. Саму андроїд-емуляцію можна налаштувати за допомогою звичних параметрів платформи.
За замовчуванням виставлена низька продуктивність клієнта, яка по мінімуму споживається системні ресурси. Але навіть у такому варіанті емулятор досить шустро працює на слабких ПК – без лагів і гальм. Крім іншого інструментарію, тут є такі корисні функції, як підміна місця розташування користувача (емуляція GPS), імпорт та експорт файлів, створення скріншотів, а також дублювання клієнта. Остання можливість дозволяє запустити скільки завгодно копій емулятора, що дуже зручно, особливо для тестування додатків. Утиліта розповсюджується безкоштовно, а значить, без реклами не обійшлося. Але назвати її агресивної не можна. Вона не закриває вже запущені додатки, пропонуючи на головному екрані продукти до ознайомлення з «Гугл Плея».

MEmu

Даний емулятор також дозволяє спокійно запускати android-додатки на комп'ютері. MEmu орієнтований в першу чергу на геймерів. Тут ми маємо просунуту емуляцію геймпада і розширену підтримку клавіатури. Також варто відзначити, що утиліта відмінно адаптована і оптимізована під роботу з додатками з «Гугл Плея».
Як запускати додатки Android на комп'ютері: огляд програм
Клієнт не особливо вимогливий до системних ресурсів, тому виконання всіх рядових завдань проходить без лагів і гальм. Тим не менше для запуску серйозних ігрових додатків знадобитися персональний комп'ютер як мінімум з 8 Гб оперативної пам'яті і процесором рівня i3 або «Райзен 3». До відеокарти якихось завищених вимог не пред'являється. Тут цілком згодиться якийсь офісний варіант з середньоцінового сегменту.

Особливості налаштування

Установка клієнта проходить в штатному для «Віндовс» режимі. Вибираємо папку, мову і чекаємо закінчення інсталяції. Після установки ви побачите звичний робочий стіл платформи Android версії 4.х у планшетній розверстці. Розробник використовує свій лаунчер для роботи з ОС. Але він просто кишить рекламними рядками і банерами, тому багато користувачів встановлюють сторонні оболонки, які можна знайти на тому ж «Гугл Плее». Інтерфейсна шторка чимось схожа з аналогічною у Nox: струшування, скріншоти, орієнтація, управління гучністю і т. д. В основному меню можна настроїти дозвіл екрана, що виділяється пам'ять ОЗП, використовувані ядра процесора і т. п. Поширюється емулятор абсолютно безкоштовно, але, як вже говорилося вище, рясніє рекламою. Так що для комфортної роботи доведеться повозитися з настройками і установкою додаткового софта, прибирає банери і надокучливі рядка.

Популярі новини
Загрузка...